Kondismedlem Sponset innhold
Andreas Vangsnes, Ålesund FIK og Amanda Tenfjord, Ravn IL vant i kveld 5 km i det andre løpet av Ålesund sommerkarusell

Andreas Vangsnes, Ålesund FIK og Amanda Tenfjord, Ravn IL vant i kveld 5 km i det andre løpet av Ålesund sommerkarusell

Andreas Vangsnes og Amanda Tenfjord vant 5 km i Ålesund

Det var stort sett regn under heile arrangementet av Ålesund sommerkarusells 2. løp som blei arrangert fra Spjelkavik i dag. Temperaturen lå på knappe 12 grader.

Til tross for dårlig vær startet 43 løpere i sommerlkarusellen, og som hadde samlet flere utenbys ferieløpende gjester.

På 5 km herrer blei det samme vinner som i det første løpet da 14-åringen Andreas Vangsnes, Ålesund FIK vant  på tiden 17.32.

Beste jente på 5 km blei Amanda Tenfjord som viste at hun kan mer enn å synge/spille som artist. Amanda vant tidligere i sommer årets talent- og musikkpris på Sunnmøre og skal opptre på åpningsshowet på Jugendfesten. I dag satte Amanda Tenfjord fra Tennfjord ny løyperekord for kvinner på 5 km med tiden 19.41. Også Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK kom under den gamle rekorden. Selina fikk tiden 19.49.

På 10 km var det en feriegjest som toppet resultatlisten. 54-årige Kurt Nilsen fra Mo i Rana vant distansen på tiden 37.09. Beste kvinne på 10 km var også en feriegjest. Tonje Marie Bergem, Kristiansand Løpeklubb vant på 41.20 foran Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL på 43.05. På tredjeplass kom Maria Hals med tiden 43.31.

Studer status, så langt i sommerkarusellen

Resultater:

Distanse/plassering

Navn

Klasse

Klubb/Sted

Tid

5 km menn

 

 

 

 

1

Andreas Vangsnes

14-15 år

Ålesund FIK

17.32

2

Karl Idar Vik

23-39 år

Spjelkavik IL

18.30

3

Nuno Fornelos

23-39 år

Vatne

19.31

4

Petter Rasmussen

 

Bergen Løpeklubb

19.52

5

Vidar Kristoffersen

 

Langevåg

22.33

6

Stein Ola Bergheim

60-64 år

Vestnes

22.48

 

 

 

 

 

5 km kvinner

 

 

 

 

1

Amanda Tenford

18-19 år

Ravn IL

19.41

2

Selina Dybvik Kristoffersen

16-17 år

Ålesund FIK

19.49

3

Kristin Elisabet Bergheim

23-39 år

Tomrefjord

23.09

4

Mona L Walderhaug

45-49 år

Ålesund

25.13

5

Lovise Hustoft Fiskerstrand

20-22 år

Fiskarstrand

26.32

6

Maren Kristoffersen

45-49 år

Langevåg

27.23

7

Therese Hustoft Aaland

14-15 år

Langevåg IL

30,03

8

Andrine Sanden

16-17 år 

Langevåg

31.24

 

 

 

 

 

10 km menn

 

 

 

 

1

Kurt Nilsen

50-54 år

Mo i Rana

37.09

2

Per Inge Bjørnestad

40-44 år

Sykkylven

37.15

3

Are Uran

40-44 år

Averøy

37.35

4

Rune Skaar

40-44 år

Sula SK

38.46

4

Kristian Øye

23-39 år

Ålesund

38.46

6

Espen Søbstad

23-39 år

Løkegjengen

41.06

7

Kristian Roald

23-39 år

Rye SpKl

41.26

7

Knut-Erik Johannessen

40-44 år

Spjelkavik IL

42.49

8

Tore Østerbø

23-39 år

Ålesund

42.57

9

Geir Hundvebakke

50-54 år

Bergen

43.25

10

Rune Bergem

45-49 år

Kristiansand Løpeklubb

43.46

11

Marcus Vedeler

40-44 år

Eid IL

44.45

12

Ken Anderson

40-44 år

Dimna IL

45.14

13

John Walderhaug

45-49 år

Ålesund

45.31

15

Svein-Rune Johannessen

55-59 år

Kondis

47.42

16

Inge Asbjørn Haugen

60-64 år

Hornindal IL

48.09

17

Morten Andersen

23-39 år

Spjelkavik FIK

49.04

18

Knut Ove Bøstrand

 

Ålesund

52.46

19

Per Jan Helset

70-74 år

Kondis

54.26

20

Sigmund Rødal

65-69 år

Spjelkavik IL

59.43

20

Karstein Sørland

85-89 år

Emblem IL

90.10

 

 

 

 

 

10 km kvinner

 

 

 

 

1

Tonje Marie Bergem

18-19 år

Kristiansand Løpeklubb

41.20

2

Kari-Anne T Ryste

45-49 år

Sunnylven IL

43.05

3

Maria Hals

23-39 år

Ålesund

43.31

4

Christine Høyvik

23-39 år

Ålesund

47.44

5

Ragnhild Molvær Vågnes

40-44 år

Langevåg

48.29

6

Charlotte Bjørkgren

23-39 år

 

52.57

7

Marit Lillestøl

45-49 år

Gjerdsvika

53.25

8

Venke Hustoft Aaland

50-54 år

Crossfit Langevåg

53.52

9

Sandra Strøm

23-39 år

 

61.16


Bildene er tatt av Jan Petter Venøy i start/mål-området og Helge Fuglseth ute i løypen

Se også flere bilder på facebook Kondis Møre og Romsdal

Start1
43 løpere startet i Ålesund sommerkarusells 2. løp, til tross for grått vær

Start2
Kurt Nilsen ligger her i front

Start3
Startnummer 11 er Andrine Sanden

Start4
Vinneren på 10 km i kvinneklassen Tonje Marie Bergem (68) ligger langt framme, også her

Start5
Lovise Hustoft Fiskerstrand (10) ligger først i denne gruppen

Andreas_Vangsnes_1km
Etter 1,5 km ligger Andreas Vangsnes (2) heilt først i løypen

Karl_Idar_Vik_1km
Karl Idar Vik blir nest beste løper på 5 km

Kurt_Nilsen
Kurt Nilsen (52) vinner 10 km. Per Inge Bjørnestad (65) blir andremann på 10 km og Rune Skaar (76) tar fjerdeplassen

Nuno_Fornelos
Nuno Fornelos (1) blir nummer 3 på 5 km. Are Uran (57) tar tredjeplassen på 10 km

Kristian_Oeye
Kristian Øye (61)

Tonje_Marie_Bergem
Tonje Marie Bergem (68) vinner 10 km kvinner

Kari_Anne_Tryggestad_Ryste
Kari-Anne Tryggestad Ryste blir nummer to på 10 km kvinner

Selina_Dybvik_Kristoffersen
Selina Dybvik Kristoffersen (5) ligger her foran Amanda Tenfjord (4). I mål var rekkefølgen omvendt

Tonje_Marie_Bergem_etter_maal
Tonje Marie Bergem fra Kristiansand i målområdet etter endt dyst