18-åringen Trym Tønnesen benyttet lørdagens godvær til å debutere på distansen 10 km i sin hjemby Halden. Det gjorde han solid ved å vinne på 32.23 etter å ha løpt alene store deler av veien på to nesten identisk like rundetider. Han passerte 5 km på 16.08. Nummer to ble Ahmed Mahmoud fra Strømstad på 33.45, mens Tony Gjerde ble nummer tre på 33.48.
Ikke overraskende var det hjemmefavoritt Tessa Frenay, som også løper for arrangørklubben Halden IL, som stakk av med seieren i kvinneklassen på 10 km i Halden Byløp. Dermed forsvare hun fjorårets seier. Årets vinnertid ble 37.04. 2. plassen gikk til finske Heini Hartikainen på 37.46, mens Selma Øde ble nummer tre på 39.30.
På 5 km ble det "parseier" til Ulrik Lolland som vant herreklassen på 15.08, mens hans samboer Sigrun Gjølberg vant kvinneklassen på 17.42. Begge løper for Rygge IL ved Moss.
Les stort treningsintervju med Ulrik Lolland på kondis.no:
Slik trener Ulrik Lolland mot målet om NM-finale
2. plassen i herreklassen på 5 km gikk til Bastian Karlsen Antonsen på 16.42, mens Andreas Gossner kom på 3. plass med 16.49. I kvinneklassen fikk Julie Bakklund og Charlotte Gilstedt 2. og 3. plass på henholdsvis 19.58 og 22.22.
Det 1609 meter lange Spenst-løpet for ungdom ble vunnet av Lion Wijman og Julie Ellingsen som løp på 5.40 og 6.30.
På 10 km var det 86 fullførende deltakere (19 kvinner og 67 menn). 72 fullførte 5 km (32 kvinner og 40 menn), mens det var 24 fullførende på 1609 m. Dette gir 182 deltakere. I tillegg kom barneløp på 300 og 600 m med 122 deltakere. Totalt blir det dermed 304 deltakere.
Dette var solid økning fra i fjor da 135 fullførte utenom barneløpene, og 215 inkludert barneløpene.
ALLE RESULTATER
Se også komplett resultatliste lenger nede i artikkelen.
Se også bilder i Kondis sin bildebase
Reportasje i Halden Arbeiderblad
Se forhåndsomtale på kondis.no
Arrangørens hjemmeside
Tidligere års Kondis-reportasjer fra Halden Byløp og Bruløp:
2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Bilder fra 10 km
Det var fellesstart på 5 og 10 km. De som løp mila hadde to runder i 5 km-løypa.
Teten på 10 km etter noen få hundre meter. Trym Tønnesen (27) vant solid margin på 32.23 foran Ahmed Mahoud (39) på 33.45. Amaru Wijman (9) ble til slutt nr. 4 på 34.08.
Tessa Frenay forsvarte fjorårets seier i kvinneklassen i Halden Byløp ved å løpe på 37.04.
2. plassen i kvinneklassen gikk til finske Heini Hartikainen på 37.46.
Selma Øde ble nummer tre på 39.30.
Victor Broge Svendsen.
Tidligere toppscorer i fotballklubben Kvik-Halden, Roar Bjærum (24), løp på 45.27.
Kristoffer Katsaris (35).
Oskar Skjelin
Thore Lærum
Joachim Bratteli
Jørn Espen Nilsen.
Medaljer til alle.
Bilder fra 5 km
Det var fellesstart på 5 og 10 km. De som løp mila hadde to runder i 5 km-løypa.
Ulrik Lolland vant herreklassen på 5 km på tiden 15:08.
Sigrun Gjølberg vant kvinneklassen på 5 km på 17:42.
Bastian Karlsen Antonsen, 2. plass i herreklassen på 5 km med 16.42.
Andreas Gossner ble nr. 3 totalt i herreklassen på 16.49 og ny pers på 5 km.
Milan Frenay (104) og Jonathan Breda (119) løper begge for arrangørklubben Halden IL.
Leni Wilhelms Torp
Thomas Hansen
Ida Mari Støtzer
Mariann Stenbakk
Bilder fra Spenst-løpet 1609 m
Den 1609 m lange løypa for ungdom 12-15 år hadde start og mål på stadion, men gikk også ute i gatene.
Lion Wilman (204) og Per Morten Finstad (215) fikk begge tiden 5:40 og var dermed de raskeste i det 1609 meter lange Spenst-løpet.
Totalvinner av jentene på 1609 m var Julie Ellingens på 6:30.
Samlet jentefelt med Elena Forsstrøm-Vangen (212), Signe Blomfeldt (213), Veni Martha Dahl.Bruheim (202) og (delvis skjult) Helle Kvalheim.
Freja Högberg (219) og Linn Engman (220).
Bilder fra 300 m barneløp
Oppvarming til barneløpet med instruktør fra Spenst.
Klare til start på det 300 m lange barneløpet som gikk inne på Halden Stadion.
Bilder fra 600 m barneløp
Start på det 600 m lange barneløpet som gikk inne på Halden Stadion.
ALLE RESULTATER
Rank | Startnumber | Firstname | Surname | Gender | Club | Race | Class | Total Time |
1 | 10 | Tessa | Frenay | F | Halden IL | 10.0 km | K20-22 | 37:04:00 |
2 | 11 | Heini | Hartikainen | F | Team Arctic Triathlon | 10.0 km | K23-34 | 37:46:00 |
3 | 48 | Selma | Øde | F | Rygge IL | 10.0 km | K16-17 | 39:30:00 |
4 | 66 | Solveig | Korum | F | Bussførernes Borettslag | 10.0 km | K23-34 | 45:14:00 |
5 | 32 | Hanne | Blomfeldt | F | Opil | 10.0 km | K45-49 | 46:59:00 |
6 | 45 | Marte Løvås | Rist | F | Halden IL | 10.0 km | K35-39 | 48:13:00 |
7 | 20 | Lise | Eastgate | F | Capgemini Norge | 10.0 km | K35-39 | 50:30:00 |
8 | 63 | Eva Bjørndal | Ottestad | F | Lyn Ski / Lyn Ski | 10.0 km | K23-34 | 52:31:00 |
9 | 57 | Sølvi | Talset | F | OSLO | 10.0 km | K35-39 | 53:31:00 |
10 | 53 | Ingjerd Buer | Løvås | F | Halden IL | 10.0 km | K60-64 | 54:38:00 |
11 | 36 | Oda Bentzen | Løvås | F | Halden IL | 10.0 km | K23-34 | 54:44:00 |
12 | 84 | Sigrid | Tolsby | F | HALDEN | 10.0 km | K23-34 | 55:34:00 |
13 | 7 | Hilde | Strand | F | Apoteket AB | 10.0 km | K45-49 | 56:11:00 |
14 | 55 | Hilde Beate | Jensen | F | Halden | 10.0 km | K35-39 | 56:50:00 |
15 | 4 | Solveig | Dannevig | F | HALDEN | 10.0 km | K50-54 | 57:25:00 |
16 | 6 | Mariette | Granfelt | F | HALDEN | 10.0 km | K45-49 | 57:30:00 |
17 | 8 | Terese Haugan | Karlsson | F | TISTEDAL | 10.0 km | K35-39 | 58:40:00 |
18 | 1 | Kristin | Hval | F | Kristin Hval / Eiendomsmegler1 Østfold Akershus | 10.0 km | K40-44 | 01:01:13 |
19 | 56 | Silje Jolma | Bergstrøm | F | Halden | 10.0 km | K35-39 | 01:02:53 |
20 | 80 | Nguyet Thanh | Phan | F | HALDEN | 10.0 km | K23-34 | 01:17:04 |
1 | 27 | Trym | Tønnesen | M | Halden IL | 10.0 km | M18-19 | 32:23:00 |
2 | 39 | Ahmed | Mahmoud | M | Strømstad Løparklubb | 10.0 km | M20-22 | 33:45:00 |
3 | 50 | Tony | Gjerde | M | Bøler IF Friidrett | 10.0 km | M35-39 | 33:48:00 |
4 | 9 | Amaru R J | Wijman | M | Halden IL | 10.0 km | M18-19 | 34:08:00 |
5 | 69 | Sondre | Fylling | M | Team Fokus ski | 10.0 km | M23-34 | 34:16:00 |
6 | 65 | Jørgen | Korum | M | Utekontakten Østensjø | 10.0 km | M23-34 | 34:26:00 |
7 | 51 | Olger | Pedersen | M | Dimna IL | 10.0 km | M23-34 | 34:47:00 |
8 | 52 | Victor Borge | Svendsen | M | Sportsklubben Vidar / Team Robust | 10.0 km | M23-34 | 34:56:00 |
9 | 17 | Even B. | Løvås | M | Halden IL | 10.0 km | M23-34 | 35:02:00 |
10 | 67 | Joacim | Carlsson | M | Joacim Carlsson / Åsbro Goif | 10.0 km | M45-49 | 35:25:00 |
11 | 59 | Eirik | Langøy | M | Årets Menn | 10.0 km | M23-34 | 37:03:00 |
12 | 61 | Inge | Hansesætre | M | AREMARK | 10.0 km | M23-34 | 37:36:00 |
13 | 82 | Bjørn | Nøstvik | M | Halden Triathlon Klubb/Pure Science Fuji | 10.0 km | M45-49 | 37:40:00 |
14 | 68 | Jonas | Bergan | M | RYGGE | 10.0 km | M35-39 | 38:17:00 |
15 | 31 | Magnar | Wium | M | Idd Sportsklubb | 10.0 km | M23-34 | 39:07:00 |
16 | 71 | Svein Tore | Edvardsen | M | HALDEN | 10.0 km | M45-49 | 39:22:00 |
17 | 16 | Thomas | Nakken | M | Halden Triathlonklubb | 10.0 km | M40-44 | 39:23:00 |
18 | 89 | Håkon | Bull | M | Tjøme Løpeklubb | 10.0 km | M55-59 | 39:25:00 |
19 | 43 | Jørn Espen | Nilsen | M | OSLO | 10.0 km | M23-34 | 39:28:00 |
20 | 47 | Lars Erik | Øde | M | Ryggejoggen / Mopil | 10.0 km | M45-49 | 39:32:00 |
21 | 23 | Martin | Helgesen | M | Sarpsborg IL | 10.0 km | M35-39 | 39:38:00 |
22 | 28 | Espen | Rande | M | Veidekke BIL | 10.0 km | M45-49 | 39:39:00 |
23 | 25 | Bård | Brun | M | Eidsvold Værks Skiklub | 10.0 km | M14-15 | 40:15:00 |
24 | 86 | Henrik | Steilbu | M | Berg il | 10.0 km | M18-19 | 40:21:00 |
25 | 37 | Steinar | Lien | M | Oppegård IL | 10.0 km | M50-54 | 40:59:00 |
26 | 58 | Knut Magne | Furuheim | M | Fredrikstad IF | 10.0 km | M55-59 | 41:12:00 |
27 | 83 | Espen | Nystad | M | HALDEN | 10.0 km | M40-44 | 41:37:00 |
28 | 18 | Eivind | Hundven | M | Halden IL / Halden Idrettslag | 10.0 km | M40-44 | 41:58:00 |
29 | 62 | Jørgen Bjørndal | Ottestad | M | Lyn Ski | 10.0 km | M14-15 | 42:01:00 |
30 | 54 | Johannes | Løken | M | ASKIM | 10.0 km | M16-17 | 42:20:00 |
31 | 34 | Oskar | Skjelin | M | Team Halden Tannhelsesenter | 10.0 km | M35-39 | 42:35:00 |
32 | 42 | Knut | Grotli | M | Ascender | 10.0 km | M45-49 | 42:51:00 |
33 | 88 | Lars | Buckholm | M | HALDEN | 10.0 km | M23-34 | 42:59:00 |
34 | 14 | Willy | Handelsby | M | 10.0 km | M60-64 | 43:02:00 | |
35 | 72 | Ole Richard | Holm-Olsen | M | Halden I.L. Friidrett | 10.0 km | M45-49 | 43:04:00 |
36 | 26 | Espen | Nordenhaug | M | HALDEN | 10.0 km | M35-39 | 43:20:00 |
37 | 49 | Bjørn-Morten | Rist | M | HALDEN | 10.0 km | M45-49 | 44:40:00 |
38 | 73 | Arnfred | Antonsen | M | TISTEDAL | 10.0 km | M60-64 | 44:53:00 |
39 | 35 | Kristoffer | Katsaris | M | Team Halden Tannhelsesenter | 10.0 km | M23-34 | 45:09:00 |
40 | 87 | Petter | Buckholm | M | Multiconsult | 10.0 km | M23-34 | 45:16:00 |
41 | 24 | Roar | Bjærum | M | Ttif | 10.0 km | M55-59 | 45:27:00 |
42 | 40 | Svein | Svendsen | M | TISTEDAL | 10.0 km | M55-59 | 45:56:00 |
43 | 74 | Kenneth | Antonsen | M | Rye Sp.Kl. / Hey'di | 10.0 km | M40-44 | 45:58:00 |
44 | 41 | Kjetil | Knutheim | M | Horten Friidrettsklubb | 10.0 km | M40-44 | 46:56:00 |
45 | 30 | Bill | Bjerkehagen | M | Trømborg IL | 10.0 km | M50-54 | 47:24:00 |
46 | 38 | Thor-Magnus | Hansen | M | HALDEN | 10.0 km | M23-34 | 47:37:00 |
47 | 75 | Kent | Dahl-Bruheim | M | Halden IL | 10.0 km | M40-44 | 48:11:00 |
48 | 46 | Thore | Lærum | M | HALDEN | 10.0 km | M50-54 | 49:38:00 |
49 | 44 | Kåre Henning | Vatvedt | M | Ttif | 10.0 km | M65-69 | 49:55:00 |
50 | 77 | Daniel | Nilsson | M | HALDEN | 10.0 km | M35-39 | 49:57:00 |
51 | 60 | Kristian Johan | Marhaug | M | Halden Run2beer | 10.0 km | M35-39 | 49:59:00 |
52 | 29 | Tor Helge | Førrisdal | M | MYSEN | 10.0 km | M45-49 | 50:17:00 |
53 | 19 | Morten | Hagen | M | Smart Energi | 10.0 km | M45-49 | 50:30:00 |
54 | 2 | Jørn Walther | Danielsen | M | Halden IL | 10.0 km | M45-49 | 50:47:00 |
55 | 33 | Joachim | Bratteli | M | Halden IL | 10.0 km | M40-44 | 51:25:00 |
56 | 79 | Chi Hieu | Huynh | M | HALDEN | 10.0 km | M23-34 | 52:09:00 |
57 | 22 | Torbjørn | Wikestad | M | Team Sportsmanden | 10.0 km | M40-44 | 53:24:00 |
58 | 85 | Tom Willy | Prangerød | M | STRÖMSTAD | 10.0 km | M55-59 | 53:27:00 |
59 | 64 | Terje | Wold | M | Halden IL / Halden IL | 10.0 km | M55-59 | 53:28:00 |
60 | 70 | Per Ståle | Fylling | M | Team Fokus ski | 10.0 km | M65-69 | 54:32:00 |
61 | 76 | Lars | Andersen | M | NITTEDAL | 10.0 km | M45-49 | 56:29:00 |
62 | 15 | Rune | Grandahl | M | Tistedalen FL / Tfl | 10.0 km | M55-59 | 56:57:00 |
63 | 81 | Ngoc An | Lam | M | HALDEN | 10.0 km | M23-34 | 01:00:30 |
64 | 78 | Ha The Hien | Dang | M | Esmart | 10.0 km | M23-34 | 01:17:07 |
65 | 0 | Tim-Christian | Larsen | M | Ingen Klubb | 10.0 km | M35-39 | 00:00 |
65 | 0 | Eirik | Pedersen | M | Spenst | 10.0 km | M23-34 | 00:00 |
1 | 141 | Sigrun | Gjølberg | F | Rygge IL | 5.0 km | K23-34 | 17:42 |
2 | 135 | Julie | Bakklund | F | Tyrving IL / Tyrving | 5.0 km | K16-17 | 19:58 |
3 | 136 | Charlotte | Gilstedt | F | Halden IL / Halden Idrettslag | 5.0 km | K40-44 | 22:22 |
4 | 157 | Martine E | Svendsby | F | Tistedalen FL | 5.0 km | K16-17 | 22:26 |
5 | 144 | Gry | Moberg | F | HCK | 5.0 km | M50-54 | 23:05 |
6 | 125 | Leni Wilhelms | Torp | F | Fredrikstad IF / Fredrikstad IF | 5.0 km | K50-54 | 23:42 |
7 | 107 | Ida Mari | Støtzer | F | HALDEN | 5.0 km | K23-34 | 26:11:00 |
8 | 147 | Hedda Kjelvik | Bjørnerud | F | HALDEN | 5.0 km | K20-22 | 26:40:00 |
9 | 148 | Mariann | Stenbakk | F | Moss IL | 5.0 km | K70-74 | 27:10:00 |
10 | 138 | Susanne | Lillandt | F | BIL | 5.0 km | K45-49 | 27:15:00 |
11 | 129 | Nanna Kristine | Signebøen | F | Tistedalen FL / Tistedalen FL | 5.0 km | K35-39 | 27:41:00 |
12 | 113 | Viola | Lindhaugen | F | HALDEN | 5.0 km | K23-34 | 28:10:00 |
13 | 111 | Heidi Synnøve | Mjølnerød | F | HALDEN | 5.0 km | K35-39 | 28:21:00 |
14 | 102 | Trine | Haakestad | F | HALDEN | 5.0 km | K40-44 | 28:27:00 |
15 | 143 | Hilde | Torgalsbøen | F | TISTEDAL | 5.0 km | K45-49 | 28:37:00 |
16 | 146 | Stine | Malmquist | F | Herbalife | 5.0 km | K40-44 | 28:40:00 |
17 | 106 | Mai-Britt Sva | Gøperød | F | HALDEN | 5.0 km | K50-54 | 29:09:00 |
18 | 155 | Eirin Aspenes | Wold | F | Halden IL / Halden IL | 5.0 km | K23-34 | 29:11:00 |
19 | 101 | May-Britt | Eriksen | F | Halden IL / Halden IL | 5.0 km | K50-54 | 29:13:00 |
20 | 109 | Kristin | Økern | F | Halden IL / Halden Idrettslag | 5.0 km | K40-44 | 29:24:00 |
21 | 142 | Aina | Upsahl | F | Spenst | 5.0 km | K23-34 | 30:25:00 |
22 | 131 | Mona | Nilsen | F | Herbalife | 5.0 km | K40-44 | 30:26:00 |
23 | 149 | Hege | Støtzer | F | Halden IL | 5.0 km | K35-39 | 31:02:00 |
24 | 163 | Tonje | Ludvigsen | F | Halden IL / Halden IL | 5.0 km | K35-39 | 31:29:00 |
25 | 151 | Jeanette | Lindahl | F | STRÖMSTAD | 5.0 km | K35-39 | 31:37:00 |
26 | 108 | Charlotte | Giljebrekke | F | TISTEDAL | 5.0 km | K35-39 | 31:45:00 |
27 | 169 | Tine | Grimseth | F | TISTEDAL | 5.0 km | K35-39 | 31:58:00 |
28 | 170 | Sunniva | Falch-Pedersen | F | Herbalife | 5.0 km | K23-34 | 32:28:00 |
29 | 110 | Edith | Staveli | F | HALDEN | 5.0 km | K23-34 | 33:26:00 |
30 | 127 | Sonja Kristine | Olsen | F | Halden il | 5.0 km | K50-54 | 36:10:00 |
31 | 162 | Sara | Adolfsen | F | HALDEN | 5.0 km | K23-34 | 38:06:00 |
32 | 114 | Henriette | Gylterud | F | Heat | 5.0 km | K35-39 | 49:53:00 |
33 | 0 | Ida | Henriksen | F | Halden IL / Halden il | 5.0 km | K23-34 | 00:00 |
33 | 0 | Hedda Nilo | Skjolde | F | HALDEN | 5.0 km | K23-34 | 00:00 |
1 | 137 | Ulrik | Lolland | M | Rygge IL | 5.0 km | M23-34 | 15:08 |
2 | 122 | Bastian Karlsen | Antonsen | M | Lyn Ski | 5.0 km | M16-17 | 16:42 |
3 | 133 | Andreas | Gossner | M | OSLO | 5.0 km | M45-49 | 16:49 |
4 | 123 | Mads | Blomfeldt | M | Bøler IF Friidrett | 5.0 km | M40-44 | 17:11 |
5 | 104 | Milan | Frenay | M | Halden IL | 5.0 km | M14-15 | 17:19 |
6 | 105 | Christer | Hult | M | Lire BK | 5.0 km | M40-44 | 17:28 |
7 | 161 | Patrick | Bennett | M | Halden IL / HIL | 5.0 km | M18-19 | 17:35 |
8 | 115 | Johnny | Stensrud | M | Rygge IL | 5.0 km | M55-59 | 17:49 |
9 | 172 | Arne | Fortun | M | Fanaråk IL | 5.0 km | M55-59 | 18:35 |
10 | 119 | Jonathan | Breda | M | Halden IL | 5.0 km | M16-17 | 18:40 |
11 | 126 | Jan | Monsrud | M | Kongsvinger IL Friidrett | 5.0 km | M60-64 | 19:20 |
12 | 173 | Anders | Bjørnsen | M | Anders Bjørnsen | 5.0 km | M55-59 | 19:31 |
13 | 160 | Davide | Roverso | M | Esmart Systems | 5.0 km | M50-54 | 21:22 |
14 | 103 | Lion | Wijman | M | Halden IL / Halden IL | 5.0 km | M14-15 | 21:39 |
15 | 168 | Geir | Mathiesen | M | 5.0 km | M50-54 | 22:06 | |
16 | 130 | Torbjørn | Larsen | M | Tistedal FL | 5.0 km | M40-44 | 22:27 |
17 | 121 | Tor Ragnar | Andersen | M | Halden Skiklubb | 5.0 km | M60-64 | 23:25 |
18 | 171 | Hoang | Tran | M | HALDEN | 5.0 km | M23-34 | 23:43 |
19 | 164 | Johannes | Kvalsvikantonsen | M | TISTEDAL | 5.0 km | M23-34 | 23:50 |
20 | 166 | Casper | Antonsen | M | OSLO | 5.0 km | M16-17 | 23:58 |
21 | 140 | Ketil | Stølen | M | JESSHEIM | 5.0 km | M60-64 | 24:29:00 |
22 | 167 | Lars | Beyer-Olsen | M | Halden IL | 5.0 km | M40-44 | 24:50:00 |
23 | 132 | Bengt | Nilsen | M | Nexans | 5.0 km | M40-44 | 25:28:00 |
24 | 150 | Lars-Erik | Torp | M | Halden IL / Halden IL | 5.0 km | M23-34 | 25:58:00 |
25 | 158 | Jonathan | Eylertsen | M | Halden SK | 5.0 km | M14-15 | 26:30:00 |
26 | 159 | Lukas | Voldset | M | HALDEN | 5.0 km | M14-15 | 26:38:00 |
27 | 116 | Rune | Thorvaldsen | M | HALDEN | 5.0 km | M40-44 | 26:55:00 |
28 | 153 | Thomas | Hansen | M | TISTEDAL | 5.0 km | M40-44 | 27:02:00 |
29 | 112 | Anders | Mjølnerød | M | Halden Tannhelsesenter AS | 5.0 km | M35-39 | 27:37:00 |
30 | 154 | Kjell | Olsen | M | TISTEDAL | 5.0 km | M40-44 | 27:43:00 |
31 | 120 | Torbjørn | Helgesen | M | Aktivitetssenteret | 5.0 km | M60-64 | 27:45:00 |
32 | 145 | Steinar | Helgesen | M | HALDEN | 5.0 km | M65-69 | 27:48:00 |
33 | 139 | Trond | Hammervoll | M | Halden IL | 5.0 km | M50-54 | 27:57:00 |
34 | 156 | Jørn | Wold | M | Halden IL | 5.0 km | M55-59 | 28:21:00 |
35 | 124 | Enar Sebastian | Andreassen | M | Aktivitetssenteret | 5.0 km | M23-34 | 31:18:00 |
36 | 128 | Lars | Lilleng | M | HALDEN | 5.0 km | M23-34 | 31:24:00 |
37 | 152 | Henrik | Lindahl | M | Idefjordens SK | 5.0 km | M35-39 | 31:37:00 |
38 | 117 | Runar | Killingrød | M | HALDEN | 5.0 km | M55-59 | 32:52:00 |
39 | 118 | Liam | Saxrud Killingrød | M | Comet | 5.0 km | M12-13 | 32:52:00 |
40 | 165 | Kristoffer Holt | Iversen | M | GRESSVIK | 5.0 km | M20-22 | 46:48:00 |
41 | 0 | Mads Orø | Olsen | M | Team Orø Olsen | 5.0 km | M16-17 | 00:00 |
1 | 211 | Julie | Ellingsen | F | HALDEN | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 06:30 |
2 | 207 | Helle | Kvalheim | F | Halden IL / Halden IL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 06:38 |
3 | 202 | Veni Martha | Dahl-Bruheim | F | Halden IL / Halden IL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 06:39 |
4 | 212 | Elena | Forsstrøm-Vangen | F | Halden Håndballforening | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 06:42 |
5 | 213 | Signe | Blomfeldt | F | Rustad IL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 06:48 |
6 | 205 | Quinty Dora | Frenay | F | Halden IL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:32 |
7 | 214 | Lineve | Liseth Skjelin | F | Halden Tannhelsesenter AS | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:32 |
8 | 209 | Synnøve | Gilstedt-Hundven | F | Halden IL / Halden Idrettslag | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:33 |
9 | 219 | Freja | Högberg | F | TISTEDAL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:43 |
10 | 218 | Embla | Högberg | F | TISTEDAL | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:46 |
11 | 220 | Linn | Engman | F | TANUMSHEDE | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 07:50 |
12 | 0 | Målfrid | Seteklev | F | Team Halden Tannhelsesenter | SPENST løpet (1609m) | K12-13 | 00:00 |
1 | 204 | Lion | Wijman | M | Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 05:40 |
2 | 215 | Per Morten | Finstad | M | Tistedalen FL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 05:40 |
3 | 225 | Nufta | Mussi | M | HALDEN | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:07 |
4 | 210 | Boye Nikolai Meyer | Gjørven | M | Kvik Halden | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:22 |
5 | 217 | Henrik Wennersberg | Schrøder | M | Sarpsborg IL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:25 |
6 | 203 | Stein | Steinaa | M | Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:30 |
7 | 206 | Marius | Ohlgren | M | Comet | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:46 |
8 | 208 | Aksel | Eriksen | M | Halden IL / Halden Idrettslag | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 06:50 |
9 | 201 | Stian | Laupsa-Schjerva | M | Halden IL / Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M14-15 | 06:51 |
10 | 223 | Jens Halvard | Larsen | M | Kvik Halden | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 07:00 |
11 | 221 | Simen | Andersen | M | Kvik Halden | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 07:04 |
12 | 222 | Andreas | Normann Iversen | M | Halden IL / Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 07:53 |
13 | 224 | Didrik | Seteklev | M | Kvik hfk | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 08:24 |
14 | 0 | Padasht | Abdulrahman | M | Halden IL / Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M12-13 | 00:00 |
14 | 0 | Ole-Christian A | Guldahl | M | Halden IL | SPENST løpet (1609m) | M14-15 | 00:00 |