Kondismedlem Sponset innhold
Hans Jakob Hunnes med barnevogn i 1. løp av Ålesund sommerkarusell

Hans Jakob Hunnes med barnevogn i 1. løp av Ålesund sommerkarusell

Hans Jakob Hunnes med barnevogn vant i Ålesund

Han prøvde først å løpe med barnevogn på halvmaraton i Ålesund Maraton og kom inn på tiden 1.30.13. I dag var det 10 km som stod for tur under det 1. løpet i Ålesund sommerkarusell

Hans Jakob Hunnes vant heile distansen og kom under 40 minutt på den kontrollmålte løypen. Tida blei 39.39. Beste kvinne blei Marianne Skuggen på tiden 45.33.

På 5 km kjempet Kjell Magnar Berli, Velledalen IL og Andreas Vangsnes, Ålesund FIK om seieren, men Andreas avgjorde mot slutten og kom i mål på tiden 17.49. Andreas Vangsnes er bare 14 år gammel og blir 15 år seinere på året. Kjell Magnar Berli blei klokket inn til 18.10. Beste kvinne blei Amanda Tennfjord med tidenn 21.06.

Kun 30 løpere stilte opp på dagens løp. Det var dårlig vær heile onsdagen, men det letnet litt da sommerkarusellen startet kl. 18.00. Under løpet var det lett regn, litt vind og temperaturen innover Vasstranda var 10 grader

Dato for de neste løpene i sommerkarusellen er onsdagene 15. juli og 12. august

Resultater 10 km

1

61

Hunnes Hans Jakob

NOR

ÅLESUND

M23-39

39:39.8

2

54

Hamstad Jørgen

NOR

VIGRA

M23-39

42:09.7

3

63

Vedeler Marcus

NOR

Eid IL

M40-44

43:14.3

4

55

Fylling Andreas

NOR

Brattvaag Electro

M23-39

43:34.5

5

51

Skuggen Marianne

NOR

ÅLESUND

K23-39

45:33.6

6

53

Andreassen Bertil

NOR

ÅLESUND

M23-39

45:43.1

7

56

Høyvik Christine

NOR

ÅLESUND

K23-39

46:53.8

8

62

Haugen Inge Asbjørn

NOR

NORDFJORDEID

M60-64

47:57.8

9

60

Andersen Morten

NOR

Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb

M23-39

48:09.8

10

66

Vågnes Ragnhild Molvær

NOR

LANGEVÅG

K40-44

48:45.1

11

67

Skuseth Britt

NOR

ÅLESUND

K45-49

49:35.3

12

65

Rødland Jarle Petter

NOR

Nordvest Diesel

M60-64

51:39.0

13

64

Lillestøl Marit

NOR

GJERDSVIKA

K45-49

52:29.4

14

59

Liaskar Oddfrid

NOR

ÅLESUND

K60-64

55:33.8

15

58

Helset Per Jan

NOR

Kondis

M70-74

57:53.3

16

57

Vorren Helga

NOR

ÅLESUND

K23-39

1:00:29.4

17

 

Karstein Sørland

NOR

ÅLESUND

 M85-89

1.31.03


Resultater 5 km

1

2

Vangsnes Andreas

NOR

Ålesunds FIK

M14-15

17:49.9

2

9

Berli Kjell Magnar

NOR

Velledalen IL - Friidrett

M23-39

18:10.2

3

8

Fornelos Nuno

PRT

Vatne

M23-39

18:59.1

4

11

Tenfjord Amanda Klara

NOR

Ravn

K18-19

21:06.4

5

5

Vinje Jens Oscar

NOR

ÅLESUND

M50-54

22:29.5

6

4

Husø Tor

NOR

ÅLESUND

M50-54

23:13.8

7

6

Bergheim Kristin Elisabet

NOR

TOMREFJORD

K23-39

23:22.1

8

10

Lerstad Sigbjørn Anton

NOR

ÅLESUND

M55-59

26:20.7

9

1

Sæter Anna

NOR

PwC

K23-39

26:38.8

10

3

Gangstø Elin

NOR

FISKARSTRAND

K23-39

26:50.1

11

12

Georgiadis Konstantinos

NOR

Ravn

M60-64

27:29.9

12

7

Hunnes Elisabeth

NOR

Intempo AS

K23-39

28:59.0


Resultater klassevis og kjønn på EQTiming

Se også bilder på facebook Kondis Møre og Romsdal, tatt av Sandrina Lemos

Bildene under er tatt av Sigbjørn Lerstad


Berli_Vangsnes
De to beste på 5 km. Kjell Magnar Berli (9) blei andremann og 14-åringen Andreas Vangsnes bak blei distansens klare vinner

Helge_Vorren
Helga Vorren

Andreas_Fylling
Andreas Fylling

Bertil_Andreassen
Bertil Andreassen

Elisabeth_Hunnes
Elisabeth Hunnes

Inge_Asbjoern_Haugen
Inge Asbjørn Haugen

Jarle_Roedland
Jarle Rødland

Joergen_Hamstad
Jørgen Hamstad

Marcus_Vedeler
Marcus Vedeler

Marit_Lillestoel
Marit Lillestøl

Morten_Andersen
Morten Andersen

Oddfrid_Liaskar
Oddfrid Liaskar

Per_Jan_Helset
Per Jan Helset

Ragnhild_Molvaer_Vaagnes
Ragnhild Molvær Vågnes

Teknisk_avdeling
Teknisk rom