Kondismedlem Sponset innhold
Fra starten på Gå-joggen i Moskogen før sommerpausen hvor også Ida Gjermundshaug Pedersen og Henning Mortensen vant. (Foto: Hallgeir Haug)

Fra starten på Gå-joggen i Moskogen før sommerpausen hvor også Ida Gjermundshaug Pedersen og Henning Mortensen vant. (Foto: Hallgeir Haug)

Høstsesongen i Gå-joggen løpt i gang i Ankerskogen

Først onsdagen i august ble som vanlig Gå-joggen løpt og gått i gang igjen. Det var Hamar kommune som stod som arrangør for det første av i alt ni løp i august og september som hadde 38 deltakere løp med tidtaking og 66 uten tid, til sammen 104 deltakere.

Raskest i lang løype på 2,8 km var som mange ganger tidligere Henning Mortensen (ASKO) som med 9.58 var tre sekunder foran Ole Jørgen Kristiansen (Hamar Skiklubb). Ida Gjermundshaug Pedersen (Sykehuset Innlandet) har også holdt formen godt ved like i sommerferien og var tredje løper i mål med 10.14. 

Ungdommene Jonathan Hemb Fjeldstad (Hamar Skiklubb) og Mille Eide Nyhus (Hamar IL) hadde dagens beste tider på kort løype med henholdsvis 6.42 og 6.48.

OBS! 
Kommende onsdag, 12. august, arrangerer HedAlm ukas løp ved Sanderud Sykehus - ikke som tidligere annonsert på bedriftens adresse på Hjellum. Se oppdatert kart på terminlista!

Samleside for Gå-Joggen

Resultater Gå-joggen i Ankerskogen 05.08.2015:

Arr.: Hamar kommune

       
HERRER KORT LØYPE
11 – 15 år      
Plass Navn Klubb Tid
1 Jonathan Hemb Fjeldstad Hamar Skiklubb 06,42
2 Emil Innselset Nordeng Storhamar fotball 06,46
3 Wiktor Baran Veldre friidrett 06,49
40-44 år      
1 Jo Reistad   10,27
45-49 år      
1 Steinar Nyhus Ottestad I.L 06,52
60-64 år      
1 Trond Midtsveen Nortech 07,20
2 Knut Ivar Aasen Elverum kommune 07,58
       
HERRER LANG LØYPE
12 – 15 år      
1 Audun Seim HIL friidrett 14,49
25-29 år      
1 Ole Jørgen Kristiansen Hamar skiklubb 10,01
2 Karl Martin Reppe   10,16
30-34 år      
1 Henning Mortensen Asko 09,58
2 Frank Lundsbakken Elektrikeren Hamar AS 10,59
3 Tor Kåre Andersen Sløyfa 11,52
35-39 år      
1 Heine Toftegaard Hamar skiklubb 10,41
2 Miroslav Baran Veldre 10,43
40-44 år      
1 Henrik Bleken Rud Vang O-lag 10,57
2 Jan Erik Mathiassen Ottestad 11,07
3 Ole Mattis Furuseth Hamar kommune 13,12
4 Ronny Bohrmann Team Innit 13,20
45-49 år      
1 Reidar Seim Albaran BIL 10,21
2 Jan Hovde Asko 10,51
3 Tor Anders Elfstedt Stange Energi 11,48
4 Håkon Amb Asko / Team Fønix 12,18
5 Rune Paulsen KB Elektro 13,42
50-54 år      
1 Reinert A. Ringvold Veldre friidrett 10,35
2 Espen Overskott Hamar Skiklubb 10,44
55-59 år      
1 Bjørn Bakkelund Gjøvik komm. BIL 15,34
       
DAMER KORT LØYPE
12-15 år      
1 Mille Eide Nyhus HIL Friidrett 06,48
2 Anna Reistad   10,26
       
DAMER LANG LØYPE
16 – 19 år      
1 Heidi Syversen Storhamar 13,41
25-29 år      
1 Ida Gjermundshaug Pedersen Sykehuset Innlandet 10,14
2 Eli Gjermundshaug Pedersen Asko Hedmark 11,00
30-34 år      
1 Karianne Haave HMS Øst 13,36
35-39 år      
1 Esther Innselset Team Fjelluft 11,45
2 Anne Andersen Sløyfa 12,12
50-54 år      
1 Heidi Syverstad   13,48
2 Anne Marie Stenberg Hamar Skiklubb 13,59
55-59 år      
1 Marit Heide Team Fønix 13,28