Det andre løpet i årets Platou Fjellkarusell går over Totlandsfjell og Livarden, med start og mål ved Fanahytten. Dette er et fint terreng som er skånsomt å bevege seg i.

I det første løpet av denne sesongens karusell, det gikk på Lyderhorn, var det 73 deltakere. Av smittevernshensyn opererer arrangørene med en maks. grense på 200 deltakere, så her er plass til flere.

Les om det første løpet i Kondis: Hilde Fenne vant sesongåpningen av Platou Fjellkarusell
 

Løp 2: Livarden 683 m.o.h

Dato: Torsdag 17. juni 2021  Start: kl 18:30 Løype: Start nedenfor Fanahytten og følger deretter veien til Kopesteinen og videre langs stien over Totlandsfjellet og ned mot Seterhaugen. Løypen stiger deretter  til Livarden på 683moh. Fra toppen følger løypen rett sør mot mål. Merk -løypen er i år endret etter innspill fra deltakere om å løpe mindre på vei, og avslutningen går over Grindåsen til mål og Fanahytten  Denne turen går i noe av det fineste løpeterrenget Bergen har å by på. Skånsomt terreng og utsyn i alle retninger. Terningkast 6.
Lengde: 10,2 km og 482 meter stigning. Praktisk info: Parkering ved Riple parkering. Husk avgift, se skilt.

Les mer om Platou Fjellkarusell 2021

Påmelding på EQTiming

 

Program for Platou Fjellkarusell 2021

Løp 1: Lyderhorn 396 m.o.h. Dato: 25. mai 2021

Løp 2: Livarden 683 m.o.h. Dato: Torsdag 17. juni

Løp 3: Dyrdalsrunden 804 m.o.h. Dato: Torsdag 24. juni

Løp 4: Landåsfjellet 428 m.o.h. Dato: 9. september.

Løp 5: Blåmanen, by night 5. oktober

 

Kondisreportasjer Platou Fjellkarusell 2020

Løp 1 : Begeistring over at Platou Fjellkarusell er i gang igjen
Løp 2 : Anita Iversen Lilleskare og Anders Kjærevik raskest i Dyrdalsrunden
 

Kondisreportasjer Platou Fjellkarusell 2019

Løp 1 : Karlsen og Lilleskare raskest over Høgstefjellet
Løp 2 : 110 fullførte det 2. løpet i Platou Fjellkarusell
Løp 3 : Eidsheim og Finne raskest over Ulskebjørnen
Løp 4 : 117 fullførte Platou Fjellkarusell over Livarden
Løp 5 : Thea vant Platou Fjellkarusell - Dette er ufattelig gøy

Kondisreportasjer Platou Fjellkarusell 2018

Løp 1 : Pangstart for Platou Fjellkarusell
Løp 2 : Karlsen og Lilleskare best i det 2. løpet i Platou Fjellkarusell
Løp 3 : Dvergsdal og Angermund-Vik raskest over Haugsvarden i Bergen
Løp 4 : Karlsen og Linde vant Dyrdalsrunden
Løp 5:  Våt og vindful finale for Platou Fjellkarusell

 

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957