Kondismedlem Sponset innhold
Vinner av H17-20 Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb. (Foto: Stein Arne Negård)

Vinner av H17-20 Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb. (Foto: Stein Arne Negård)

Ulvensøen og Moholdt vant jaktstarten på Ski O-treffet

Søndag var det jaktstart for senior- og juniorklassene og minuttstart for de andre klassene i krevende løyper og fint vinterlandskap på Natrudstilen som avslutning på årets Ski O-treff.


Galleri med 99 bilder fra Ski O-treff 07.01.2018 - junior og seniorklasser 
(Foto: Stein Arne Negård)

Først ut i juniorklassene gikk Anniken Eriksrud Karlsen, NTNUI og Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb
Her var det Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb som kom først i mål i D17-20 og Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb beholdt ledelsen i H17-20.

I seniorklassene var det Anna Ulvensøen, NTNUI og Jørgen Madslien, NTNUI som startet først.
I D21 greide  Anna Ulvensøen, NTNUI å  beholde ledelsen, mens Lars Hol Moholdt, Wing OK vant H21. 

Bildegalleri kommer!

Tekst og foto: Stein Arne Negård​Vinner_D17_20.jpg
Vinner D 17-20, Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb.

Vinner_D21.jpg
Vinner D21, Anna Ulvensøen, NTNUI.


Vinner_H21.jpg
Vinner H21, Lars Hol Moholdt, Wing OK.
 

Ski-O-treff 2018 på kondis.no:
Benjaminsen og Moholdt vant mellomdistansen på Ski O-treff
Gøy med nattsprint på Ski-O-treff

Alle resultater og strekktider søndag
Løyper med veivalg i Livelox

De tre beste pr. klasse i Ski-o-treff lang (jaktstart i NC klasser)
 
 
 
 
 
D 11-12
6 startende deltakere
 
 
 
Plass
Navn
Organisasjon
Tid
Diff
1
Astrid Ytterbø
Asker Skiklubb
14:25
 
2
Ellen Margrete Stubban Hygen
Østmarka OK
17:28
+3:03
3
Hanna Spangberg
Konnerud IL
17:55
+3:30
 
 
 
 
 
D 13-14
14 startende deltakere
 
 
 
1
Marie Kravdal
Gjø-Vard OL
23:33
 
2
Inga Skaarer Wiklund
Nydalens SK
25:10
+1:37
3
Marie Scheele
Nydalens SK
25:57
+2:24
 
 
 
 
 
D 15-16
23 startende deltakere
 
 
 
1
Birgit Kleppa Madslien
Lillehammer OK
34:08
 
2
Åsne Haavengen
Kongsberg OL
36:09
+2:01
2
Alina Niggli
OJura
36:09
+2:01
 
 
 
 
 
D 17- Kort
6 startende deltakere
 
 
 
1
Fanni Jauhojärvi Markussen
Asker Skiklubb
44:14
 
2
Tale Strand
Kongsberg OL
44:42
+0:28
3
Elena Grand
Lillomarka OL
48:08
+3:54
 
 
 
 
 
D 17-20
23 startende deltakere
 
 
 
1
Tilla Farnes Hennum
Asker Skiklubb
50:55
 
2
Anniken Eriksrud Karlsen
NTNUI
51:38
+0:43
3
Jenny Baklid
Konnerud IL
52:43
+1:48
 
 
 
 
 
D 21-
10 startende deltakere
 
 
 
1
Anna Ulvensøen
NTNUI
52:34
 
2
Evine Westli Andersen
Løten o-lag
57:32
+4:58
3
Stine Olsen Kirkevik
Hamar OK
57:43
+5:09
 
 
 
 
 
D 40-
9 startende deltakere
 
 
 
1
Ingrid Kvistad
Kongsberg OL
37:25
 
2
Hanne Lerche Raadal
Halden SK
39:09
+1:44
3
Arnhild Krogh
Oppsal Orientering
41:56
+4:31
 
 
 
 
 
D 50-
14 startende deltakere
 
 
 
1
Signe Astrup Arnesen
Heming Orientering
34:47
 
2
Kari Madslien
Nydalens SK
36:12
+1:25
3
Gunhild Hennum
Lierbygda OL
37:11
+2:24
 
 
 
 
 
D 60-
1 startende deltakere
 
 
 
1
Lis Dæhli
Løten o-lag
31:30
 
 
 
 
 
 
H 11-12
7 startende deltakere
 
 
 
1
Even Lien
Gjø-Vard OL
12:19
 
2
Eirik Olsen Kirkevik
Hamar OK
13:13
+0:54
3
Nov Bar-Nathan
Lillomarka OL
14:24
+2:05
 
 
 
 
 
H 13-14
18 startende deltakere
 
 
 
1
Lars Lien
Gjø-Vard OL
16:03
 
2
Axel Aalde
Nydalens SK
18:48
+2:45
3
Halvor Løken
Kongsberg OL
21:19
+5:16
 
 
 
 
 
H 15-16
19 startende deltakere
 
 
 
1
Sondre Ytterbø
Asker Skiklubb
38:26
 
2
Jonas Myhr
Asker Skiklubb
41:15
+2:49
3
Grunde Isaksætre
Grue IL
41:18
+2:52
 
 
 
 
 
H 17- Kort
6 startende deltakere
 
 
 
1
Magne Wiig Mathisen
Porsgrunn OL
41:56
 
2
Sigmund Hansen
Gjø-Vard OL
43:06
+1:10
3
Markus Glad
Emblem IL
44:26
+2:30
3
Jakob Mo
OL Toten-Troll
44:26
+2:30
 
 
 
 
 
H 17-20
22 startende deltakere
 
 
 
1
Vegard Gulbrandsen
Asker Skiklubb
47:11
 
2
Isak Jonsson
Nydalens SK
48:47
+1:36
3
Styrk Hundseid Kamsvåg
Konnerud IL
52:36
+5:25
 
 
 
 
 
H 21-
19 startende deltakere
 
 
 
1
Lars Hol Moholdt
Wing OK
57:32
 
2
Bjørnar Kvåle
Hadeland OL
01:28
+2:56
3
Øyvind Watterdal
Hadeland OL
01:35
+3:03
 
 
 
 
 
H 40-
10 startende deltakere
 
 
 
1
Torbjørn Blom-hagen
Fossum IF
34:45
 
2
Øyvind Lien
Gjø-Vard OL
38:48
+4:03
3
Jostein F. Tellnes
Asker Skiklubb
39:42
+4:57
 
 
 
 
 
H 50-
21 startende deltakere
 
 
 
1
Erlend Slokvik
OL Toten-Troll
34:32
 
2
Jon Iver Bakken
Nydalens SK
39:27
+4:55
3
Kjetil Bjørlo
Halden SK
39:35
+5:03
 
 
 
 
 
H 60-
1 startende deltakere
 
 
 
1
Sigurd Dæhli
Løten o-lag
33:40