Kondismedlem Sponset innhold
Pulja med aktive rytter bestod av 44 ryttere i årets JH-ritt. Her ved passering Norderåa.

Pulja med aktive rytter bestod av 44 ryttere i årets JH-ritt. Her ved passering Norderåa.

Dan Erik Hansen vant landeveispremieren i JH-rittet

88 syklister til start i den tradisjonelle landeveispremieren i JH-rittet i Elverum søndag. Det ble seier til SK Ryes Dan Erik Hansen med Raufoss&Gjøvik-rytteren Vidar Mehl og Lillehammer CK's Oddvin Offingstad på de nærmeste plassene. 

Pga. arbeid på kraftstasjonen ved Braskereidfoss var det en omkjøring også i år, men rittet fulgte ellers den den faste, kuperte traséen på til sammen 75 km.

JH Sykkels hjemmeside
JH-rittet på facebook
Alle resultater fra JH-rittet 2015 
Samleside for JH-rittet med alle resultater 2001 - 2015

Flere bilder tatt av aktivpulja etter ca. 3 km:
Aktiv_LCK_i_teten.jpg

Aktiv_foran.jpg

Aktiv_Midt_i_sekken.jpg

Aktiv_midt_i.jpg

Aktiv_to_bakerst.jpg

Bilder tatt av turpulja etter ca. 3 km:
Tur_teten.jpg

Tur_OIL.jpg

Tue_OIL_JH_LCK.jpg

Tur_baktroppen.jpg

Ungdom_10 km.jpg

De beste i JH-rittet 03.05.2015:

           
Aktive Menn        
Plass Navn Klubb Klasse Tid Diff
1 Hansen Dan Erik SK Rye sykkel  M 1:41:06.8 0:00.0
2 Mehl Vidar Raufoss&Gjøvik SK/Sepura Toyota  M 1:41:07.2 0:00.4
3 Offigstad Oddvin Lillehammer CK  M 1:41:11.2 0:04.4
4 Melby Marius Lillehammer CK  M 1:41:25.8 0:19.0
5 Eidevik Per Christian Kjekkas IF  M 1:41:26.4 0:19.6
5 Trutt Sindre IF Frøy / KF Oslofjord Elite  M 1:41:26.5 0:19.7
7 Dalen Frode Kjekkas IF  M 1:41:27.9 0:21.1
7 Faldet Vegard Lillehammer CK  M 1:41:27.3 0:20.5
7 Flattum Pål CK Toten-Tråkk  M 1:41:27.4 0:20.6
7 Gyttrup Even Lillehammer CK  M 1:41:27.1 0:20.3
7 Jansen Frode Ottestad IL Sykkel  M 1:41:27.5 0:20.7
7 Jensen Tommy Skårer CK  M 1:41:27.3 0:20.5
7 Kneppe Simen SK Rye sykkel  M 1:41:27.8 0:20.9
7 Lierhagen Ola Nes Sp.Kl. Sykkel M17-18 1:41:27.9 0:21.1
7 Nybakk Alexander F Ringerike SK M17-18 1:41:27.9 0:21.1
7 Rake Ole Andreas FTT Oslo Sykkelklubb  M 1:41:27.9 0:21.1
7 Storholm Roy Magne Lillehammer CK  M 1:41:27.9 0:21.1
18 Dalen Christian Garli Råholt CK  M 1:41:28.1 0:21.3
18 Lierhagen Kjell Arild Nes Sp.Kl. Sykkel  M 1:41:28.6 0:21.8
18 Solberg Otto Andreas FTT Oslo Sykkelklubb  M 1:41:28.1 0:21.3
           
Tur Kvinner          
1 Krokengen Linda Brumunddal SK K40-49 2:06:33.5 0:00.0
2 Thorstad Hege Brumunddal SK K50-59 2:13:34.5 07:00
           
Tur Menn          
1 Brumoen Kjell Vidar Lillehammer CK M40-49 1:46:19.9 0:00.0
2 Østvold Kai Rena IL M50-59 1:46:22.9 0:03.0
2 Tellebon Svein Thore Ottestad IL Sykkel M30-39 1:46:22.5 0:02.6
4 Boldvik Håvard Ottestad IL Sykkel/Mjøsa Triathlon M40-49 1:46:23.9 0:04.0
4 Haugom Svein Ottestad IL Sykkel M40-49 1:46:23.0 0:03.1
4 Kvisberg Ole Kristian Brumunddal SK M40-49 1:46:23.1 0:03.2
4 Skjelseth Bjørnar Brumunddal SK M40-49 1:46:23.7 0:03.7
4 Walle Leif Ole Ottestad IL Sykkel M40-49 1:46:23.6 0:03.7
           
35 Km           
1 Strugstad Qviller Mari Jømna/Heradsbygd K15-16 1:09:31.9 0:00.0
           
10 Km          
1 Midtsundstad Iver Brovold Jømna/Heradsbygd M13-14 20:02.4 00:00