Kondis.jpg-for-web-small.jpg64 BILDER FRA MÅLOMRÅDET OG PREMIEUTDELINGEN
(Foto: Rolf Bakken)


Start_18km.jpg
145 løpere på 18 km var de første som slapp løs fra Rudland Fjellsenter. (Foto: Fredrik Weikle)

Start_8km.jpg
Nesten et like stort antall, 143 løpere og turmarsj-deltakere la avgårde på 8 km ti minutter senere. (Foto: Fredrik Weikle)

Start_2km.jpg
Ikke noe å si på innsatsen til de12 barna som spurtet av gårde på 1 eller 2 km. (Foto: Fredrik Weikle)

Snipp_Snapp-lopet.jpg
De siste som la avgårde i "Eventyret i Rondane" var de aller yngste i  i Snipp- og Snapp-løpet. (Foto: Fredrik Weikle)

Torgeir_Haukaaen.jpg
Torger Haukåen, Ringebu-Fåvang Skiklubb var dagens raskeste  løper med 1.09.45 på den 17 926 meter lange løypa. (Foto: Fredrik Weikle)

Lasse_Leine_Johnsen.jpg
Andremann , Lasse Leine Johnsen, krysset målmatta 2.25 bak vinneren.  (Foto: Fredrik Weikle)


Topp tre i trippelen for kvinner: Kirsti Kolseth, Tormod skilag (i midten),  Marit Tveit Igland, Nets Active (til venstre) og Hege Løkke.

Trippelvinner Even Oppegaard, Mangenfjellet turlag, omranset av  toeren Christian Rønning, Backe Oppland/Lillehammer Skl/ Team Sport 1 (til venstre) og Jørn Petter Kolås Ryen.

Det var sol, vindstille og 10-12 grader da over 300 løpere og mosjonister fikk rekordvær og -føre med tørre og fine løyper i det originale Furusjøen Rundt-arrangementet.

Rekordantallet 376 deltakere var påmeldt til den høstlige utagven av "Eventyret i Rondane". 335 valgte å ta turen til fjells, og med akkurat 300 på resultatlistene ble antallet fullførende ganske identisk med fjorårets utgave. I tillegg var 32 barn med på Snipp- eller Snapp-løpet. Av de 145 deltakerne på hovedløpet fullførte 16 allsidige kondisjonsutøvere årets trippel bestående av 45 km på ski, 70 km på sykkel og 18 km med løpesko. 

Kondis' utsendte medarbeider hadde sitt første - men helt sikkert ikke sitt siste - bekjentskap med arrangementetene rundt Furusjøen og ble imponert over profesjonaliteten i alle ledd. Absolutt et verdig tilskudd til Kondis' kvalitetsløp-meny! Med en meget kompakt arena og et effektivt arrangement uten dødpunkter krydret med god stemning, spesielt i hytteområdet fra start og i den tøffe siste delen av både 8 - og 18 km-traséen. Det aller beste er imidlertid den varierte og meget løpervennelig løypa i flott og mektig natur som sammen med en knalltøff stigning etter 15 km nær tok pusten av  Kondis' medarbeider. Det eneste som undertegnede savnet var km-skilt langs hele løypa som i år bare var satt opp på de siste 5 kilometerne. 

Dronebilde_Furusjoen.jpg
Parti rett etter  et par km sett fra oven. (Foto: Fredrik Weikle)

Eventyrlig_natur_i_Rondane.jpg
Idyllisk parti før den lange stigningen 4 km før mål tar til. (Foto: Fredrik Weikle)


Kvinnene var i  klart flertall i Furusjøen Rundt.På mosjonsdistansen 8 km er det ikke så veldig uvanlig, men her var den overveldende med 100 mot 43 menn.


På 18 km var det 145 deltakere som var uvanlig jevnt fordelt på begge kjønn med 73 menn og 73 kvinner, her representert ved Hege Løkke som smilende kune løpe inn til 3. plass totalt i trippelen.
 

Forhåndsomtale på kondis.no:
Furusjøen Rundt er kontrollmålt
Kvalitetsløpet Furusjøen Rundt har nettpåmeldingsfrist onsdag
Hjemmeside for Furusjøen Rundt
Facebooksiden for Furusjøen Rundt med mange bilder
Bakkerolfens blogg: Kvalitetstur til Furusjøen Rundt 
ALLE RESULTATER I LØPET OG TRIPPELEN 

   

Resultater Furusjøen Rundt-løpet 02.09.2017:

           
25 beste kvinner (72 deltakere)
Plass Navn Klasse Klubb Tid Avstand
1 Hanne Trønnes K35 NOTEAM 1:19:36.0 00:00.0
2 Eli Bueie K35 USBL Lillehammer 1:20:44.0 01:08.0
3 Mari Arnøygard Wedum K30 NOTEAM 1:21:14.0 01:38.0
4 Hege Skari K45 Lillehammer Skiklub 1:21:23.0 01:47.0
5 Astrid Rieber-Mohn K30 NOTEAM 1:22:53.0 03:17.0
6 Mari Bø K25 NOTEAM 1:26:46.0 07:10.0
7 Torunn Ølstad K45 Gjøvik skiklubb/Aktiv mot kreft 1:26:50.0 07:14.0
8 Marthe Bakken K40 NOTEAM 1:27:22.0 07:46.0
9 Marie Slåen K15 Tormod skilag 1:28:39.0 09:03.0
10 Elise Øien Sørnes K25 NTNUI 1:29:39.0 10:03.0
11 Marit Tveit Igland K50 Nets Active 1:29:55.0 10:19.0
12 Mali Strand K40 NOTEAM 1:30:02.0 10:26.0
13 Hege Chutko K45 NOTEAM 1:31:54.0 12:18.0
14 Mari Andersen-Gott K15 Vågå il 1:32:41.0 13:05.0
15 Marthe Tøsse Løvseth K35 LCK 1:32:46.0 13:10.0
16 Rannveig Røstad K35 Maihaugen BIL 1:34:30.0 14:54.0
17 Erika Avagian K45 NOTEAM 1:35:23.7 15:47.7
18 Lena Ryen K40 NOTEAM 1:35:41.3 16:05.3
19 Hege Løkke K45 SILBIL 1:35:56.6 16:20.6
20 June Olaussen K45 NOTEAM 1:36:47.2 17:11.2
21 Berit Gunnes K50 Njård 1:39:04.8 19:28.8
22 Rakel Gran Baarstad K45 NOTEAM 1:39:15.9 19:39.9
23 Torun Tøsse Løvseth K40 NOTEAM 1:39:32.3 19:56.3
24 Elise Rivenes Hagen K25 NTNUI Langrenn 1:40:24.8 20:48.8
25 Veronika Wolf K40 NOTEAM 1:40:32.1 20:56.1
           
25 beste menn (73 deltakere)
Plass Navn Klasse Klubb Tid Avstand
1 Torger Haukåen M18 Ringebu-Fåvang skiklubb 1:09:45.0 00:00.0
2 Lasse Leine Johnsen M18 NOTEAM 1:12:10.0 02:25.0
3 Svein Roger Aanstad M40 Ringebu/Fåvang Skiklubb 1:13:05.0 03:20.0
4 Even Oppegaard M25 Mangenfjellet Turlag 1:14:01.0 04:16.0
5 Christian Rønning M35 Lillehammer Skiklub / Backe Oppl 1:14:19.0 04:34.0
6 Christian Nordkvelde M30 YT Triathlon Team 1:14:32.0 04:47.0
7 Stian Tveit Igland M20 Privat 1:15:19.0 05:34.0
8 Martin Hansen M25 Team Hansen 1:16:47.0 07:02.0
9 Per Arne Kolseth M25 YT Triatlon Team 1:16:49.0 07:04.0
10 Håkon LøkkenSkjeggestad M18 Ruste IL 1:16:59.0 07:14.0
11 Geir Arne Nordengen M40 FYK 1:17:17.0 07:32.0
12 Rune Killi M45 Otta IL 1:17:26.0 07:41.0
13 Jørn Petter Kolås Ryen M35 NOTEAM 1:17:47.0 08:02.0
14 Bård Nordrum M20 Nordrum Saueklipp 1:18:06.0 08:21.0
15 Magne Svare M35 Vågå / Team Sport 1 Lillehammer 1:18:13.0 08:28.0
16 Torstein Hermansen M25 NOTEAM 1:18:21.0 08:36.0
17 Tore Baarstad M45 Eidsiva bredbånd AS 1:19:36.0 09:51.0
18 Jens Ole Sætha M30 NOTEAM 1:19:46.0 10:01.0
19 Even Braastad M20 Grefsenveien Rulleskiklubb 1:20:03.0 10:18.0
20 Mathias Riis Kjeldsen M25 Villmarksblod 1:20:34.0 10:49.0
21 Geir Morten Brandhaug M45 Roterud IL 1:20:40.0 10:55.0
22 Hans Ivar Hattestad M55 Vingrom 1:20:48.0 11:03.0
22 Martin Olasveen