Brede smil etter gode løp for Karoline Bjerkeli Grøvdal og Senay Fissehatsion. (Foto. Kjell Vigestad)
Brede smil etter gode løp for Karoline Bjerkeli Grøvdal og Senay Fissehatsion. (Foto. Kjell Vigestad)

Gode norske prestasjoner under løpsfesten Copenhagen Half

Karoline Bjerkeli Grøvdal løp inn til soleklar pers og tidenes beste norske resultat i en godkjent løype. Zerei Kbrom Mezngi ble beste norske herreløper, men måtte se seg slått av Senay Fissehatsion. Sistnevnte representerer Eritrea, men bor og trener i Norge.

Publisert Sist oppdatert

Lørdag var det løpsfest i Oslo med over 20000 påmeldte løpere til de ulike distansene i Oslo Maraton. Dagen etter var den en enda større løpsfest i København, med fulltegnede startlister og 25000 deltakere, hvorav 9099 kvinner og 15901 menn. 15465 danske løpere var påmeldt, mens 9535 kom fra andre land enn Danmark.

Som vi skrev i vår forhåndsomtale stilte over 2300 norske løpere til start, med Zerei Kbrom Mezngi, Karoline Bjerkeli Grøvdal, Henrik Ingebrigtsen og Senay Fissehatsion som noen av de spennende profilene. Mezngi skulle forsøke seg på timesgrensen, Bjerkeli Grøvdal ville ha norsk rekord, Ingebrigtsen debuterte på distansen og Fissehatsion skulle forsøke å henge på Kbrom Mezngi.

- Tenk hvis jeg springer halvmaraton og det er gøy. Da har jeg jo noe å drive med på slutten karriéren, sa Henrik Ingebrigtsen i et TV-innslag noen dager før løpet.

Start_5min_foer_4_norske_AZ3T6830.jpg

Fire nordmenn helt fremst på startstreken fem minutter før startskuddet. (Foto: Kjell Vigestad)

For Karoline Bjerkeli Grøvdal sin del så er det litt fokus på å ta den norske rekorden, og det er lenge siden vi har sett henne i en rask halvmaratonløype som denne i København.
- Jeg gleder meg til å løpe halvmaraton. Først og fremst vil jeg løpe under persen min på 1.08.07. men jeg har jo Ingrid Kristansens "norske rekord" fra 1987 på 1.06.40 i hodet. Jeg har lyst til å ha rekordene, og det er en tid jeg burde kunne løpe på. Men mye skal klaffe. Jeg skal i hvert fall gå ut for å prøve meg på tiden, fortale hun til NRK.

Norsk rekord i herreklassen er 59.48.

Ed Cheserek vant etter sterk spurt

Like etter passering 15 kilometer dro kenyanske Bernard Koech fra resten av herrene i tet. Den eneste som etter hvert klarte å utligne farten var landsmannen Ed Cheserek. Luken holdt seg på 4-5 sekunder lenge, og 200-300 meter før mål virket det som om sistnevnte hadde gitt opp jakten. Men nei, det hadde han absolutt ikke. Med hundre meter igjen skvatt han forbi og kostet på seg en feiring på de siste metrene mot mål. Vinnertid 59.11. Koech løp i mål to sekunder bak.

Maalgang_vinner_og_toer_Cheserek_Koech_AZ3T7000.jpg

Vinner Cheserek i mål like foran Koech. (Foto: Kjell Vigestad)

De 10 beste herrer

PlassBIBNavnNasjonKlasseTidSnitt/km
164Ed Cheserek KENM25-2900:59:112:49 min/km
252Bernard Koech KENM35-3900:59:132:49 min/km
359Gemechu Dida ETHM20-2400:59:312:50 min/km
455Patrick Mosin KENM20-2400:59:352:50 min/km
553Bravin Kiprop KENM30-3400:59:402:50 min/km
662Isaac Kipkemboi KENM20-2400:59:542:51 min/km
757Gerba Dibaba ETHM20-2401:00:102:52 min/km
854Solomon Kirwa KENM35-3901:00:252:52 min/km
966Haftamu Gebresalase ETHM15-1901:00:342:53 min/km
1067Emile Cairess GBRM25-2901:00:522:54 min/km
1171Senay FissehatsionNOR/ERIM25-2901.00.552.54 min/km
1360Zerei Kbrim MezngiNORM35-3901.00.592.54 min/km

Senay Fissehatsion imponerte

Som nevnt har Senay Fissehatsion fra Ull/Kisa hatt et formidabelt godt år, og i København fortsatte han å imponere. Han ble beste herreløper som løper for en norsk klubb da han løp i mål til tiden 1.00.55. En nydelig prestasjon etter å ha åpnet såpass hardt. Han er statsborger fra Eritrea, men bor og trener i Norge. Zerei Kbrom Mezngi løp i mål fire sekunder bak, til 1.00.59, og har nå løpt under 61 minutter i København i tre år på rad.

Senay_Fissehatsion_Zerei_Kbrom_Mezngi_i_maal_A20G6772.jpg



Senay Fissehatsion løp i mål like foran Zerei Kbrom Mezngi. (Foto: Kjell Vigestad)

Karoline Bjerkeli Grøvdal perset - på beste offisielle norske tid

Bjerkeli Grøvdal løp et godt løp og satte pers med 1.07.34. I 1987 løp Ingrid Kristiansen på 1.06.40 i NM i Sandnes, som den gang var verdens beste tid på distansen og det med god margin. Løypa ble imidlertid aldri kontrollmålt og rekorden ble aldri godkjent som verdens beste notering på distansen av IAAF, som World Athletics het den gangen. Dette betyr at Bjerkeli Grøvdal løp på den offisielt beste norske tiden i en godkjent kontrollmålt løype.

Irine Cheptai fra Kenya avgjorde løpet til sin fordel tidlig, og vant med tiden 1.05.53.

Vinner_damer_i_maal_Cheptai_AZ3T7396.jpg

Irine Cheptai vinner kvinneklassen. (Foto: Kjell Vigestad)

Karoline_Groevdal_i_maal_med_stoetteapparat_A20G6784.jpg


Karoline Bjerkeli Grøvdal med støtteapparatet sitt, trener Knut Jæger Hansen og hennes forlovede Magnus Krogsæter Aarre . (Foto: Kjell Vigestad)

De 10 beste kvinner


5 kilometerspassering - God fart i de fremste gruppene

Det ble satt fin fart fra start i teten og Zerei Kbrom Mezngi fulgte godt med på de første fem kilometrene. Teten passerte punktet på 13.55, og Kbrom Mezngi var da kun sekundet bak, med en snitthastighet på sterke 2.47 per kilometer. Senay Fissehatsion passerte merket sammen med to andre løpere, hvorav en hare. Han var gjennom punktet på 14.04, noe som tilsvarer 59.21 i sluttid. Tøft satset. Ingebrigtsen som ble liggende å trekke på en gruppe av fem andre løpere og noterte 14.37 etter 5 kilometer. Karoline Bjerkeli Grøvdal åpnet med 15.54 på de første fem, med snittfart 3.11 per km.

I kvinneklassen var det Gladys Chepkurui fra Kenya som passerte 5 kilometer først. Hun løp i en meget sterk gruppe av ti andre kvinner og passerte på 15.12.

10 kilometerspassering - Jevn fart for Bjerkeli Grøvdal

Mot passering kunne vi se at tetgruppene hadde blitt redusert både for herrer og kvinner. Det var fortsatt høyt tempo i front med andre ord, men farten hadde gått noe ned i forhold til de fem første. Men estimert sluttid var enn så lenge langt nede på 59-tallet.

Zerei Kbrom Mezngi passerte 12 sekunder bak teten, og var på dette punktet på et skjema til 59.58 til slutt. Og det altså med over halvparten av løpet igjen. Senay Fissehatsion har hatt et strålende år, og det ser ikke ut til å opphøre enda. Passering på 28.35 for hans del var en meget habil 10-kilometerstid, og estimerte en sluttid på 1.00.48

Senay Fissehatsion har hatt et strålende år, og det ser ikke ut til å opphøre enda. Passering på 28.35 ville gi en sluttid i mål på 1.00.48. Henrik Ingebrigtsen hadde sakket ned en god del på sitt tempo, og passerte på 30.01. Han var dermed på skjema til litt over 1.04.00.

For Karoline Bjerkeli Grøvdals del så det meget lyst ut. Hun holdt nøyaktig samme fart fra 5 til 10 kilometer som hun gjorde på de fem første. 10 kilometer ble passert på 31.48, noe som estimerte litt over 1.07.00 til slutt. I teten for kvinnene hadde en gruppe på tre kvinner skilt seg ut. Gladys Chepkurui, Irine Cheptai og Jesca Chelangat. Alle fra Kenya. Disse passerte på 30.47 etter de ti første kilometerene.

15 kilometerspassering - Fissehatsion og Bjerkeli Grøvdal holdt farten. Ingebrigtsen jogget.

Seks løpere, hvorav fem kenyanere og en etioper, passerte først etter 15 kilometer på tiden 42.05. Like etter passering ble det en splitt i denne gruppen, hvor tre av løperne dro avgårde. Bernard Koech fikk raskt en liten luke til de to andre i front.

Zerei Kmbrom Mezngi hadde tapt litt fram til denne passeringen og passerte på 42.54, noe som ga en estimert tid på 1.00.47 til slutt. En som derimot hadde holdt farten var Senay Fissehatsion, som løp akkurat like raskt fra 10 til 15 som fra 5 til 10. Det var kun 10-12 sekunder mellom ham og Kbrom Mezngi ved denne passeringen. Karoline Bjerkeli Grøvdal passerte på 47.48, og var med det kun 18 sekunder bak den norske rekorden til Ingrid Kristiansen, i følge NRK. Teten i kvinneklassen bestod nå av en løper - Irine Cheptai, som stakk avgårde fra de andre raskt etter forrige passering. Hun passerte 15 kilometer på 46.11.

Henrik Ingebrigtsen hadde på dette tidspunktet skrudd på brekket og passerte 15 kilometer på 53.30. Søndagstur.


Henrik Ingebrigtsen intervjues av TV2 etter å ha løpt på 1.45.18. Bror Kristoffer Ingebrigtsen løp på 1.14.01. (Foto: Kjell Vigestad)

Norske løpere og prestasjoner

Med over 2300 norske løpere til start var det mye spennende å følge med på i årets København maraton. Den ypperste eliten er én ting, men det ble løpt meget godt litt lengre bak også.


En blid gjeng med norske løpere klare for Københavns gater. Fra venstre: Tom Rune Brendhaug, Gjermund Lundemo Syvertsen, Kristen Lundemo Syvertsen, Stian Fremstad, Øystein Sandvik, Kristian Thon, Siri Eikeland og Torje Mathiassen. (Foto: Sol Haugen)

I herreklassen var det Zerei Kbrom Mezngi som var den beste løperen med norsk pass. Han løp altså på 1.00.59. Erik Lomås fra Salangen IF løp et solid løp på 1.06.24, og var dermed nest beste nordmann. Dette var allikevel litt bak persen han satte i Drammen for et par uker siden, da han løp på 1.05.15.Marius Vedvik fra Gular IL tok tredjeplass av de norske med 1.06.28. Andreas Sjurseth fra SK Vidar løp på 1.07.08, mens den tidligere langrennsløperen Simen Østensen kom i mål på 1.07.16.

Se NRK-sendingen fra Copenhagen Half

De 100 beste norske herrene



I kvinneklassen ble Karoline Bjerkeli Grøvdal altså beste norske kvinne med tidn 1.07.34. Kristine Lande Dommersnes fra Haugesund Idrettslag ble nest best med 1.13.55. Ine Bakken fra SK Vidar ble nummer tre med 1.14.25. Angelica Karlsen fra Moss IL ble fjerde beste fra Norge med 1.14.56 og Maren Austevik Bø nummer fem med 1.16.15.

De 100 beste norske kvinnene



En gjeng fornøyde løpere fra løpegruppen de kaller "Løpegøy". Alle representerer Varhaug Idrettslag. Fra venstre: Lisa Anett Håland, Siv Elin Våland, Simon Odland, Therese Iversen, Alf Våland, Kim Håland (Foto: Sol Haugen)


Oddmund Roalkvam tok med seg bortimot heile slekta til København for å springa Copenhagen Half Marathon i helga. Sjefen sjølv sprang inn til meget sterke 1.24.46, ei tid som heldt til 3. plass i klassen 65-69 år. Bak frå venstre: Kjetil Roalkvam, Elise Roalkvam, Mathias Åramnes, Oddmund Roalkvam og Maren Roalkvam. Framme frå venstre: Marie Eide Roalkvam, Janne Eide Roalkvam, Helene Eide Roalkvam, Randi Roalkvam, Ane Roalkvam Skåra, Aslak Roalkvam Skåra, Torstein Skåra og Sindre Drevland.


Sol Haugen fra Kondistreninga Trondheim og Hanne Myrvang. (Foto: privat)

Mer fra Copenhagen Half Marathon 2023:
Sterk norsk innsats under løpsfesten Copenhagen Half - Karoline satte norsk rekord
Henrik Ingebrigtsen debuterer på halvmaraton - 2315 norske påmeldt til søndagens Copenhagen Half

Følg Copenhagen Half på NRK1 søndag kl. 11.10: Henriks debut, Zereis og Karolines rekordforsøk - se sendingen her

PlassBIBNavnNasjonKlasseTidSnitt/km
16Irine Cheptai KENF30-3401:05:533:08 min/km
29Winfridah Moseti KENF25-2901:06:403:10 min/km
328Jesca Chelangat KENF25-2901:07:033:11 min/km
41Hawi Feysa ETHF20-2401:07:183:12 min/km
57Viola Cheptoo KENF30-3401:07:243:12 min/km
614Karoline Bjerkeli Grøvdal NORF30-3401:07:343:13 min/km
73Gladys Chepkurui KENF25-2901:07:523:13 min/km
829Sarah Chelangat UGAF20-2401:07:593:14 min/km
98Aminet Ahmed ETHF20-2401:08:013:14 min/km
1018Susan Chembai KENF20-2401:09:163:17 min/km
Henrik_Ingebrigtsen_intervjues_i_maal_av_TV2_DK_A20G6815.jpg
norske-lopere.jpg
Norsk pl.BIBNavnKlubbKlasseTid
160Zerei Kbrom MezngiSkjalgM35-3901:00:59
2204Erik LomåsSalangen IF FriidrettM30-3401:06:24
3195Marius VedvikIL GularM30-3401:06:28
4251Andreas SjursethSK VidarM35-3901:07:08
51073Simen ØstensenFrogner RunnersM35-3901:07:16
6277Tedros G. HaileHaugesund IKM20-2401:07:37
7215Henrik Marius LaukliStrindheim ILM20-2401:09:09
81708Ivar StefanssonIL GularM30-3401:09:20
9237Øystein UlekleivDombås ILM30-3401:09:29
10210Tore AkerlieGular ILM20-2401:09:51
11240Fredrik SchwenckeI.F. Kamp/VestheinM30-3401:09:56
121487Alexander SkurveGti friidrettM30-3401:10:07
13949Ola KorbølHOKAM30-3401:10:10
141158Sigurd Lund RøerHOKAM25-2901:10:16
15784Martin Ukkelberg SløgedalKIFM15-1901:10:20
16194Mathias FlakSteinkjer FIKM20-2401:10:38
17537Magnus Torp AntonsenStrandbygda ILM30-3401:10:47
18869John Christian DeighanAsker/Adv.Haavind/Frogner RunnersM35-3901:10:50
191714Martin KaarbyIK HindM40-4401:10:59
201042Bjørn Erik LangsteinTomrefjord ILM25-2901:11:38
211593Kristian UlriksenTromsø LøpeklubbM35-3901:11:54
221081Bjorn Sether WastvedtSK VidarM30-3401:11:58
231684Eirik Bergene AabrekkSandefjord TIFM25-2901:12:09
241406Ken Tony JohansenIL GularM30-3401:12:10
25880Fredrik DeilkåsHAMNØY ASM25-2901:12:10
26963Martin Wetlesen VedeldÅS ILM35-3901:12:45
271786Kristoffer LisetIL IvrigM25-2901:12:47
28920Gjermund Blauenfeldt NæssNBRO // KJELSÅS LEGENDSM25-2901:12:48
29776Njål Torillson TyssingVelledalen ILM40-4401:12:51
301710Kristian AalerudSalomon NorgeM25-2901:12:56
31879Sander Abrahamsen DeilkåsIl SandM25-2901:13:06
32751Frode TjeltaSandnes ILM45-4901:13:29
33514Andreas GrøgaardBreaking Marathon LimitsM30-3401:13:30
34882Jens BjertnæsFrogner RunnersM35-3901:13:33
351664Martin GallebergSalomon NorwayM30-3401:13:35
36830Joakim KronbergAntibes Beach ClubM25-2901:13:45
371045Per Kristian Nielsen M30-3401:13:46
38698Kristoffer IngebrigtsenSandnes IdrettslagM35-3901:14:01
39209Petter JohansenLillehammer IFM25-2901:14:42
40638Markus Andersson M30-3401:14:44
41877Aksel OverskottB&Y RCM35-3901:14:52
42890Halvor MyhrvoldSK VidarM30-3401:14:58
43966Øystein SandvikPwC BILM40-4401:15:06
44723Oddvar DirdalTrekompaniet BILM40-4401:15:23
451179Magnus-Johan FærøEikanger ILM25-2901:15:44
46945Lars Magnus Tangen M30-3401:15:46
47252Magnus ErstadIF Kamp/VestheimM35-3901:15:52
48964Lars MurenMulticonsult BILM30-3401:15:53
494063Jens BøhmerTeam KristinM30-3401:15:59
501049Jan Tore TellefsenBFG Bergen løpeklubbM40-4401:16:04
51619Jan Gunnar LutcherathGTIM40-4401:16:06
521104Eirik Emil AndresenVaregg/MandagsklubbenM25-2901:16:07
531633Fridtjof Wedum M25-2901:16:10
54554Ola RossvollBratsberg ILM40-4401:16:12
551594Håvard Hammer NormannKanari GroupM30-3401:16:23
561634Christoffer CallesenFondsfinans/Frogner RunnersM35-3901:16:36
57546Nikolai MæhlumBratsberg ILM35-3901:16:37
581283Jonny KibsgaardFøyk ilM45-4901:16:37
596631Kristian DrivenesFUSM30-3401:16:41
601433Johan KilskarIndre Troms RøyefeskarlagM30-3401:16:48
61836Ragnar NerstenDeloitte BILM25-2901:16:50
62563Ola DahlenSÅOBM40-4401:16:55
63868Erik Sebastian RanbergStraye FlammekasterM30-3401:16:57
64858Teodor Sveen-NilsenFrogner RunnersM40-4401:16:57
65662Anders Jordal SmedsrudSpeed CobrasM30-3401:17:03
66872Andreas ReeStorebrand Sport/Frogner RunnersM35-3901:17:04
67647Erlend Skippervik SætreSirma ILM35-3901:17:07
68992Daniel BruvikOsterøy ILM25-2901:17:10
69513Martin KlunglandBO2M30-3401:17:11
701695Mathias Karlsen HauglidScalatori di RagastelliM30-3401:17:14
71833Fredrik SvendalSandnes IL / SFF GroupM30-3401:17:18
721057Lars Olav UllebergTromsø LøpeklubbM30-3401:17:23
73817Magnus KallagerVareggM30-3401:17:30
74983Erlend NydalAsker SkiklubbM30-3401:17:31
751738Erik NordstogaMosjøen ILM40-4401:17:33
761336Kristen Lundemo SyvertsenÅsen IL / Team AF HåndverkM25-2901:17:35
771163Nils Martin Anvik HellenesNHHI Langrenn/BDO NHHSM20-2401:17:43
78699Kristoffer NielsenBorgestadholmen LøpeklubbM35-3901:17:46
79521Kenneth GrøttelandSkrubbholen JoggelagM30-3401:17:48
80965Tormod Fauske ThoOtta ILM30-3401:17:48
81575Kristian Kolstadsøre ål old boysM40-4401:17:52
821696Steffen OpheimHødden LøperlagM35-3901:17:54
831548Tom SanneSandnes ILM45-4901:17:54
84760Anders ÅgotnesJDAM30-3401:17:56
851704Bjørnar ThoHRCM35-3901:17:57
861472Vetle NevlandSpirit FriidrettsklubbM25-2901:18:31
87753Rolf JegervatnIL SkjalgM45-4901:18:31
881584Even Antonsen M35-3901:18:31
89936Haakon VaagaHaugesund TriatlonklubbM25-2901:18:32
901740Mats Kobbersletten JensenGjerdrum IL / BDO RomerikeM25-2901:18:34
91768Eirik Landheim M35-3901:18:38
921622Ulrik Kragh Tollefsen M30-3401:18:46
93685Christer HultHalden IL / Lire BKM45-4901:18:50
944156Christoffer PedersenHamna PanoramaM30-3401:18:54
95612Matias BrekkåOSIM20-2401:18:59
9613045Ørjan StaffStampa Run ClubM25-2901:19:00
971243Eirik Dingsør M30-3401:19:02
981111Victor SynnestvedtÅsen ILM25-2901:19:02
99668Marius HolgersenGTI FriidrettM40-4401:19:02
1001043Håvard Ellefsen M40-4401:19:03
varhaug-gruppen.jpg
Pl.BIBNavnKlubbKlasseTid
114Karoline Bjerkeli GrøvdalTjalveF30-3401:07:34
2165Kristine Lande DommersnesHaugesund idrettslagF20-2401:13:55
3171Ine BakkenSportsklubben Vidar/ SAYSKYF25-2901:14:25
4163Angelica KarlsenMoss ILF20-2401:14:56
5161Maren Austevik BøGular ILF20-2401:16:15
6135Adele Norheim HenriksenIL GularF20-2401:16:15
7143Eli Anne DvergsdalFanaF30-3401:16:25
81641Silje TorsvikSpirit FriidrettsklubbF30-3401:16:37
91638Marianne HarnesSK VidarF30-3401:18:27
101637Madelène HolumSK VidarF25-2901:19:22
111002Vibeke JensenStrindheim ILF25-2901:20:24
12309Lisa J AklestadSparta Atletik og LøbF20-2401:20:33
13730Marie KlosterIL SkjalgF40-4401:20:50
142726Anette Killerud ØdegårdSportsklubben VidarF30-3401:20:51
15660Silje RøynstrandGrimstad løpeklubbF30-3401:21:29
161682Frida ByfuglienLillehammer IFF20-2401:21:37
17962Josefine Brekketwr lundmarksF25-2901:21:52
183363Hanna Kristine LarsenSportsklubben VidarF20-2401:22:03
191040Helene Støle MelsomOSI FriidrettF25-2901:22:20
203987Maria HausteinOs turn friidrettF20-2401:22:49
212944Mona Bull RøkkesauneBratsberg ILF25-2901:23:02
221350Hilde Losgard Landheim F30-3401:23:14
232306Pernille Ski TorpNærsnes Løpeklubb F30-3401:23:26
242618Marte Gleditschtwr lundmarksF30-3401:23:33
252773Ingeborg LianesSK VidarF25-2901:23:46
264216Julia Kristina FurusethTeam BDO NHHSF20-2401:24:02
27871Lisbeth PedersenIK TjalveF45-4901:24:33
282569Ingrid UkkelbergMILF40-4401:24:57
293086Christina Ellefsen HoplandVareggF25-2901:25:00
301566Eva SimonsenNBROF25-2901:25:27
312972Mari HetlesæterNTNUIF20-2401:25:29
322327Elisabeth StubberudStrindheim ILF35-3901:25:36
332495Karoline Hidle LienSpirit FriidrettsklubbF35-3901:25:57
342314Birgitte ØklandSpeed Cobras / twrF30-3401:26:22
352125Andrea FjeldstrømTwr lundmarksF25-2901:26:32
362884Solveig Kristine MyrvangTromsø LøpeklubbF25-2901:26:41
373087Hannah SilgjerdVaregg FleridrettF20-2401:26:47
382395Marita Thorsvik HartzTeam HartzF35-3901:27:08
394378Nadine Aaboe Mellem F30-3401:27:08
404170Ane Martinsentwr lundmarksF25-2901:27:09
414087Brita Storaas Hansen F30-3401:27:23
423933Ingrid Marie Andersentwr lundmarksF30-3401:27:27
434098Nina SøndenåSpirit FriidrettsklubbF35-3901:27:46
442338Berit Marie SkrettingGTIF35-3901:27:48
452231Therese SkeieGTI friidrettsklubbF35-3901:28:07
462998Julie StøversteinOSI Friidrett/Stranda ILF20-2401:28:38
477192Isabell Lippert F30-3401:29:01
485913Tina HansenSISF20-2401:29:07
492374Christina IngebrigtsenSandnes IdrettslagF30-3401:29:27
502924Hannah BentzenSK VidarF20-2401:29:36
5120408Marit Vestheim F25-2901:29:37
523130Torunn JensenVareggF20-2401:29:37
534019Antigone Abazi NyborgTromsø løpeklubbF45-4901:29:59
542881Tonje BjørklundTromsø løpeklubbF30-3401:30:03
557527Silje GundersenSpiritF45-4901:30:06
562032Therese IversenGTI FriidrettF30-3401:30:09
572316Elisabeth KnudsenGTIF40-4401:30:18
584147Kine GulliksenDammen1182- Sandefjord LKF35-3901:30:30
595700Anne-Line Evenstad DahlenSportsklubben VidarF30-3401:30:40
602674Ingvild Ytterhus UtengenRullelagetF25-2901:31:00
612200Lene Nevland SivertsenIL SkjalgF35-3901:31:38
622400Marianne StandalMolde Olymp/Team BrisF50-5401:31:40
634114Astrid KristiansenGularF20-2401:31:42
644116Marie ThomassenBodø Bauta LøpeklubbF30-3401:32:13
654211Selia SamuelsenDNBF30-3401:32:17
665847Solbakken MajaFIK Ren-Eng/TWR LundmarksF30-3401:32:19
676353Ingrid Linn Nordahl F25-2901:32:20
683372Victoria SkageNBRO RUNNINGF25-2901:32:21
694132Veslemøy RønnevikSportsklubben VidarF30-3401:32:27
704144Sofie FosseliSK VidarF25-2901:32:33
713149Linda RøbergTromsø løpeklubbF25-2901:32:40
726506Hilde D HaalandRun Away From HomeF45-4901:32:47
737075Oda LægranSK VidarF25-2901:32:54
743583Maren Grande F25-2901:33:00
755953Julie Byhring F35-3901:33:11
762562Hannah BrændenSG ILF25-2901:33:22
775583Live Johanne Vestre Roekke F20-2401:33:25
782654Solveig Katrine Smedsland F45-4901:33:39
794301Linn Agdestein F45-4901:33:44
802037Synnøve Ystmark F40-4401:33:45
816215Agnes KarlsengLyn SkiF30-3401:33:50
822151Mette Eid LøvåsStrindheim ilF50-5401:33:50
834802Julie Vossgård F30-3401:33:53
846892Ingjerd KirkedamGrimstad løpeklubbF50-5401:33:59
852613Ingeborg NordauneBratsberg ILF25-2901:34:11
864781Helen Baastad F40-4401:34:23
875267Mirjam Holter Garcia De PresnoGrimstad løpeklubbF50-5401:34:39
884598Hege VarsiSk Vidar langF35-3901:34:41
892776Linda Dysjaland F30-3401:34:49
902563Emilie WilbergStrava gossip ILF30-3401:34:59
914217Hanne TingelstadSK VidarF30-3401:35:10
925437Maria Grohshennig F25-2901:35:21
932315Elise Amdal F30-3401:35:27
945874Ann Viljugrein F50-5401:35:50
952575Johanne LægranSK VidarF25-2901:35:51
9617148Anja Kampenhøy F25-2901:36:13
976348Thea Pedersen Goa F20-2401:36:16
982800Helene HerjeTeam BrisF35-3901:36:21
992164Anne Mari Tengesdal Tjåland F35-3901:36:24
1006518Kathrine Vandraas F40-4401:36:48
roaldkvam.jpg
sol-haugen-hanne-myrvang.jpg
Powered by Labrador CMS