SE 68 BILDER FRA LØPSDELEN AV DØLISJØEN RUNDT PÅ IMAGESHOP
(FOTO: JANNE SLORAFOSS)
Fellestart for 24 syklister på 20 km. (Foto: Per Kr. Johansen)
Spesielt var deltakelsen i aktive klasser god med 44 løpere og 28 syklister som også ga mange jevne og gode prestasjoner. Allsidige Cathrine Andersen, Odal SK/Team Driv Trening stod for de(n) beste prestasjonen(e) for dagen som dobbeltvinner med henholdsvis 46:48 på 20 km sykling før hun gjorde unna 12 km løp på 53:13. Her fikk hun fikk følge på pallen av Ida Slorafoss, Romerike Ultraløperklubb og Rikke Melstrøm, Slåstad IL.
Mads Nordby, Nes SK tok seieren i herrenes sykkelritt på 39:42 foran Fredrik Lysakerrud, Odal SK og Oscar Christiansen, Nes SK.
Halvor Korbøl Thoner, Slåstad IL knep seieren i løpet 46:33 etter hard kamp med Marius Taugbøl, Romerike Ultraløperklubb og Mats Emil Sand, Galterud IF.
Starten på hovedløpet på 12 km med Halvor Korbøl Thoner (1|23) og Marius Taugbøl (129) i første rekke. (Foto: Per Kr. Johansen)
Fra starten på ungdomsløpet på 4 km med de to beste Serine Boisen, Team Odal (182) og Simen Halvorsrud, Fjelltun IL (186) til høyre i bildet. (Foto: Per Kr. Johansen)
Seks ungdommer kjørte hovedløypa på 12 km på to hjul. (Foto: Per Kr. Johansen)
Sykkelvinner Mads Nordby mot mål med en liten luke til konkurrentene. (Arrangørfoto)
Cathrine Andersen i den stripete Odal SK-trøya inn til dagens første seier. (Arrangørfoto)
70 deltok i trimklassen fordelt på jogging, gåing, ridning, rullestol og sykling på ett eller 2 hjul slik at det registerte deltakerantallet endte på 132.
Slåstad IL's nettsider
Slåstad IL på Facebook
Samleside for Dølisjøen Rundt
Resultater Dølisjøen Rundt sykkel 26.09.2021: |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner - 20 km:
|
|||||||
Pl
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
|
1
|
Cathrine
|
Andersen
|
Odal SK
|
K
|
46:48:00
|
00:00
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn 20 km:
|
|||||||
1
|
Mads
|
Nordby
|
Nes SK
|
M
|
39:42:00
|
00:00
|
|
2
|
Fredrik
|
Lysakerrud
|
Odal SK
|
M
|
40:10:00
|
00:28
|
|
3
|
Oscar
|
Christiansen
|
Nes SK
|
M17-19
|
40:12:00
|
00:30
|
|
4
|
Tommy
|
Fredriksen
|
Odal SK
|
M
|
40:26:00
|
00:44
|
|
5
|
Håkon Linner
|
Trondsrud
|
Glåmdal SK
|
M17-19
|
40:26:00
|
00:44
|
|
6
|
Erlend
|
Olsen
|
Søre Osen IL
|
M
|
41:14:00
|
01:32
|
|
7
|
Petter Elias Svaleng
|
Jakobsen
|
IL Stjørdals-Blink
|
M17-19
|
41:16:00
|
01:34
|
|
8
|
Kristian
|
Øksdahl
|
Odal SK
|
M
|
41:17:00
|
01:35
|
|
9
|
Ted
|
Sæter
|
Glåmdal SK
|
M
|
41:19:00
|
01:37
|
|
10
|
Sigmund
|
Helgedagsrud
|
Glåmdal SK
|
M15-16
|
42:52:00
|
08:29
|
|
11
|
Benjamin
|
Jensen-Slettvoll
|
Bodø CK
|
M15-16
|
42:54:00
|
08:31
|
|
12
|
Ingar
|
Kristiansen
|
Søre Osen IL
|
M
|
43:16:00
|
03:34
|
|
13
|
Anders Lohne
|
Aarstad
|
Odal SK
|
M17-19
|
43:44:00
|
04:02
|
|
14
|
Simen
|
Sanderlien
|
Strandbygda il
|
M
|
46:06:00
|
06:24
|
|
15
|
Per Eivind
|
Jenssen
|
Odal SK
|
M
|
46:08:00
|
06:26
|
|
16
|
Sivert
|
Bakken
|
Bingsfoss SK
|
M17-19
|
46:08:00
|
06:26
|
|
17
|
Svein
|
Svendsen
|
Halden CK
|
M
|
46:11:00
|
06:29
|
|
18
|
Lars
|
Grøtterød
|
Larvik Sportsklubb
|
M
|
46:22:00
|
06:40
|
|
19
|
Petter
|
Geisner
|
Odal SK
|
M
|
47:53:00
|
08:11
|
|
20
|
Rolf Einar
|
Sanderud
|
Odal SK
|
M
|
48:07:00
|
08:25
|
|
21
|
Lars
|
Skogheim
|
Odal SK
|
M
|
48:07:00
|
08:25
|
|
22
|
Steinar
|
Østereng
|
KNAPPER
|
M
|
51:27:00
|
11:45
|
|
23
|
Bjørn
|
Mathiesen
|
Sarpsborg SK
|
M
|
55:53:00
|
16:11
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 12 km:
|
|||||||
1
|
Bråten
|
Kajsa
|
Team Bråten
|
K13-14
|
45:44:00
|
00:00
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutter 12 km:
|
|||||||
1
|
Ole Jacob
|
Ellevold
|
Oppstad IL
|
M13-14
|
34:23:00
|
00:00
|
|
2
|
Ellevold
|
Karsten
|
Oppstad IL
|
M13-14
|
37:43:00
|
03:20
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater Dølisjøen Rundt løp 26.09.2021: |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 12 km:
|
|||||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
|
1
|
Cathrine
|
Andersen
|
Team Driv Trening
|
K
|
53:13.6
|
0:00.0
|
|
2
|
Ida
|
Slorafoss
|
Romerike Ultraløperkl
|
K
|
54:37.4
|
1:23.8
|
|
3
|
Rikke
|
Melstrøm
|
Slåstad IL
|
K
|
54:54.8
|
1:41.2
|
|
4
|
Jane Nordby
|
Hartman
|
ÅRNES
|
K
|
58:44.4
|
5:30.8
|
|
5
|
Lisbeth
|
Hagen
|
Team Kondis Nes
|
K
|
1:04:19.3
|
11:05.7
|
|
6
|
Annekarine
|
Fauskrud
|
HVAM
|
K
|
1:09:20.4
|
16:06.8
|
|
7
|
Oda
|
Lund Berntsen
|
KIRKENÆR
|
K
|
1:09:46.6
|
16:33.0
|
|
8
|
Marta
|
Geisner
|
OSLO
|
K
|
1:12:44.8
|
19:31.2
|
|
9
|
Tora
|
Geisner
|
STAVANGER
|
K
|
1:18:54.9
|
25:41.3
|
|
10
|
Laila
|
Kaiser
|
SANDER
|
K
|
1:24:17.7
|
31:04.1
|
|
11
|
Madeleine
|
Ruud Rustad
|
SLÅSTAD
|
K
|
1:32:06.9
|
38:53.3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn 12 km:
|
|||||||
1
|
Halvor Korbøl
|
Thoner
|
Slåstad IL
|
M
|
46:33.8
|
0:00.0
|
|
2
|
Marius
|
Taugbøl
|
Romerike Ultraløperklubb
|
M
|
46:42.1
|
0:08.3
|
|
3
|
Mats Emil
|
Sand
|
Galterud IF
|
M
|
46:44.9
|
0:11.1
|
|
4
|
Ellevold
|
Karsten
|
Oppstad IL
|
G 15-16
|
48:07.5
|
1:33.7
|
|
5
|
Frode
|
Engelund
|
Skedsmo Skiklubb
|
M
|
48:19.7
|
1:45.9
|
|
6
|
Henrik
|
Linner-Trondsrud
|
Nordodal IL
|
M
|
48:52.9
|
2:19.1
|
|
7
|
Ole Jacob
|
Ellevold
|
Oppstad IL
|
G 15-16
|
49:00.5
|
2:26.7
|
|
8
|
Stefan
|
Myhrer
|
Team Prærieringen
|
M
|
49:12.6
|
2:38.8
|
|
9
|
Vegard
|
Sørum
|
Rasta Vel
|
M
|
50:50.4
|
4:16.6
|
|
10
|
John Arne
|
Holtet
|
Magnor UL Ski
|
M
|
51:01.7
|
4:27.9
|
|
11
|
Geir Åge
|
Hjeltnes
|
OSLO
|
M
|
51:05.8
|
4:32.0
|
|
12
|
Jon Olav
|
Amundsen
|
Sander IL
|
M
|
51:50.5
|
5:16.7
|
|
13
|
Rune
|
Holmen
|
Halmsås & Omegn Skilag
|
M
|
52:37.5
|
6:03.7
|
|
14
|
Karl Martin
|
Reppe
|
Kiwi Storhamar
|
M
|
54:12.3
|
7:38.5
|
|
15
|
Håkon
|
Linnertrondsrud
|
Nord-Odal il
|
M
|
55:14.8
|
8:41.0
|
|
16
|
Lars
|
Skogheim
|
Odal SK
|
M
|
56:06.8
|
9:33.0
|
|
17
|
Rune
|
Lund
|
Kongsvinger Kommune
|
M
|
56:07.3
|
9:33.5
|
|
18
|
Espen
|
Kjellberg
|
Slåstad IL
|
M
|
56:09.6
|
9:35.8
|
|
19
|
Torgeir
|
Solberg
|
KONGSVINGER
|
M
|
56:44.6
|
10:10.8
|
|
20
|
Kjell
|
Langfoss
|
Åbogen IL
|
M
|
57:25.8
|
10:52.0
|
|
21
|
Oddgeir
|
Stensby
|
Halmsås &Omegn Skilag
|
M
|
59:16.8
|
12:43.0
|
|
22
|
Sigmund
|
Helgedagsrud
|
Salomon Norge
|
G 15-16
|
1:02:39.6
|
16:05.8
|
|
23
|
Erland
|
Hagen
|
ÅRNES
|
M
|
1:12:47.7
|
26:13.9
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenter 4 km:
|
|||||||
1
|
Serine
|
Boisen
|
Team Odal
|
J 11-12
|
17:05.5
|
0:00.0
|
|
2
|
Mia
|
Sundby-Bredesen
|
Oppstad IL
|
J 11-13
|
21:22.6
|
4:17.1
|
|
3
|
Mina
|
Helgedagsrud
|
SLÅSTAD
|
J 11-14
|
27:02.1
|
9:56.6
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutter 4 km:
|
|||||||
1
|
Simen
|
Halvorsrud
|
Fjelltun il
|
G 13-14
|
16:26.6
|
0:00.0
|
|
2
|
Hans-Kristian Da Silva
|
Rustad
|
Fjelltun IL
|
G 11-12
|
16:33.1
|
0:06.5
|
|
3
|
Kristian Håkonssønn
|
Aanerud
|
Fjelltun IL
|
G 13-14
|
16:35.9
|
0:09.3
|
|
4
|
Birk Arne
|
Solbakken
|
SKARNES
|
G 13-14
|
16:43.7
|
0:17.1
|
|
5
|
Magnus Lia
|
Bjørnbakken
|
SKARNES
|
G 13-14
|
17:06.5
|
0:39.9
|
|
6
|
Karsten Håkonssønn
|
Aanerud
|
Fjelltun IL
|
G 11-12
|
19:47.8
|
3:21.2
|
Klassevis resultater sykkel
Klassevis resultater løp
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957