Haugesund 2. - 3. februar

nmlogo2013innendors320

Inne-NM i friidrett - 800, 1500 og 3000

Haugesund IL har arrangert innendørsmesterskapet i den flotte nye hallen DeepOcean Arena. Kondis.no har dekket de lengste løpene.Nå med flere bilder.

Publisert Sist oppdatert

Det går mot et rekordstort Innendørsmesterskap i Haugesund. Utbyggingen av flere flotte friidrettshaller rundt i landet har virkelig bidratt til at norsk friidrett har skutt fart, også vinterstid.

Hele 306 deltagere er påmeldt i følge arrangøren Haugesund IL og disse gjør tilsammen 587 enkeltstarter. Et imponerende antall som også skal være rekord for Innendørsmesterskapet. Dette viser med all tydlighet at NM Innendørs bare blir mer og mer populært og er kommet for å bli.

Selv om vi mangler en del av profilene som for tiden studerer i USA, kan årets mesterskap bli et av de beste kvalitetsmessig.

Og med fjorårets europamester på 1500 m på startlisten, dog på 800 m denne gang, ligger det an til en flott "dobbel brødreduell" under årets 800 m med Roth vs Ingebrigtsen i hovedrollen. Kan helt klart bli innendørsmesterskapets "godbit".

Kondis.no har prøvd seg med noen tips på hver av øvelsene, men det er ikke alltid de beste prioriterer innendørsmesterskapet og kan derfor være tung av trening.

Vanligvis kommer det også en del avbud i dagene før mesterskapet.


Klikk på linkene under for reportasjer.
Flere bilder fra øvrige heat kommer utover dagen.

Lørdag 2.februar

15.15 1500 m Herrer : Erik Udø Pedersen spurtet til gull.
15.50 1500 m Kvinner : Kristine Eikrem Engset tok gullet.

16.35 5000 m Kappgang: Håvard Haukenes norsk mester i kappgang.

Søndag 3.februar

12.00 3000 m Kvinner : Ida Elise Nymoen Eltervaag vant i et rekordungt felt.
12.15 3000 m Herrer : Vidar Dahle vant da det ble trippel Gular.
13.25 800 m Kvinner : Trina Mjåland vant med DeepOcean Arenas største smil.
13.50 800 m Herrer : Thomas Roth mester, Henrik Ingebrigtsen bare nummer 4.

Sjekk også kondisreporter Trøndelag Helge Langens sine bilderher:




I dag er nok deltagerne glad for at det er innendørsstevne,inne er det varmt og flotte forhold.



Thomas Roth smiler lurt etter NM gullet på 800 m.


Ida Fillingsnes, Trine Mjåland og Ingeborg Løvnes, pallen 800 m kvinner.


Vidar Dahle norsk mester på 3000 m. Slo klubbkameratene Halfdan-Emil Færø og Marius Vedvik i spurten.


Ida Elise Nymoen Eltervaag norsk mester på 3000m med 10.42,21.Flankeres av Anne Jorunn Hodne og Marte Olsen.


Ikke "dødballsituasjon" i fotball, men starten på 1500 m kvinner. Nye harde tak på 800 m og 3000 m idag.



Ordfører Petter Steen jr. (th)har akkurat åpnet årets Innendørsmesterskap.
Sigbjørn Nesheim (formann arrangementskommiteen) har mottatt gave fra friidrettsforbundet ved v.p.Tore Hordnes.



Topp tre herrer: Vidar Dahle, Erik Udø Pedersen og Morten Velde.


Topp tre damer, Frida Berge, Kristine Eikrem Engset og Ingeborg Løvnes.


Håvard Haukenes og Joakim Sælen tok gull og sølv på 5000 m kappgang.



Slik gikk det i 2012:

2012: Innendørs NM dag 1 : Stian Flo og Ingeborg Løvnes vant 1500
2012: Innendørs NM dag 2: Dobbel Tjalve-triumf på 3000-meter

Link Innendørsmesterskapet hjemmeside her:


På 800 m kan vi få et spennende oppgjør Roth brødrene mot Ingebrigtsen brødrene. Vi holder en liten knapp på norgesmesteren utendørs Thomas Roth, det kan komme til å bli en tett og fartsfylt avslutning. Vi skal heller ikke glemme den med best pers i feltet, Ådne Svahn Dæhlin fra Gular.

Fra Sandnes melder Henrik Ingebriktsen om noen bra økter siste uken og ok form etter ett avbrekk på 2 uker grunnet sykdom og opperasjon. Han er litt usikker på om broren Filip kommer til å løpe, selvfølgelig håper vi i kondis.no at også han stiller opp slik denne familien har for vane og gjøre når det er snakk om mesterskap. Helt klart et eksempel til etterfølgelse for andre toppidrettsutøvere.


Pallen 800 m under NM Kristiansand 2012. Det kan fort bli samme pall under Innendørsmesterskapet også.
Foto: Stig Arve Vangsnes


1500 m for herrer ser meget åpent ut. Kondis.no velger å gi favorittstempelet til Morten Kolstø Velde som løper på hjemmebane. Men det blir meget tøft og her har vi flere vinnerkandidater. Både Erik Udø Pedersen og Vidar Dahle har kapasitet til å kunne vinne.

Fra Haugesund raporterer hjemmehåpet Morten Kolstø Velde om god form etter 18 dager på høydeopphold i Dullstroom, Sør-Afrika. Her har han trent godt sammen med bl.a. Henrik Ingebrigtsen, Lars Erik Malde og Thomas Roth.Han kom tilbake for halvannen uke siden og er meget spendt på hvordan høydeoppholdet slår ut. Selvfølgelig har han også prøvd piggskoene i DeepOcean Arena ved et par anledninger og bekrefter at han løper både 1500 m og 3000 m.Det hadde ikke vært han imot å gjenta bedriften fra Jr.-NM i Haugesund 2005 der han ble dobbeltmester, den gang på 800m og 1500m.


Morten Velde inn til flotte 3.46,64 på Lillehammer i 2009. Unge Henrik Ingebrigtsen hang på og fikk 3.48,43.
Foto: Heming Leira.


3000 m for herrer kan bli et spennende oppgjør mellom hjemmefavoritt Morten Velde og Gularduoen Marius Øyre Vedvik og Vidar Dahle. Kondis.no holder Morten Velde som knapp favoritt. Vi skal heller ikke se bort fra at det kan komme en overraskelse fra en av ungdommene i feltet, anført av Magnus Sirnes Hjellum fra HIL og Kristian Tjørnhom fra KIF.

Desverre kan kondis.no meddele at vår forhåndsfavoritt på 3000 m Thomas Solberg Eide ikke stiller opp i årets NM. Han tok avgjørelsen for noen dager siden etter han fikk en kjenning på utsiden av kneet og ikke ønsket ta noen risiko for at skaden skulle forværres. Meget synd for Oddingen som også har en fortid i Haugesund og dermed nesten hadde løpt på hjemmebane.

Fra Bergen melder fjorårets sølvvinner på 1500 m Vidar Dahle om en trøblete sesongstart med ribbeinsbrudd og sykdom. Dette førte til at det ikke ble fullt utbytte av treningsleiren på Grand Canaria. Han gikk en lengre periode uten styrketrening men er etterhvert kommet i gang igjen. Som vi ser ikke den optimale oppladning men valgte onsdag kveld å stille likevel. Sammen med klubbkamerat Marius Øyre Vedvik er han den i feltet med best tid på 3000 m ute forrige sesong.


Vidar Dahle (tv) kniper sølvet i Innendørsmesterskapet forrige sesong i tøff kamp med klubbkamerat Erik Hovlandsdal.


Her er sølvvinneren fra NM i Kr.sand i sommer, Trine Mjåland fra KIF, kondis.no sin favoritt. Det blir spennende og se hva ungjentene anført av Haugesund sin egen Elisabeth Angell Bergh samt Aurora Dybedokken fra Tyrving kan prestere her.

I utgangspunktet kan er nok mer etablerte Ingeborg Løvnes fra Vidar og Frida Thorsås fra Urædd de største utfordrerene. Skal heller ikke se bort fra 400 m spesialisten Benedikte Hauge fra KIF.

Fra Kristiansand kan Trine Mjåland melde at vintertreningen har gått bra uten skader og "vondter". Selv om en kraftig forkjølelse etter eksamensstresset rett før jul satte henne litt tilbake ble hun frisk og fin fram mot avreise til treningsleiren på Tenerife i begynnelsen av januar. Der ble det en flott uke med mange gode økter i varmen. Som sikkert de fleste er klar over mangler Kristiansand en flott friidrettshall og med snø og kulde er det således begrenset hva hun får trene av fartsøkter.

Fram mot mesterskapet har hun lagt inn et par konkurranse for å teste formen. Den ser grei ut og hun gleder seg til årets Innendørsmesterskap. I tillegg til 800 m løper hun også 400m samt 60 m, en øvelse hun nylig perset på med tiden 7,85.


Trine Mjåland jubler over sølvet på hjemmebane i NM 2012. Hunfår trolig mer å juble for under Innendørsmesterskapet.
Foto: Stig Arve Vangsnes


Frida i front løper ikke 800 m, men det gjør de to spennende ungjentene Aurora Dybedokken og Elisabeth Angell Bergh.


Gullvinner fra NM 2012 Kristiansand Frida Berge er favoritt, hun får trolig tøffest konkurranse igjen fra sølvvinner Kristine Eikrem Engseth. Vi setter også et stort utropstegn ved fjorårets innendørsmester Ingeborg Løvnes.

Fra Strandebarm melder favoritt Frida at hun ikke har gjort noen spesielle forberedelser fram mot NM starten med tanke på konkurranseformen. Hun prioriterer mengdetrening for tiden, men legger inn en litt lettere uke i forkant av løpet og håper det vill gi hun litt overskudd. Hun deltar på 1500 m for å få en god gjennomkjøring og et lite avbrekk i treningen. Forrige sesong fikk hun en god erfaring med å løpe et 1500 m innendørs da hun løp på 4.31 i landskampen. Som vanlig satser hun alt på utendørssesongen med junior EM i Italia som hovedmål.


Trolig ny duell mellom Kristine Eikrem Engset og Frida Berge under årets 1500 m.
Foto: Stig Arve Vangsnes



På 3000 m har kondis.no Ida Elise Nymoen Eltervaag fra Skjalg opp som favoritt om hun velger å løpe 3000 m. Den talentfulle mellomdistanseløperen er også påmeldt på 800 m og må således gjøre et valg.

I utgangspunktet var Silje Oksholm Arnøy kondis.no sin favoritt. "Eksilbergenseren" som nå studerer i Trondheim og representerer Selsbakk løp bra på Tenerife for noen uker siden.
Men etter å ha kommet hjem igjen i kulden pådro hun seg en bihulebetennelse og stiller ikke opp i Haugesund. Meget synd for den lettbeinte og skadeforfulgte bergenseren.



Ida Elise Nymoen Eltervåg må trolig snu seg etter konkurrentene om hun velger å løpe 3000 m.
Foto: Stig Arve Vangsnes


Kappgangfelter teller i år 4 deltagere og Kondis.no sin klare favoritt er Håvard Haukenes fra Viking. Trolig blir det klubbkamerat og UM vinneren på Askøy 2012 Joakim Sælen som kommer nærmest.


Håvard Haukenes fra Viking inn til seier i junior NM på Sigdal.


Klasse: Menn seniorØvelse: 800 meterTid: 03.02.2013 kl 13.50 5 HEAT
FornavnEtternavnKlubb
NurAdenBUL, IL i
JørgenAustvikBFG Bergen Friidrettsklubb
Sigurd BlomBreivikSandvin, IL
Ådne SvahnDæhlinGular, IL
Thomas SolbergEideGular, IL
Mathias BerntzenEngevikNittedal IL
Christopher RettedalFardanSandnes IL
Roald HagbartFrøskelandSteinkjer Friidrettsklubb
JonasGjesdalVaregg Fleridrett
Henrik IrgensGravdalBFG Bergen Friidrettsklubb
Thomas MHeggøyStord IL (Allianseidrettslag)
SnorreHoltan LøkenHerkules Friidrett
HenrikIngebrigtsenSandnes IL
FilipIngebrigtsenSandnes IL
HåkonKolstøHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
JonasKrossøyUllensaker/Kisa IL
Haavard Olav HernessLienTyrving IL
LarsLundeStord IL (Allianseidrettslag)
Trygve FeidjeMjeldeOsterøy IL
KristianNedregårdSpjelkavik og Omegn Friidrettsklubb
EliasOttosenUllensaker/Kisa IL
RuneReimertzSandnes IL
ThomasRothUllensaker/Kisa IL
AndreasRothUllensaker/Kisa IL
Erlend GjerdevikSørtveitBFG Bergen Friidrettsklubb
EdvardVasdalHerkules Friidrett
Johannes RudjordVoldenSandnes IL
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Hans Chr. N. v. Nijkerk, Gular1:54.35Magnus Lindahl, Nesbyen1:55.84Kjetil Gjøvåg, Trondheim 1:55.96
2005Stig Vervik Ellingsen, Tyrving1:53.91Ådne Svahn Dæhlin, Gular1:54.54Hans K.N.v. Nijkerk, Gular1:55.67
2006Ådne Svahn Dæhlin, Gular1:54.06Morten Sand, Lillehammer1:54.53Magnus Lindahl, Nesbyen1:55.60
2007Eivind Jenssen, Steinkjer1:52.66Ådne Svahn Dæhlin, Gular1:53.42Torje Klevmo, Steinkjer1:56.22
2008Joachim Brøndbo, Steinkjer1:55.83Torje Klevmo, Steinkjer1:55.83Marius F. Schneider, Norna1;56,19
2009Torje Klevmo, Steinkjer1:53.68Thomas Roth, Ull-Kisa1:53.96Eivind Jenssen, Steinkjer1:55.12
2010Thomas Roth, Ull-Kisa1:52.48Jørgen Hasle Johansen, Norna1:53.30Torje Klevmo, Steinkjer1:54.46
2011Håkon Mushom, Lyngdal1:53.74Jørgen Hasle Johansen, Norna1:54.68Vidar Dahle, Gular1:54.69
2012Emil Oustad, Ren-Eng1:55.49Nurd Aden, BUL1:55.66Terje Snarby, Strindheim1:55.88
Klasse: Menn seniorØvelse: 1500 meterTid: 02.02.2013 kl 15.15 4 HEAT
FornavnEtternavnKlubb
NurAdenBUL, IL i
JohannesAlneÅs IL
JørgenAustvikBFG Bergen Friidrettsklubb
StianBekkevollKristiansands IF-Friidrett
Sigurd BlomBreivikSandvin, IL
VidarDahleGular, IL
Thomas SolbergEideGular, IL
Mathias BerntzenEngevikNittedal IL
ThomasFinshusStegaberg IL
Halfdan-EmilFærøGular, IL
JonasGjesdalVaregg Fleridrett
Henrik IrgensGravdalBFG Bergen Friidrettsklubb
Jonas LuråsHammerGular, IL
Anders BredesenHatlelidTjalve, IK
Thomas MHeggøyStord IL (Allianseidrettslag)
AndreasIdenBFG Bergen Friidrettsklubb
StianKlunglandUllensaker/Kisa IL
HåkonKolstøHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
JonasKrossøyUllensaker/Kisa IL
HelgeLangenRindal IL
LarsLundeStord IL (Allianseidrettslag)
Erik UdøPedersenHolum IL
MagnusSirnes HjellumHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
LeifSægrovYrjar, IL
Erlend GjerdevikSørtveitBFG Bergen Friidrettsklubb
KristianTjørnhomKristiansands IF-Friidrett
Ole MikalTørsdalHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
EdvardVasdalHerkules Friidrett
MariusVedvikFørde IL - Friidrett
Morten KolstøVeldeHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
StianVestbøHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
ÅsmundWennemoUllensaker/Kisa IL
Jan ErikWergelandSandnes IL
MariusØyre VedvikGular, IL
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Geir Berg, BUL4:06.13Robert Hisdal, Norna-Salhus4:06.61Lars Røttingen, Gular4:07.77
2005Morten Velde, Haugesund3:57.23Joachim Brøndbo, Mosvik3:58.71Trond Idland, Gjesdal4.00.97
2006Odd Morten Brekke, Skjalg3:52.80Morten Velde, Haugesund3:54.89Magnus Lindahl, Nesbyen3:58.21
2007Joachim Brøndbo, Steinkjer3:50.82Bjørnar Kristensen, Sandnes3:55.11Noor Hajae Adan, Lillehammer3:56.62
2008Joachim Brøndbo, Steinkjer3:55.95Torje Klevmo, Steinkjer3:56.25Noor Hajae Adan, Tjalve3:56.54
2009Kjetil Måkestad, Gular3:55.24Torje Klevmo, Steinkjer3:56.42Noor Hajae Adan, Lillehammer3:58.20
2010Joachim Brøndbo, Steinkjer3:54.77Morten Velde, Haugesund3:58.18Eivind Jenssen, Steinkjer3:58.79
2011Thomas Solberg Eide, Haugesund3:49.20Morten Velde, Haugesund3:51.12Thomas Roth, Ull-Kisa3:51.68
2012Stian Flo, Tjalve4:00.96Vidar Dahle, Gular4:01.30Erik Hovlandsdal, Gular4:01.48
Klasse: Menn seniorØvelse: 3000 meterTid: 03.02.2013 kl 12.15 3 HEAT
FornavnEtternavnKlubb
JørgenAustvikBFG Bergen Friidrettsklubb
StianBekkevollKristiansands IF-Friidrett
DagBlandkjennKristiansands IF-Friidrett
VidarDahleGular, IL
Thomas SolbergEideGular, IL
ThomasFinshusStegaberg IL
Halfdan-EmilFærøGular, IL
Henrik IrgensGravdalBFG Bergen Friidrettsklubb
Tom ErikHalvorsenGlad Trim International idrettslag - gr.
Jonas LuråsHammerGular, IL
Anders BredesenHatlelidTjalve, IK
RobertHisdalBFG Bergen Friidrettsklubb
AndreasIdenBFG Bergen Friidrettsklubb
Tore OlavKristiansenGlad Trim International idrettslag - gr.
HelgeLangenRindal IL
LarsLundeStord IL (Allianseidrettslag)
KristianNedregårdSpjelkavik og Omegn Friidrettsklubb
HenrikNordtugSteinkjer Friidrettsklubb
ErikRullestadHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
Ole MartinRøsslandBFG Bergen Friidrettsklubb
MagnusSirnes HjellumHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
MartinSmebyeTjalve, IK
LeifSægrovYrjar, IL
Anders Martin KnophTelevikTyrving IL
KristianTjørnhomKristiansands IF-Friidrett
Ole MikalTørsdalHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
MariusVedvikFørde IL - Friidrett
Morten KolstøVeldeHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
StianVestbøHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
Håvard LalitØglændStavanger Friidrettsklubb
MariusØyre VedvikGular, IL
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Øystein Sylta, Vidar8:38.77Ørjan Lunde, Norna-Salhus8:42.94Espen Kristiansen, BFG Fana8:45.54
2005Trond Idland, Gjesdal8:32.90Joachim Brøndbo, Mosvik8:38.61Kristian Nedregård, Tjalve8:38.84
2006Morten Velde, Haugesund8:33.87Daabayaa Badhaso, Skjalg8:35.64Joachim Brøndbo, Mosvik8:40.51
2007Joachim Brøndbo, Steinkjer8:32.40Daabayaa Badhaso, Skjalg8:35.25Einar Gasulaa Bergen, Ren-Eng8:45.34
2008Daabayaa Badhaso, Skjalg8:24.93Sondre Nordstad Moen, Strindheim8:27.81Tommy Berland Laitinen, Gular8:39.37
2009Joachim Brøndbo, Steinkjer8:29.79Daabayaa Badhaso, Skjalg8:30.16Einar G. Bergem, Ren-Eng8:36.70
2010Joachim Brøndbo, Steinkjer8:34.10Morten Velde, Haugesund8:36.57Kristian Nedregård, Tyrving8:44.45
2011Morten Velde, Haugesund8:24.18Robert Kipkosgei Tirop, Steinkjer8:26.69Thomas Solberg Eide, Haugesund8:29.15
2012Hans Kr. Fløystad, Tjalve8:14.47Ørjan Grønnevig, GTI8:25.04Robert Kipkosgei Tirop, Steinkjer8:30.19
Klasse: Kvinner seniorØvelse: 800 meterTid: 03.02.2013 kl 13.25 3 HEAT
FornavnEtternavnKlubb
MarlenAakreFredrikstad IF
Elisabeth AngellBerghHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
Aurora SelstadDybedokkenTyrving IL
Ida Elise NymoenEltervaagSkjalg IL
AgnesErlingsdottirTjalve, IK
Julie BertheussenFalkangerTrondheim Friidrett - Friidrett
IdaFillingsnesHerkules Friidrett
BenedikteHaugeKristiansands IF-Friidrett
RenateLieBFG Bergen Friidrettsklubb
Målfrid PettersenLundeFana IL
IngeborgLøvnesVidar, Sportsklubben
TrineMjålandKristiansands IF-Friidrett
Mari AarskogNesseStord IL (Allianseidrettslag)
Dagmar Fæster OlsenDK- Allerød Atletik
MartheOlsenSelsbakk IF
FridaThorsåsUrædd Friidrett
Christina MariaToogoodTjalve, IK
CecilieUdstuenHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Lisbeth Pedersen, Tjalve2:13.15Mari Bones, Trondheim Fil2:16.75Ida Landgraff, Tyrving2:16.80
2005Ida Landgraff, Tyrving2.14.46Ingrid Magnus, BUL2.17.41Siri Grude, Skjalg2.19.42
2006Mette Brandstadmoen, Vidar2:16.29Elin Mellemstrand, VIdar2:16.49Mette Riise, Vidar2:20.16
2007Ingvild Berg Saksvik, Gular2:20.47Ingeborg Løvnes, Minerva IS2:20.63Cecilie B. Isern, Trondheim2:21.10
2008Cecilie Isern, Trondheim2:16.36Cecilie Udstuen, Haugesund2:17.95Ingvild Berg Saksvik, Ranheim2:19.43
2009Ingvill Måkestad, Tjalve2:07.64Cecilie B. Isern, Trondheim2:11.06Ida Fillingsnes, Herkules2:12.30
2010Ingeborg Løvnes, Vidar2:12.68Avilde Ossum, Vidar2:15.02Frida Thorsås, Urædd2:16.59
2011Irene Høvik Helgesen, Fri2:14.48Frida Thorsås, Urædd2:15.47Cecilie B. Isern, Tjalve2:17.01
2012Hedda Hynne, Strindheim2:12.90Yngvild Elvemo, Strindheim2:13.10Ida Fillingsnes, Herkules2:13.57
Klasse: Kvinner seniorØvelse: 1500 meterTid: 02.02.2013 kl 15.15
FornavnEtternavnKlubb
FridaBergeGular, IL
Elisabeth AngellBerghHaugesund Idrettslag Friidrett - gr
Aurora SelstadDybedokkenTyrving IL
KristineEikrem EngesetVidar, Sportsklubben
Ida Elise NymoenEltervaagSkjalg IL
IngeborgLøvnesVidar, Sportsklubben
MartheOlsenSelsbakk IF
Marie SynnøveQvaleBøler IF - Friidrett
Christina MariaToogoodTjalve, IK
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Hanne Lyngstad, Tjalve4:25.01Lisbeth Pedersen, Tjalve4:31.45Ida Landgraff, Tyrving4:56.94
2005Vigdis B. Holst, GTI4:44.72Hilde Gjessing. Vidar4:54.75Claudia Melis, NTNUI5:07.73
2006Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll4:29.88Line Tveter, Tyrving4:39.40Hilde Gjessing, Tjalve4:50.30
2007Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll4:19.73Silje Fjørtoft, Ørsta4:36.37Kristin Brøndbo, Steinkjer4:47.70
2008Kristin Brøndbo, Steinkjer4:41.45Fride Vullum, Vidar4:48.61Hilde Gjessing, Tjalve4:50.64
2009Ingeborg Løvnes, Strømmen 4:43.98Kristin Brøndbo, Steinkjer 4:47.71Hilde Gjessing, Tjalve5:00.08
2010Ingeborg Løves, Vidar4:32.36Hanne Lyngstad, Tjalve4:36.70Lisbeth Pedersen, Tjalve4:42.78
2011Siri Grude, Tjalve4:39.52Vigdis B. Holst, Skjalg4:43.03Ingvild Vedde, Nesbyen4:43.90
2012Ingeborg Lønves, Vidar4:31.27Ida Østerås, Verdal4:31.94Aurora Dybedokken, Tyrving4:44.19
Klasse: Kvinner seniorØvelse: 3000 meterTid: 03.02.2013 kl 12.00
FornavnEtternavnKlubb
Silje OksholmArnøySelsbakk IF
Ida Elise NymoenEltervaagSkjalg IL
Anne JorunnHodneStavanger Friidrettsklubb
Ingrid NæssJohansenBFG Bergen Friidrettsklubb
MartheOlsenSelsbakk IF
Marie SynnøveQvaleBøler IF - Friidrett
Anna SerineRøsslandBFG Bergen Friidrettsklubb
HanneSteinstøTorvastad IL
ÅrGullmedalje Sølvmedalje Bronsemedalje
2004Kari-Anne Myhre, Verdal10:14.74Cathrin Iren Gärtner, OSI11:12.81Kine Hallan Steiwer, BUL11:15.43
2005Vigdis B. Holst, GTI10:17.40Sjaron Broadwell, Vidar10:25.71Hilde Gjessing, Vidar10:32.92
2006Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll9:49.18Tone Ilstad Hjalmarsen, Vidar10:03.32Hilde Gjessing, Tjalve10:10.83
2007Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll9:29.70Silje Fjørtoft, Ørsta9:44.68Kristin Brøndbø, Steinkjer10:30.25
2008Kristin Brøndbo, Steinkjer10:08.04Fride Vullum, Vidar10:10.53Hilde Gjessing, Tjalve10:21.54
2009Kristin Brøndbo, Steinkjer10:24.46Kjersti Herberg, Lillehammer10:25.43Hilde Gjessing, Tjalve10:35.50
2010Julie Haabeth, Tjalve10:05.86Kjersti Herberg, Lillehammer10:32.27Lilli Marie Ofstad, Byåsen10:37.04
2011Vigdis B. Holst, Skjalg10:02.26Lilli Marie Ofstad, Strindheim10:29.35Karoline Skatteboe, Tyrving10:34.06
2012Kristine Helle, Tjalve9:42.46Karoline Skatteboe, Tyrving9:50.46Vigdis B. Holst, Skjalg10:04.74
Klasse: Menn seniorØvelse: Kappgang 5 kmTid: 02.02.2013 kl 16.35
FornavnEtternavnKlubb
HåvardHaukenesViking, TIF
Syver AndersenMorvikViking, TIF
JoakimSælenViking, TIF
SindreØlnessSøfteland TIL
Powered by Labrador CMS