Kondismedlem Sponset innhold
Fra starten på Knapperittet i fjor med samme vinner, Ole Dalsjø, i spiss helt til høyre i bildet (Foto: Knut Imsdalen)

Fra starten på Knapperittet i fjor med samme vinner, Ole Dalsjø, i spiss helt til høyre i bildet (Foto: Knut Imsdalen)

Knapperrittet vunnet av Cathrine Olsen og Ole Dalsjø

Ole Dalsjø trakk det lengste strået i kamp med Anders Hamborg og Øyvind Flobergseter, og Cathrine Årstad Olsen var klar vinner da Odal SK arrangerte Knapperrittet lørdag.

Knapperrittet er 42 km langt  og går hovedsaklig på grusveger i Odalens dype skoger fra Skyrudsaga i Knapper. I tillegg til hovedrittet er det en 20 km løype for klasse 15-16 år og trimklassen, samt en barneløype for aldersgruppen 6-14 år.

Hovedrittet hadde i år 119 startende hvorav 114 kom til mål. 4 ungdommer og 7 trimmere kjørte den 20 km lange løypa, mens 11 barn deltok i de kortere rekrutteringsløypene på 3,6 og 5,6 km. 

Verken Cathrine Åstad Olsen eller Ole Dalsjø er ukjent med å vinne i Odalskogene siden førstnente triumferte i 2015 mens Dalsjø tok sin  andre på seier på rad med knapp margin.

Knapperrittes nettsider
Odal SK på Facebook
Samleside for Knapperrittet
KLASSEVISE RESULTATER
 

Resultater Knapperrittet 17.06.2017:

           
Kvinner (7 deltakere)
Plass Fornavn Etternavn Klubb Klasse Tid
1 Cathrine Årstad Olsen Bingsfoss SK Elite kvinner 1:35:01.9
2 Erna Opseth Glåmdal SK K40-49 1:38:35.0
3 Cathrine Andersen Odal SK Elite kvinner 1:44:52.4
4 Heidi Tronbøl Fet Skiklubb Sykkel K40-49 1:54:10.1
5 Siw Trøbråten Odal SK K40-49 2:24:43.1
6 Esther A Eikelenstam Skedsmo Oldgirls K40-49 2:26:26.6
7 Camilla Granstrøm JESSHEIM K40-49 2:48:00.8
           
Menn (107 deltakere)
1 Ole Dalsjø Glåmdal SK Elite menn 1:23:03.4
2 Anders Hamborg Kloppa Off Road Klubb Elite menn 1:23:06.5
3 Øyvind Flobergseter Ottestad IL Sykkel Elite menn 1:23:07.6
4 Martin Ohlsson Sagene IF Sykkel Elite menn 1:23:57.7
5 Glenn Røisgaard Lørenskog CK Elite menn 1:24:24.6
6 Tommy Fredriksen Odal SK Elite menn 1:25:39.5
7 Håkon Marius Guldhaug Solør CK Elite menn 1:25:40.1
8 Roy Kjærnet Romeriksåsen SK M50-59 1:25:40.7
9 Martin Dahling CK Elverum M40-49 1:25:41.9
10 Kjetil Meldahl Bråten Solør CK M20-29 1:25:44.6
11 Lars Hansen-Møllerud Solør CK M50-59 1:25:52.9
12 Tor Arne Haraldsen Ullensaker CK M30-39 1:26:54.3
13 Knut Arne Dalsjø Glåmdal SK Elite menn 1:26:54.7
14 Magnus Krogh Glåmdal SK M30-39 1:26:57.2
15 Morten Sundby Nes SK M50-59 1:26:57.3
16 Bent Ulseth Aurskog-Høland Triatlon Elite menn 1:26:57.8
17 Ole Martin Høiby Matrand IL sykkel Elite menn 1:28:51.8
18 Anders Disen Odal SK M40-49 1:29:02.0
19 Trond Andresen Blaker IL sykkel M40-49 1:29:03.1
20 Anders Snellingen Kongsveien CK M30-39 1:29:04.5