Kondismedlem Sponset innhold
Fra rett etter fellesstarten for begge løypene ved Hempa skole onsdag kveld med (fra v.) Henning Mortensen, Ida Gjermundshaug Pedersen og Mari Robøle Lien i fremste linje. (Foto: Eli Gjermundshaug Pedersen)

Fra rett etter fellesstarten for begge løypene ved Hempa skole onsdag kveld med (fra v.) Henning Mortensen, Ida Gjermundshaug Pedersen og Mari Robøle Lien i fremste linje. (Foto: Eli Gjermundshaug Pedersen)

Strålende vær og løping i Gå-joggen i Brumunddal

Ukas løp i Gå-joggen hadde 121 deltakere i strålende vær og fine løyper ved Hempa skole i Brumunddal. Mari Robøle Lien og Johan Edin ble ukas løypevinnere.


Etter to løp med rundt 60 deltakere var Gå-joggen på vanlig nivå igjen da Moeleven Langmoen arrangerte årets 8. Gå-jogg i Brumunddal. 34 av de 121 løp på tid, og det var mange sterke løpere i feltet på både dame- og herresiden. På kort løype var det jentene som både var flest og raskest, og Mari Robøle Lien gjorde unna den snaue (?) 2 km-runden på 6.40 med Ida Benjaminsen som en god nummer to.

På lang løype stilte det fem damer med Ida Gjermundshaug Pedersen på veg mot fjorårsformen som den kvasseste. Med 13.07 var det bare tre man som unngikk den fryktede "tjejdengen" denne gangen. Heidi Starheim Løvaas var her en klar nummer to 50 sekunder bak Ida.

At Johan Edin og Henning Mortensen var de to første i mål totalt, ga vel ikke så høye odds, men på 3. plass dukket det opp en nykommer. 17-åringen Even Mangset holdt unna både for Ida G. Pedersen og et kobbel med habile veteraner.

Samleside for Gå-Joggen
(Alle foto: Eli Gjermundshaug Pedersen)
Mari_Robole_Lien.jpg
Mari Robøle Lien var best på kort løypa med 6.40.

Ida_Benjaminsen.jpg
Ida Benjaminsen kom inn 18 sekunder bak Mari.

Johan_Edin.jpg
Johan Edin var med 11.53 klar vinner i den 3,3 km lange og kuperte løypa.

Henning_Mortensen.jpg
Henning Mortensen ble distansert med 40 sekunder av Johan.

Even_Mangset.jpg
Even Mangset var best av den yngre garde og holdt unna for Ida GP.

Ida_Gjermundshaug_Pedersen.jpg
Ida Gjermundshaug Pedersen var aller best av mange sterke jenter på Hempa. 

Hans_Tore_Riibe.jpg
Hans Tore Riibe inn til seier i M 50-54 år.

Miroslaw_Baran.jpg
Miroslav Baran var raskeste mann i M 40-44 år.

Jan_Erik_Mathiassen.jpg
Jan Erik Mathiassen vant klasse M 45-49 år.

Jon_Storsveen.jpg
Jon Storsveen ble nr 2 i M 50-54 år.
  
Resultater fra Gå-joggen, Hempa skole 25.05.2016:
Arrangør: Moelven Langmoen AS

 
Kort løype.
K12-15    1) Ida Benjaminsen          Mjøsski               06.58
          2) Anna Bårdseng            Hamar Friidrett       07.47
K16-19    1) Mari Robøle Lien         Hamar Skiklubb        06.40
          2) Susann Fedreheim Lyngnes Mjøsski               08.00
          3) Maren Holmsen            Hamar                 08.13
K55-59    1) Anne Nyland              Ringsaker Kommune     08.16
M55-59    1) Jon S. Kielland          Furnes                08.29
M60-64    1) Knut Ivar Aasen          Elverum Kommune       08.50
M70-74    1) Ole Peter Bergaust       Veldre Friidrett      07.50

Lang løype.
K15-19    1) Heidi Syversen           Stange Kommune        16.55
K25-29    1) Ida G. Pedersen                                13.07
K35-39    1) Kjersti Holum Jakobsen   Team Parketpartner    15.23
K40-44    1) Heidi Starheim Løvaas    Kjell Sykkel og Sport 13.57
          2) Ingrid Robøle            Hamar Skiklubb        16.31
M12-15    1) Kristian Engebakken      NL-ski                14.04
M16-19    1) Even Mangset             Mjøsski               13.04
M25-29    1) Johan Edin               Team Fønix            11.53
M30-34    1) Frank Lundsbakken        Elektrikeren Hamar    14.08
M35-39    1) Henning Mortensen        Team Sportsmanden     12.33
M40-44    1) Miroslav Baran           Veldre Friidrett      13.24
          2) Thomas Pedersen          Tine Brumunddal       13.41
          3) Tjarand Lyngnes          Mjøsski               16.11
M45-49    1) Jan Erik Mathiassen      Ringsaker Kommune     13.28
          2) Håkon Amb                ASKO/Team Fønix       15.14
          3) Tor Arne Elfstedt        Stange Kommune        15.25
M50-54    1) Hans Tore Riibe          Hamar Skiklubb        13.26
          2) Jon Storsveen            Ottestad              13.35
          3) Robert Tørudstad         Nybygda               14.25
          4) Mentz Arild Kleven       Nortura               15.20
          5) Tommy Skårholen          Sp.banken Hedmark     15.39
          6) Morten Moen              Hamar Skiklubb        16.06
          7) Kjell Skarpnord          Mjøsski               16.34
M55-59    1) Edvin Elisenberg         Hamar OK              15.30
          2) Henning H.Christiansen   Hamar Skiklubb        16.27