Kondismedlem Sponset innhold
Trym Tønnessen tar ut de siste kreftene inn mot mål og seier på 10 km i Halden Byløp. (Alle foto: Bjørn Johannessen)

Trym Tønnessen tar ut de siste kreftene inn mot mål og seier på 10 km i Halden Byløp. (Alle foto: Bjørn Johannessen)

Solid hjemmeseier i Halden Byløp

Mens Tessa Frenay forsvarte fjorårsseieren på 10 km i Halden Byløp, debuterte 18-åringen Trym Tønnesen på samme distanse ved å vinne på solide 32.23.


18-åringen Trym Tønnesen benyttet lørdagens godvær til å debutere på distansen 10 km i sin hjemby Halden. Det gjorde han solid ved å vinne på 32.23 etter å ha løpt alene store deler av veien på to nesten identisk like rundetider. Han passerte 5 km på 16.08. Nummer to ble Ahmed Mahmoud fra Strømstad på 33.45, mens Tony Gjerde ble nummer tre på 33.48. 

Ikke overraskende var det hjemmefavoritt Tessa Frenay, som også løper for arrangørklubben Halden IL, som stakk av med seieren i kvinneklassen på 10 km i Halden Byløp. Dermed forsvare hun fjorårets seier. Årets vinnertid ble 37.04. 2. plassen gikk til finske Heini Hartikainen på 37.46, mens Selma Øde ble nummer tre på 39.30. 

På 5 km ble det "parseier" til Ulrik Lolland som vant herreklassen på 15.08, mens hans samboer Sigrun Gjølberg vant kvinneklassen på 17.42. Begge løper for Rygge IL ved Moss. 

Les stort treningsintervju med Ulrik Lolland på kondis.no:
Slik trener Ulrik Lolland mot målet om NM-finale

2. plassen i herreklassen på 5 km gikk til Bastian Karlsen Antonsen på 16.42, mens Andreas Gossner kom på 3. plass med 16.49. I kvinneklassen fikk Julie Bakklund og Charlotte Gilstedt 2. og 3. plass på henholdsvis 19.58 og 22.22. 

Det 1609 meter lange Spenst-løpet for ungdom ble vunnet av Lion Wijman og Julie Ellingsen som løp på 5.40 og 6.30. 

På 10 km var det 86 fullførende deltakere (19 kvinner og 67 menn). 72 fullførte 5 km (32 kvinner og 40 menn), mens det var 24 fullførende på 1609 m. Dette gir 182 deltakere. I tillegg kom barneløp på 300 og 600 m med 122 deltakere. Totalt blir det dermed 304 deltakere. 
Dette var solid økning fra i fjor da 135 fullførte utenom barneløpene, og 215 inkludert barneløpene. 

ALLE RESULTATER
Se også komplett resultatliste lenger nede i artikkelen.

Se også bilder i Kondis sin bildebase

Reportasje i Halden Arbeiderblad

Se forhåndsomtale på kondis.no

Arrangørens hjemmeside

Tidligere års Kondis-reportasjer fra Halden Byløp og Bruløp: 

2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Bilder fra 10 km
Det var fellesstart på 5 og 10 km. De som løp mila hadde to runder i 5 km-løypa. 
10km_50D2591.jpg
Teten på 10 km etter noen få hundre meter. Trym Tønnesen (27) vant solid margin på 32.23 foran Ahmed Mahoud (39) på 33.45. Amaru Wijman (9) ble til slutt nr. 4 på 34.08. 

10km_50D2623.jpg
Tessa Frenay forsvarte fjorårets seier i kvinneklassen i Halden Byløp ved å løpe på 37.04. 

10km_50D2640.jpg
2. plassen i kvinneklassen gikk til finske Heini Hartikainen på 37.46. 

10km_50D2679.jpg
Selma Øde ble nummer tre på 39.30. 

10km_50D2617.jpg
Victor Broge Svendsen. 

10km_50D2710.jpg
Tidligere toppscorer i fotballklubben Kvik-Halden, Roar Bjærum (24), løp på 45.27. 

10km_50D2713.jpg
Kristoffer Katsaris (35). 

10km_50D2920.jpg
Oskar Skjelin

10km_50D2988.jpg
Thore Lærum

10km_50D2997.jpg
Joachim Bratteli

10km_50D3102.jpg
Jørn Espen Nilsen. 

10km_50D3153.jpg
Medaljer til alle. 

Bilder fra 5 km
Det var fellesstart på 5 og 10 km. De som løp mila hadde to runder i 5 km-løypa. 
5km_50D2579-ulrik-lolland.jpg
Ulrik Lolland vant herreklassen på 5 km på tiden 15:08. 

5km_50D2854.jpg
Sigrun Gjølberg vant kvinneklassen på 5 km på 17:42. 

5km_50D2597-bastian-karlsen-antonsen.jpg
Bastian Karlsen Antonsen, 2. plass i herreklassen på 5 km med 16.42. 

5km_50D2823.jpg
Andreas Gossner ble nr. 3 totalt i herreklassen på 16.49 og ny pers på 5 km. 

5km_50D2604.jpg
Milan Frenay (104) og Jonathan Breda (119) løper begge for arrangørklubben Halden IL. 

5km_50D2731.jpg
Leni Wilhelms Torp

5km_50D2737.jpg
Thomas Hansen

5km_50D3004.jpg
Ida Mari Støtzer

5km_50D2754.jpg
Mariann Stenbakk

5km_50D2774.jpg

5km_50D2785.jpg


Bilder fra Spenst-løpet 1609 m
Den 1609 m lange løypa for ungdom 12-15 år hadde start og mål på stadion, men gikk også ute i gatene. 

mile_50D2530.jpg
Lion Wilman (204) og Per Morten Finstad (215) fikk begge tiden 5:40 og var dermed de raskeste i det 1609 meter lange Spenst-løpet. 

mile_50D2540.jpg
Totalvinner av jentene på 1609 m var Julie Ellingens på 6:30. 

mile_50D2550.jpg
Samlet jentefelt med Elena Forsstrøm-Vangen (212), Signe Blomfeldt (213), Veni Martha Dahl.Bruheim (202) og (delvis skjult) Helle Kvalheim. 

mile_50D2565.jpg
Freja Högberg (219) og Linn Engman (220). 


Bilder fra 300 m barneløp
300m_50D2434.jpg
Oppvarming til barneløpet med instruktør fra Spenst. 

300m_50D2436.jpg

300m_50D2446.jpg
Klare til start på det 300 m lange barneløpet som gikk inne på Halden Stadion.

300m_50D2451.jpg

300m_50D2461.jpg


Bilder fra 600 m barneløp
600m_50D2475.jpgStart på det 600 m lange barneløpet som gikk inne på Halden Stadion. 

600m_50D2484.jpg

600m_50D2510.jpg


ALLE RESULTATER

Rank Startnumber Firstname Surname Gender Club Race Class Total Time
1 10 Tessa Frenay F Halden IL 10.0 km K20-22 37:04:00
2 11 Heini Hartikainen F Team Arctic Triathlon 10.0 km K23-34 37:46:00
3 48 Selma Øde F Rygge IL 10.0 km K16-17 39:30:00
4 66 Solveig Korum F Bussførernes Borettslag 10.0 km K23-34 45:14:00
5 32 Hanne Blomfeldt F Opil 10.0 km K45-49 46:59:00
6 45 Marte Løvås Rist F Halden IL 10.0 km K35-39 48:13:00
7 20 Lise Eastgate F Capgemini Norge 10.0 km K35-39 50:30:00
8 63 Eva Bjørndal Ottestad F Lyn Ski / Lyn Ski 10.0 km K23-34 52:31:00
9 57 Sølvi Talset F OSLO 10.0 km K35-39 53:31:00
10 53 Ingjerd Buer Løvås F Halden IL 10.0 km K60-64 54:38:00
11 36 Oda Bentzen Løvås F Halden IL 10.0 km K23-34 54:44:00
12 84 Sigrid Tolsby F HALDEN 10.0 km K23-34 55:34:00
13 7 Hilde Strand F Apoteket AB 10.0 km K45-49 56:11:00
14 55 Hilde Beate Jensen F Halden 10.0 km K35-39 56:50:00
15 4 Solveig Dannevig F HALDEN 10.0 km K50-54 57:25:00
16 6 Mariette Granfelt F HALDEN 10.0 km K45-49 57:30:00
17 8 Terese Haugan Karlsson F TISTEDAL 10.0 km K35-39 58:40:00
18 1 Kristin Hval F Kristin Hval / Eiendomsmegler1 Østfold Akershus 10.0 km K40-44 01:01:13
19 56 Silje Jolma Bergstrøm F Halden 10.0 km K35-39 01:02:53
20 80 Nguyet Thanh Phan F HALDEN 10.0 km K23-34 01:17:04
1 27 Trym Tønnesen M Halden IL 10.0 km M18-19 32:23:00
2 39 Ahmed Mahmoud M Strømstad Løparklubb 10.0 km M20-22 33:45:00
3 50 Tony Gjerde M Bøler IF Friidrett 10.0 km M35-39 33:48:00
4 9 Amaru R J Wijman M Halden IL 10.0 km M18-19 34:08:00
5 69 Sondre Fylling M Team Fokus ski 10.0 km M23-34 34:16:00
6 65 Jørgen Korum M Utekontakten Østensjø 10.0 km M23-34 34:26:00
7 51 Olger Pedersen M Dimna IL 10.0 km M23-34 34:47:00
8 52 Victor Borge Svendsen M Sportsklubben Vidar / Team Robust 10.0 km M23-34 34:56:00
9 17 Even B. Løvås M Halden IL 10.0 km M23-34 35:02:00
10 67 Joacim Carlsson M Joacim Carlsson / Åsbro Goif 10.0 km M45-49 35:25:00
11 59 Eirik Langøy M Årets Menn 10.0 km M23-34 37:03:00
12 61 Inge Hansesætre M AREMARK 10.0 km M23-34 37:36:00
13 82 Bjørn Nøstvik M Halden Triathlon Klubb/Pure Science Fuji 10.0 km M45-49 37:40:00
14 68 Jonas Bergan M RYGGE 10.0 km M35-39 38:17:00
15 31 Magnar Wium M Idd Sportsklubb 10.0 km M23-34 39:07:00
16 71 Svein Tore Edvardsen M HALDEN 10.0 km M45-49 39:22:00
17 16 Thomas Nakken M Halden Triathlonklubb 10.0 km M40-44 39:23:00
18 89 Håkon Bull M Tjøme Løpeklubb 10.0 km M55-59 39:25:00
19 43 Jørn Espen Nilsen M OSLO 10.0 km M23-34 39:28:00
20 47 Lars Erik Øde M Ryggejoggen / Mopil 10.0 km M45-49 39:32:00
21 23 Martin Helgesen M Sarpsborg IL 10.0 km M35-39 39:38:00
22 28 Espen Rande M Veidekke BIL 10.0 km M45-49 39:39:00
23 25 Bård Brun M Eidsvold Værks Skiklub 10.0 km M14-15 40:15:00
24 86 Henrik Steilbu M Berg il 10.0 km M18-19 40:21:00
25 37 Steinar Lien M Oppegård IL 10.0 km M50-54 40:59:00
26 58 Knut Magne Furuheim M Fredrikstad IF 10.0 km M55-59 41:12:00
27 83 Espen Nystad M HALDEN 10.0 km M40-44 41:37:00
28 18 Eivind Hundven M Halden IL / Halden Idrettslag 10.0 km M40-44 41:58:00
29 62 Jørgen Bjørndal Ottestad M Lyn Ski 10.0 km M14-15 42:01:00
30 54 Johannes Løken M ASKIM 10.0 km M16-17 42:20:00
31 34 Oskar Skjelin M Team Halden Tannhelsesenter 10.0 km M35-39 42:35:00
32 42 Knut Grotli M Ascender 10.0 km M45-49 42:51:00
33 88 Lars Buckholm M HALDEN 10.0 km M23-34 42:59:00
34 14 Willy Handelsby M   10.0 km M60-64 43:02:00
35 72 Ole Richard Holm-Olsen M Halden I.L. Friidrett 10.0 km M45-49 43:04:00
36 26 Espen Nordenhaug M HALDEN 10.0 km M35-39 43:20:00
37 49 Bjørn-Morten Rist M HALDEN 10.0 km M45-49 44:40:00
38 73 Arnfred Antonsen M TISTEDAL 10.0 km M60-64 44:53:00
39 35 Kristoffer Katsaris M Team Halden Tannhelsesenter 10.0 km M23-34 45:09:00
40 87 Petter Buckholm M Multiconsult 10.0 km M23-34 45:16:00
41 24 Roar Bjærum M Ttif 10.0 km M55-59 45:27:00
42 40 Svein  Svendsen M TISTEDAL 10.0 km M55-59 45:56:00
43 74 Kenneth Antonsen M Rye Sp.Kl. / Hey'di 10.0 km M40-44 45:58:00
44 41 Kjetil Knutheim M Horten Friidrettsklubb 10.0 km M40-44 46:56:00
45 30 Bill Bjerkehagen M Trømborg IL 10.0 km M50-54 47:24:00
46 38 Thor-Magnus Hansen M HALDEN 10.0 km M23-34 47:37:00
47 75 Kent Dahl-Bruheim M Halden IL 10.0 km M40-44 48:11:00
48 46 Thore Lærum M HALDEN 10.0 km M50-54 49:38:00
49 44 Kåre Henning Vatvedt M Ttif 10.0 km M65-69 49:55:00
50 77 Daniel Nilsson M HALDEN 10.0 km M35-39 49:57:00
51 60 Kristian Johan Marhaug M Halden Run2beer 10.0 km M35-39 49:59:00
52 29 Tor Helge Førrisdal M MYSEN 10.0 km M45-49 50:17:00
53 19 Morten Hagen M Smart Energi 10.0 km M45-49 50:30:00
54 2 Jørn Walther Danielsen M Halden IL 10.0 km M45-49 50:47:00
55 33 Joachim Bratteli M Halden IL 10.0 km M40-44 51:25:00
56 79 Chi Hieu Huynh M HALDEN 10.0 km M23-34 52:09:00
57 22 Torbjørn Wikestad M Team Sportsmanden 10.0 km M40-44 53:24:00
58 85 Tom Willy Prangerød M STRÖMSTAD 10.0 km M55-59 53:27:00
59 64 Terje Wold M Halden IL / Halden IL 10.0 km M55-59 53:28:00
60 70 Per Ståle Fylling M Team Fokus ski 10.0 km M65-69 54:32:00
61 76 Lars Andersen M NITTEDAL 10.0 km M45-49 56:29:00
62 15 Rune Grandahl M Tistedalen FL / Tfl 10.0 km M55-59 56:57:00
63 81 Ngoc An Lam M HALDEN 10.0 km M23-34 01:00:30
64 78 Ha The Hien Dang M Esmart 10.0 km M23-34 01:17:07
65 0 Tim-Christian Larsen M Ingen Klubb 10.0 km M35-39 00:00
65 0 Eirik Pedersen M Spenst 10.0 km M23-34 00:00
1 141 Sigrun Gjølberg F Rygge IL 5.0 km K23-34 17:42
2 135 Julie Bakklund F Tyrving IL / Tyrving 5.0 km K16-17 19:58
3 136 Charlotte Gilstedt F Halden IL / Halden Idrettslag 5.0 km K40-44 22:22
4 157 Martine E Svendsby F Tistedalen FL 5.0 km K16-17 22:26
5 144 Gry Moberg F HCK 5.0 km M50-54 23:05
6 125 Leni Wilhelms Torp F Fredrikstad IF / Fredrikstad IF 5.0 km K50-54 23:42
7 107 Ida Mari Støtzer F HALDEN 5.0 km K23-34 26:11:00
8 147 Hedda Kjelvik Bjørnerud F HALDEN 5.0 km K20-22 26:40:00
9 148 Mariann Stenbakk F Moss IL 5.0 km K70-74 27:10:00
10 138 Susanne Lillandt F BIL 5.0 km K45-49 27:15:00
11 129 Nanna Kristine Signebøen F Tistedalen FL / Tistedalen FL 5.0 km K35-39 27:41:00
12 113 Viola Lindhaugen F HALDEN 5.0 km K23-34 28:10:00
13 111 Heidi Synnøve Mjølnerød F HALDEN 5.0 km K35-39 28:21:00
14 102 Trine Haakestad F HALDEN 5.0 km K40-44 28:27:00
15 143 Hilde Torgalsbøen F TISTEDAL 5.0 km K45-49 28:37:00
16 146 Stine Malmquist F Herbalife 5.0 km K40-44 28:40:00
17 106 Mai-Britt Sva Gøperød F HALDEN 5.0 km K50-54 29:09:00
18 155 Eirin Aspenes Wold F Halden IL / Halden IL 5.0 km K23-34 29:11:00
19 101 May-Britt Eriksen F Halden IL / Halden IL 5.0 km K50-54 29:13:00
20 109 Kristin Økern F Halden IL / Halden Idrettslag 5.0 km K40-44 29:24:00
21 142 Aina Upsahl F Spenst 5.0 km K23-34 30:25:00
22 131 Mona Nilsen F Herbalife 5.0 km K40-44 30:26:00
23 149 Hege Støtzer F Halden IL 5.0 km K35-39 31:02:00
24 163 Tonje Ludvigsen F Halden IL / Halden IL 5.0 km K35-39 31:29:00
25 151 Jeanette Lindahl F STRÖMSTAD 5.0 km K35-39 31:37:00
26 108 Charlotte Giljebrekke F TISTEDAL 5.0 km K35-39 31:45:00
27 169 Tine Grimseth F TISTEDAL 5.0 km K35-39 31:58:00
28 170 Sunniva Falch-Pedersen F Herbalife 5.0 km K23-34 32:28:00
29 110 Edith Staveli F HALDEN 5.0 km K23-34 33:26:00
30 127 Sonja Kristine Olsen F Halden il 5.0 km K50-54 36:10:00
31 162 Sara Adolfsen F HALDEN 5.0 km K23-34 38:06:00
32 114 Henriette Gylterud F Heat 5.0 km K35-39 49:53:00
33 0 Ida Henriksen F Halden IL / Halden il 5.0 km K23-34 00:00
33 0 Hedda Nilo Skjolde F HALDEN 5.0 km K23-34 00:00
1 137 Ulrik Lolland M Rygge IL 5.0 km M23-34 15:08
2 122 Bastian Karlsen Antonsen M Lyn Ski 5.0 km M16-17 16:42
3 133 Andreas Gossner M OSLO 5.0 km M45-49 16:49
4 123 Mads Blomfeldt M Bøler IF Friidrett 5.0 km M40-44 17:11
5 104 Milan Frenay M Halden IL 5.0 km M14-15 17:19
6 105 Christer Hult M Lire BK 5.0 km M40-44 17:28
7 161 Patrick Bennett M Halden IL / HIL 5.0 km M18-19 17:35
8 115 Johnny Stensrud M Rygge IL 5.0 km M55-59 17:49
9 172 Arne Fortun M Fanaråk IL 5.0 km M55-59 18:35
10 119 Jonathan Breda M Halden IL 5.0 km M16-17 18:40
11 126 Jan Monsrud M Kongsvinger IL Friidrett 5.0 km M60-64 19:20
12 173 Anders Bjørnsen M Anders Bjørnsen 5.0 km M55-59 19:31
13 160 Davide Roverso M Esmart Systems 5.0 km M50-54 21:22
14 103 Lion  Wijman  M Halden IL / Halden IL 5.0 km M14-15 21:39
15 168 Geir Mathiesen M   5.0 km M50-54 22:06
16 130 Torbjørn Larsen M Tistedal FL 5.0 km M40-44 22:27
17 121 Tor Ragnar Andersen M Halden Skiklubb 5.0 km M60-64 23:25
18 171 Hoang Tran M HALDEN 5.0 km M23-34 23:43
19 164 Johannes Kvalsvikantonsen M TISTEDAL 5.0 km M23-34 23:50
20 166 Casper Antonsen M OSLO 5.0 km M16-17 23:58
21 140 Ketil Stølen M JESSHEIM 5.0 km M60-64 24:29:00
22 167 Lars Beyer-Olsen M Halden IL 5.0 km M40-44 24:50:00
23 132 Bengt Nilsen M Nexans 5.0 km M40-44 25:28:00
24 150 Lars-Erik Torp M Halden IL / Halden IL 5.0 km M23-34 25:58:00
25 158 Jonathan Eylertsen M Halden SK 5.0 km M14-15 26:30:00
26 159 Lukas Voldset M HALDEN 5.0 km M14-15 26:38:00
27 116 Rune Thorvaldsen M HALDEN 5.0 km M40-44 26:55:00
28 153 Thomas Hansen M TISTEDAL 5.0 km M40-44 27:02:00
29 112 Anders Mjølnerød M Halden Tannhelsesenter AS 5.0 km M35-39 27:37:00
30 154 Kjell Olsen M TISTEDAL 5.0 km M40-44 27:43:00
31 120 Torbjørn Helgesen M Aktivitetssenteret 5.0 km M60-64 27:45:00
32 145 Steinar Helgesen M HALDEN 5.0 km M65-69 27:48:00
33 139 Trond Hammervoll M Halden IL 5.0 km M50-54 27:57:00
34 156 Jørn Wold M Halden IL 5.0 km M55-59 28:21:00
35 124 Enar Sebastian Andreassen M Aktivitetssenteret 5.0 km M23-34 31:18:00
36 128 Lars Lilleng M HALDEN 5.0 km M23-34 31:24:00
37 152 Henrik Lindahl M Idefjordens SK 5.0 km M35-39 31:37:00
38 117 Runar Killingrød M HALDEN 5.0 km M55-59 32:52:00
39 118 Liam Saxrud Killingrød M Comet 5.0 km M12-13 32:52:00
40 165 Kristoffer Holt Iversen M GRESSVIK 5.0 km M20-22 46:48:00
41 0 Mads Orø Olsen M Team Orø Olsen 5.0 km M16-17 00:00
1 211 Julie Ellingsen F HALDEN SPENST løpet (1609m) K12-13 06:30
2 207 Helle Kvalheim F Halden IL / Halden IL SPENST løpet (1609m) K12-13 06:38
3 202 Veni Martha Dahl-Bruheim F Halden IL / Halden IL SPENST løpet (1609m) K12-13 06:39
4 212 Elena Forsstrøm-Vangen F Halden Håndballforening SPENST løpet (1609m) K12-13 06:42
5 213 Signe Blomfeldt F Rustad IL SPENST løpet (1609m) K12-13 06:48
6 205 Quinty Dora Frenay F Halden IL SPENST løpet (1609m) K12-13 07:32
7 214 Lineve Liseth Skjelin F Halden Tannhelsesenter AS SPENST løpet (1609m) K12-13 07:32
8 209 Synnøve Gilstedt-Hundven F Halden IL / Halden Idrettslag SPENST løpet (1609m) K12-13 07:33
9 219 Freja Högberg F TISTEDAL SPENST løpet (1609m) K12-13 07:43
10 218 Embla Högberg F TISTEDAL SPENST løpet (1609m) K12-13 07:46
11 220 Linn Engman F TANUMSHEDE SPENST løpet (1609m) K12-13 07:50
12 0 Målfrid Seteklev F Team Halden Tannhelsesenter SPENST løpet (1609m) K12-13 00:00
1 204 Lion Wijman M Halden IL SPENST løpet (1609m) M12-13 05:40
2 215 Per Morten Finstad M Tistedalen FL SPENST løpet (1609m) M12-13 05:40
3 225 Nufta Mussi M HALDEN SPENST løpet (1609m) M12-13 06:07
4 210 Boye Nikolai Meyer Gjørven M Kvik Halden SPENST løpet (1609m) M12-13 06:22
5 217 Henrik Wennersberg Schrøder M Sarpsborg IL SPENST løpet (1609m) M12-13 06:25
6 203 Stein Steinaa M Halden IL SPENST løpet (1609m) M12-13 06:30
7 206 Marius Ohlgren M Comet SPENST løpet (1609m) M12-13 06:46
8 208 Aksel Eriksen M Halden IL / Halden Idrettslag SPENST løpet (1609m) M12-13 06:50
9 201 Stian Laupsa-Schjerva M Halden IL / Halden IL SPENST løpet (1609m) M14-15 06:51
10 223 Jens Halvard Larsen M Kvik Halden SPENST løpet (1609m) M12-13 07:00
11 221 Simen Andersen M Kvik Halden SPENST løpet (1609m) M12-13 07:04
12 222 Andreas Normann Iversen  M Halden IL / Halden IL SPENST løpet (1609m) M12-13 07:53
13 224 Didrik Seteklev M Kvik hfk SPENST løpet (1609m) M12-13 08:24
14 0 Padasht Abdulrahman M Halden IL / Halden IL SPENST løpet (1609m) M12-13 00:00
14 0 Ole-Christian A Guldahl M Halden IL SPENST løpet (1609m) M14-15 00:00