98 opplevde et vellykket arr.

Trondheim_Triatlon

Strålende debut for Trondheim Triatlon

Publisert Sist oppdatert

Trondheim triatlon ble arrangert for første gang søndag 25. august. 98 triatleter deltok på arrangementet, som fikk en nydelig ramme med blikkstille sjø, og sol fra en skyfri trønderhimmel. Utøverne fordelte seg på to ulike distanser: Maraton og Olympisk.


Foto: Pär Magni

På maratondistansen tilbakela deltagerne til sammen 42,2 kilometer med svømming, sykling og løping. Fra en båt midtveis mellom Munkholmen og Trondheim Havn svømte de 700 meter inn til Pirbadet på havna, der de kastet seg på sykkelen. Sykkeletappen var på 34 kilometer langs Trondheimsfjorden ut mot Byneset. Løpeetappen på 7,5 kilometer gikk gjennom sentrum langs Nidelva.

Deltagerne på Olympisk distanse ble fraktet i båt ut til Munkholmen. Derfra svømte de 1,5 kilometer inn til Trondheim havn. Sykkeletappen på 40 kilometer gikk langs fjorden, og løpeetappen på en mil gikk langs Nidelva og i en sløyfe rundt Festningen.

Trondheim triatlon er det første større triatlonarrangementet i Trondheim noen sinne, og et stort løft for arrangøren Trondheim triatlonklubb. Trøndere, fra hele landet, har tatt i mot utfordringen med åpne armer. Entusiasmen og interessen arrangementet har vakt i seg selv, og for sporten i Trondheim, gjør at Trondheim triatlonklubb ønsker å gjøre Trondheim triatlon til et årvisst arrangement i byen.

De første vinnerne
På maratondistansen ble det hjemmeseier til Frode Engtrø, Trondheim Triatlonklubb og Sissel Grude.
Olympisk distanse ga hjemmeseier til Cathrine Claussen Mediaas, Trondheim Triatlonklubb og Erik Guldhav, Holmestrand Tri Klubb.

- Det beste triatlon jeg har kjørt noen gang, sa Erik Guldhav til NRK - Trøndelag

MARATON

1 02:24:18
1TRONDHEIM TRIATLONKLUBB01:48:23
2 01:57:51
33T-TRENINGSENTER01:58:47

OLYMPISK

1TRONDHEIM TRIATLONKLUBB02:36:39
2 02:47:32
3TRONDHEIM TRIATLONKLUBB02:48:56
1HOLMESTRAND TRI KLUBB02:05:00
2OPIL02:12:08
3TRONDHEIM TRIATLON KLUBB

02:14:16

Aktuelle pekere

NRK -Trøndelag med video

RESULTATER

Arrangementets hjemmeside

Facebookside

Intervju med sjef for Trondheim Triatlon Lars Ursin: - Eg spring som eit barn


Fra vann til land. Foto: Judd Bard


Sissel Grude, vinner maratondistansen. Foto: Ketil Skjerve


Frode Engtrø, Trondheim Triatlonklubb vinner maratondistansen. Foto: Ketil Skjerve


Cathrine Claussen Mediaas, Trondheim Triatlonklubb raskeste kvinne på olympisk distanse Foto: Ketil Skjerve


Erik Guldhav, Holmestrand Tri Klubb raskeste mann på olympisk distanse. Foto: Ketil Skjerve

Powered by Labrador CMS