Kondismedlem Sponset innhold
IMG_0129-1-2

Hvit avslutning av Maratonkarusellen

Ina Marie Hadland og Stein Henrik Olaussen vant Maratonkarusellens siste løp på vanskelig snøføre. Rebecca Wade (bildet) tok en suveren seier på halvmaraton, mens Jon Are Sundland vant knepent foran Sondre Øvre-Helland.

Morgenen før løpet av det kraftig snøfall, men i løpet av formiddagen ble det klart og kaldere. Det var likevel tungt føre i store deler av løypa. I alt deltok 170 løpere, herav 120 på halvmaraton. Det var 34 kvinner med på halvmaraton og 9 på maraton.


IMG_8674.jpg
Sondre Øvre-Helland (foran) og Jon Are Sundland kom i mål  som hhv nr 2 og 1 på halvmaraton med 7 sekunders mellomrom.

IMG_8402.jpg
Midt i bildet ser vi beste dame på maraton, Ina Marie Hadland (nr 1921). Nr 1987 er Kjetil Nordvik, nr 6006 er  Bjørnar Lunde, 163 er Jan Wilhelm Werner og nr 948 er Cecilie Landro.


Maratonvinnar_500x333.jpg
Stein Henrik Olaussen vant maraton på 3.14.50. Foto Jan Ringheim

Se billedserie fra løypa her! Fotograf er Tom Roger Johansen når ikke annet er sagt.

 

    Halvmaraton kvinner          
1   Rebecca Wade FIK BFG Bergen K1 2334 1251 01:29:51
2   Ann Kristin Mosbron NOTEAM K1 2334 1279 01:38:06
3   Mona Grindberg Leirådal IL K1 4044 1977 01:38:22
4   Nancy Sommer Varegg K1 4044 225 01:40:23
5   Kirsti Sønstabø Spirit K1 4549 1380 01:42:55
6   Anne Kristine Johansson Bergen Løpeklubb K1 2334 1469 01:44:10
7   Anne Dvergsdal Gular IL K1 2022 1984 01:45:06
8   Cecilie Landro NOTEAM K1 1819 948 01:46:36
9   Kristin Husby NOTEAM K1 5054 1164 01:50:08
10   Eva Quivey Friidrettsklubben BFG Bergen K1 5054 914 01:54:45
11   Marion Stamnes NOTEAM K1 3539 1613 01:56:55
12   Marianne Søvik NOTEAM K1 5054 6007 01:57:56
13   Elin Reed Bratten Bergen CK K 14549 96 02:00:26
14   Kristine Thorsen NOTEAM K1 5559 683 02:01:33
15   Yngvild Berge NOTEAM K1 1819 1864 02:01:48
16   Caroline Peebles England K1 2334 1886 02:01:51
17   Veronika Nytveit Fri veteran K1 4044 1662 02:02:14
18   Anita Vabø Fjell kommune K1 4044 1226 02:08:55
19   Hanne Braathen NOTEAM K1 3539 1946 02:11:15
20   Nora Hauge Svendsen IL Fri K1 4549 1648 02:12:38
21   Ingrid Harsheim NOTEAM K1 2022 1966 02:14:10
22   Patricia Flataker Varegg Fleridrett K1 2334 1514 02:14:30
23   Bjørg Fagnastøl Telesport Bergen K1 5054 1823 02:21:01
24   Oddbjørg Risnes Løken Astrik K1 4549 1900 02:21:22
25   Siv Hansen Askøy sykkel- og triatlonklubb K1 4044 1175 02:25:42
26   Marianne Eikeland Statoil BIL K1 4549 1621 02:29:34
27   Gunn-Kristin Olsen Femiroma K1 4549 1889 02:33:55
28   Amalie Gjengedal NOTEAM K1 1819 1863 02:35:35
29   Camilla Øyen NOTEAM K1 1819 1865 02:35:36
30   Beate Rikstad NOTEAM K1 5054 1631 02:36:59
31   Bente Andersen NOTEAM K2 4549 1379 02:39:49
32   Turid Lid Øystese IL K1 7074 346 02:44:20
33   Anette Bianca Kristiansen Fenring IL K1 4044 1327 03:26:08
               
    Halvmaraton menn          
1   Jon Are Sundland IL Fri M1 3539 1614 01:20:23
2   Sondre Øvre-Helland NOTEAM M1 1819 6003 01:20:40
3   Mikal Iden NOTEAM M1 1819 6016 01:22:27
4   Stian Norheim Gneist M1 1617 1610 01:25:56
5   Ketil Monssen Bergen Løpeklubb M1 2334 1902 01:26:06
6   Bjørnar Lunde NOTEAM M1 6006 01:28:13
7   Jens Riis NOTEAM M1 5054 6002 01:28:59
8   Max Glännefors Sverige M 12334 1990 01:29:38
9   Dag Rød Hilland NOTEAM M1 2334 993 01:30:04
10   Bjarne Boge Bergen Triathlon Club M1 5054 57 01:30:17
11   Tore Klanderud NOTEAM M1 4549 330 01:30:32
12   Vegard Austevoll NOTEAM M1 1617 6008 01:31:45
13   Odd-Anders Grimsbø Varegg M1 2022 6005 01:32:40
14   John Guittar USA M1 2334 1969 01:33:46
15   Dario Stocker Sveits M1 2334 1981 01:33:48
16   Egil Sørli NOTEAM M1 4044 88 01:33:50
17   Roar Misje NOTEAM M1 4549 6012 01:34:41
18   Håvard Boge Bergen Triathlon Club M1 2022 714 01:34:51
19   Ross Peebles England M1 3539 1885 01:35:00
20   Gunnar Lyngnes NOTEAM M1 4549 1024 01:37:00
21   Røy Hjelmeland NOTEAM M1 3539 6015 01:37:30
22   Gunnar Husebø NOTEAM M1 3539 705 01:38:00
23   Roger Erstad Varegg/Fjellgeitene M1 3539 1563 01:38:28
24   Eirik Degerud Betty Jogging og Ski M 12334 1994 01:38:34
25   Kjetil Nordvik Beinhinjeknusarane M1 2022 1987 01:38:49
26   Chris Stewart England M1 2334 1887 01:38:54
27   Christen Skjerven Bergen Triathlon Club M1 4044 596 01:39:04
28   Magne Espelid Mjøsdalen IL M1 4549 612 01:39:08
29   Robert Næss NOTEAM M1 4549 422 01:39:09
30   Kenneth Christopher Hope NOTEAM M1 4549 1974 01:39:18
31   Christian Vestvik-Schütz DNM Bergen M1 2334 478 01:39:53
32   Frode Røsland Grieg Team M1 5559 105 01:39:54
33   Ingulf Nordahl Gular IL M1 4044 701 01:40:13
34   Arve Åsnes NOTEAM M1 4044 6004 01:42:16
35   Gunnar H. Aarseth Sandnes IL M 15559 1008 01:42:38
36   Morten Hovland Sande NOTEAM M1 3539 900 01:42:40
37   Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen M1 5054 258 01:43:16
38   Kenneth Finne Betty Jogging og Ski M1 2334 864 01:44:17
39   Øystein Dybdahl Øystese IL M1 5054 507 01:44:22
40   Steinar Gangsø Aker Solutions BIL M1 4044 695 01:45:03
41   Per Oddvar Lien Kyrkjebø IL M1 5054 847 01:46:25
42   Ivar Braut NOTEAM M1 5559 1056 01:47:11
43   Kjell Ove Breivik NOTEAM M1 4044 1982 01:47:39
44   Øyvind Lillevik Grieg Team M1 6064 359 01:48:10
45   Odd-Inge Finne NOTEAM M1 5559 6000 01:49:08
46   Frode Øvre-Helland NOTEAM M1 5054 1992 01:51:00
47   Henrik Lie NOTEAM M1 3539 1658 01:51:21
48   Øistein Haugland NOTEAM M1 2334 1933 01:51:31
49   Gunnar Lorens Lien BKK BIL M14044 593 01:52:11
50   Trygve Solvang NOTEAM M1 6569 6001 01:52:42
51   Frode Espeseth NOTEAM M1 4044 6010 01:52:54
52   Ståle Daae Bjørn Vest IL M1 4549 301 01:53:17
53   Karl Morten Bårdsen NOTEAM M1 4044 936 01:53:39
54   Kevin Cruickshanks NOTEAM M1 3539 1950 01:54:41
55   Ove Jarland Røed Team Bollebo M1 4044 1989 01:55:01
56   Tolleiv Haugland Grieg Team M1 5559 319 01:55:34
57   Erik Hjelle Thoresen NOTEAM M1 3539 1979 01:55:41
58   Rune Soltvedt SIB M1 4044 858 01:55:42
59   Øyvind Lygre NOTEAM M1 4549 6009 01:55:51
60   Vidar Skiftesvik Astrik M1 4549 1719 01:56:33
61   Jan Harald Langeland Beinhinjeknusarane M1 2022 1986 01:56:34
62   Per Verner Aase Ceragon BIL M1 5559 520 01:56:45
63   Jan Arve Klungtveit Statoil BIL M1 5054 160 01:57:05
64   Helge Magnus Erdal Statoil BIL M1 5054 1555 01:57:12
65   Rune Danielsen SPK Fonna M1 3539 868 01:57:27
66   Geir Olsen NOTEAM M1 4549 7000 01:58:25
67   Knut Ersland NOTEAM M1 5054 6017 01:59:04
68   Øystein Wendelbo NOTEAM M1 5054 6014 02:00:06
69   Thomas Martinsen NOTEAM M1 3539 735 02:00:58
70   Frank Storlid NOTEAM M1 4044 1649 02:01:26
71   Colin Doyle Irland M1 3539 1888 02:03:21
72   Atle Andersson Tidende BIL M1 5054 1313 02:05:59
73   Arvid Tangerås Strandebarm IL M1 6064 47 02:06:33
74   Frode Nilsen Fana sykkel/EVRY M1 4044 1586 02:07:02
75   Eigil Nødtvedt Fjell kommune M1 6064 521 02:08:56
76   Petter Tresselt NOTEAM M1 5559 6013 02:10:44
77   Gunvald Gundersen IF Klypetussen M1 7074 391 02:15:58
78   Øyvind Bjørsvik Mjøsdalen IL M1 3539 1665 02:17:11
79   Trond Treet FASiA Bergen M1 4044 859 02:26:41
80   Odd Wilhelm Olsen Kondis M1 7074 230 02:30:41
81   Leif Andreas Nilsen NOTEAM M1 2022 1988 02:34:30
82   Arthur Lillefosse SAS M1 6569 44 02:36:36
83   John Grieg NOTEAM M1 5054 726 02:36:41
84   Øystein Andersen BVKK M1 5559 580 03:10:54
85   Bjørn Erdal BVKK M1 7074 67 03:12:27
               
    Halvmaratonstart annet tidspunkt        
               
1   Britt-Elin Birkeland NOTEAM K2 6064 1527 04:43:50
1   Arvid Bjørsvik Haraldsplass M1 7074 704 04:00:00
               
               
    Maraton Kvinner          
1   Ina Marie Hadland NOTEAM K2 2022 1921 03:55:17
2   Vera Nystad Søgne IL K 26569 464 03:56:04
3   Tone Raaen Team Thommessen K2 3539 326 04:07:03
4   Torill Forbord Steinkjer Friidrettsklubb. K2 4549 1980 04:19:20
5   Turid Landsvik Friidrettsklubben BFG Bergen K2 5559 345 04:25:20
6   Camilla Landro Berntsen Bergen Triathlon Club K2 3539 1743 04:41:42
7   Titina Bakken Romerike Ultraløperklubb K2 4044 1461 04:58:40
8   Turid Veggeland IF Herkules K2 5054 655 05:32:15
               
               
    Maraton menn          
1   Stein Henrik Olaussen Øl og Kondis M2 2334 1726 03:14:50
2   Bjørn Fretland IL Jotun M 24549 72 03:16:33
3   Sjur Ferkingstad NOTEAM M2 2334 1623 03:17:14
4   Øyvind Lohmann NOTEAM M2 4044 771 03:21:50
5   Craig Myrum NOTEAM M2 2334 1652 03:26:14
6   Mats Mollandsøy Friidretsklubben BFG Bergen M 22334 1993 03:31:21
7   Åge Høines Kondis M2 5054 1666 03:34:01
8   Geir Ole Johansen Bergen Triathlon Club M2 3539 1341 03:45:47
9   Morten Waage Omholt BUB Bergen M2 4549 223 03:50:15
10   Teemu Ryymin NOTEAM M2 4044 1601 03:50:54
11   Terje Lyngstad Jølster IL M2 4549 1308 03:54:18
12   Einar Olsen NOTEAM M24044 1674 03:54:20
13   Bjørn Haukeland Kondis M2 5054 69 03:54:21
14   Geir Jensen Kondis M2 5054 109 03:54:21
15   Morten Vestvik IL Fenring M2 4549 222 03:54:56
16   Per Audun Heskestad FIL AKS M2 5559 256 03:55:01
17   Jan Wilhelm Werner Bergen Triathlon Club M2 5054 163 03:55:17
18   Trond Pedersen IL Fenring M2 4549 1187 03:55:21
19   Espen Konglevoll BUB Bergen M2 4549 99 03:57:22
20   Bjørn Skarveland Kondis M2 6064 71 04:17:41
21   Odd Magne Rød Bergen Triathlon Club M2 2334 1615 04:23:09
22   Rolf Gjelsvik Fana IL M2 5559 966 04:27:01
23   Tom Rosenlund NOTEAM M1 4044 6011 05:41:08
24   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M2 6064 150 05:42:22
               
               
    Tidlig start kvinner          
1   Lise Lithun GTI K2 5054 392 04:36:48
               
    Tidlig start menn          
1   Kjell Enok Grude Apply Sørco M2 6064 178 04:22:49
2   Sigurd Lima Gjesdal IL M2 5559 286 04:36:48
3   Harald Sel Bryne FIK M2 7074 132 04:38:47
4   Leif Halleland IF Klypetussen M2 7074 199 04:47:52
5   Torstein Østevik Klepp I.L. M2 6064 337 04:53:18
6   Bård Rødde Lånke IL M2 6569 40 05:19:19
7   Hans-Jacob Berntsen Gular IL M2 7074 129 08:43:50