Kondismedlem Sponset innhold

Heidi Pharo og Andreas Myhre Sjurseth vant fuktig Hytteplantest

en_dampende_vaat_start.jpgDampende våt start på Eggemoen.  Foto: TIm Bennett

Om det var regnværet som gjorde utslaget skal være usagt, men 152 fullførende deltakere var  en kraftig tilbakegang fra fjorårets 216 som fullførte.  En nedgang på 30 %.

Les reportasjen fra 2015 her:  Gishe Wako og Ida M Narbuvoll til topps i Hytteplantesten

 

Heidi_Pharo_700.jpg

Heidi Dietrichson Pharo, Bøler løp på sterke 17.19 under de langt fra gode forholdene på Eggemoen under dagens Kvalitetsløp Hytteplantesten. 12-13 grader og et solid regnvær preget løpet. Med det løp hun 10 sekunder raskere enn under Fornebuløpet og la seg på 6. plass på årsstatistikken som stadig toppes av Veronica Blom med 16.44 i Norges Raskeste

-  Det regnet en smule på Eggemoen i dag, både før, under og etter Hytteplantesten... Men begynner å bli ganske god på løping i kraftig regnvær nå, så en god treningsøkt ble det! sa Pharo  etter løpet.
 

Andreas_Myhre_Sjurseth.jpgFoto: Tim Bennett
Mens Pharo var suveren i kvinneklassen tross at både Marthe Katrine Myhre og Pernille Karlsen Antonsen deltok, var det atskillig tettere blant gutta. Andreas Myhre Myhre var 25 sekunder foran tida til fjorårsvinneren Gishe Abdi Wako, som i år "bare" ble nr. 5..
 

Vatt_paa_Eggemoen_behandlet.png
Ikke akkurat tørt på Eggemoen i 2016-utgaven av Hytteplantesten......
 

20 BESTE MENN PÅ HYTTEPLANTESTEN

PLASS NAVN KLUBB KLASSE TID
1 Andreas Myhre Sjurseth SK VIDAR M23-34 00:15:48
2 Ronny Losoa MODUM FIK M35-39 00:15:57
3 Kristian Monsen ULL/KISA M35-39 00:15:59
4 Ola Matre MODUM FIK M23-34 00:16:08
5 Gishe Abdi Wako LILLEHAMMER IF M23-34 00:16:13
6 Stian Håkonsen RINGERIKE BRANN OG REDNINGS. M23-34 00:16:17
7 Øyvind Wiger MODUM FIK M35-39 00:16:29
8 Kjetil André Bjerkerheim Nesbyen IL / Team Hallingdal M23-34 00:16:34
9 Svein Inge Buhaug HYTTEPLAN SPORT M45-49 00:16:53
10 Richard Larsson RINGERIKE VGS M40-44 00:16:54
11 Magnus Tuv Myhre JEVNAKER M16-17 00:17:11
12 Halvor Winnæss   M23-34 00:17:24
13 Henrik Fleisje HARESTUA IL M35-39 00:17:29
14 Øyvind Kjølstad MODUM FIK M45-49 00:17:41
15 Fredrik W. Baumann NORDIC SKI TEAM / HEMING M50-54 00:17:45
16 Ole Viksbråten NEDRE SIGDAL M14-15 00:17:55
17 Johan Ingemarsson LYNX MULTISPORT TEAM M23-34 00:18:27
18 Vetle Grønnevik Stangstuen RINGKOLLEN SK M16-17 00:18:28
19 Kristoffer Kvamme Jensen TROLLSTIGEN TRIATHLON M16-17 00:18:30
20 Kjetil Engelstad RINGERIKE BRANN OG REDNING M45-49 00:18:31

 

10 BESTE KVINNER PÅ HYTTEPLANTESTEN

PLASS NAVN KLUBB KLASSE TID
1 Heidi Dietrichson Pharo BØLER IF FRIIDRETT K23-34 00:17:19
2 Marthe Katrine Myhre GJØVIK FRIK/TEAM SPORTSMANN K23-34 00:17:59
3 Pernille Karlsen Antonsen SK VIDAR K14-15 00:18:17
4 Marte Pedersen Storgata Bil M23-34 00:18:53
5 Astrid Brathaug Sørset TEAM OSLO SPORTSLAGER K23-34 00:19:08
6 Maria Aure MODUM FIK K23-34 00:19:28
7 Åse Klinkenberg HYTREPLAN SPORT K35-39 00:19:45
8 Karianne Dalen RINGKOLLEN SKI K35-39 00:19:49
9 Silje Christiansen ENEBAKK IF K40-44 00:20:33
10 Viktoria Moen-Bardølsgård STRANDEN IL K20-22 00:20:59

ALLE   RESULTATER

 

OEystein_Ringens_gummi.jpgDet gikk i gummi denne lørdagen for Øystein Ringnes.  Foto: Tim Bennett