Påmelding til Langs Åkrafjorden 21.8.2021

Kondis.no-reportasjer de siste årene:

2010: Folkefest langs Åkrafjorden
2020: Zerei Kbrom Mezngi imponerte og knuste løyperekorden langs Åkrafjorden
          Forhåndsomtale: Zerei Kbrom Mezngi løper langs Åkrafjorden lørdag
2019: Lars Lunde og Maryna Novik vant Langs Åkrafjorden
2018: Pernilla og Okubamichael knuste gamle rekordar langs Åkrafjorden
2017: Susanne Wigene fortsatt sprek - vann Langs Åkrafjorden
2016: Maryna Novid og Lars Lunde raskast Langs Åkrafjorden
2015: Seier til Gular og Stegaberg i Langs Åkrafjorden
2014: 467.000 til kreftsaken mens Maryna Novik knuste rekorden
2013: Rullestad raskest langs Åkrafjorden 
2012: Storeslem for Vindafjord i Etne - Novik og Heggebø vann 
2011: Laban Siro og Maryna Novik vann Langs Åkrafjorden
2010: Laban Siro knuste rekorden
2009: Maryna Novik og Thomas Finshus rakast langs Åkrafjorden
2008: Langs Åkrafjorden i rekordvarme
2007: 310 gjekk og løp langs Åkrafjorden lørdag
2006: Miriam Berg Hovda med ny løyperekord​
2005: Folkevandring - og løyperekord - langs Åkrafjorden
2004: Berg og Berg Hovda best langs Åkrafjorden

Film fra løypa:



Løyperekordar per 1.1.2021:
Kvinner: Pernilla Eugenie Epland, Stord IL  39.19    (2018)
Menn:    Zerei Kbrom Mezngi, Spirit Friidrett  31.38    (2020)

Bergprisen (eller 2930 m):
Kvinner: Pernilla Eugenie Epland, Stord IL  11.30    (2018)
Menn:     Zerei Kbrom Mezngi, Spirit Friidrett  9.18    (2020)


Resultater for alle år til og med 2021:
Løypa har vært identisk i alle år og er kontrollmålt til akkurat 11 km. Bergpris er tid etter 2930 m.

Pl.  fornamn: etternamn: F. år: M K klubb: bergpr.: mål: år:
  Kvinner 2003           2930 m    
1 Hege Eikemo 1967   K BFG-Fana 13:28 44.37 2003
2 Miriam Berg Hovda 1988   K Haugesund IL 13:28 44.47 2003
3 Jane Sørensen 1968   K Røldal IL 14:28 47.02 2003
4 Sissel H. Måkestad 1959   K IL Korlevoll 15:43 51.15 2003
5 Merete Vevle 1960   K IL Korlevoll 17:13 55.08 2003
6 Berit Ekkje 1952   K Røldal IL 16:52 55.14 2003
7 Hilde Lande 1966   K IL Korlevoll 18:04 57.06 2003
8 Tove  Berg 1968   K Haugesund IL 18:27 57.55 2003
9 Marit H. Dagestad 1957   K IL Korlevoll 18:07 59.12 2003
10 Linda Pedersen 1965   K Odda sjukehus BIL 18:04 60.01 2003
11 Randi Norheim Håland 1985   K IF Klypetussen 19:59 64.09 2003
12 Randi  Knutsen 1946   K Søral BIL 20:28 66.37 2003
  Menn 2003                
1 Nils  Hetleflåt 1968 M   Stord IL 10:59 37.51 2003
2 Lars Kvåle 1966 M   Røldal IL 11:35 39.09 2003
3 Jan Birger Hansen 1958 M   Avaldsnes IL 12:05 39.19 2003
4 Jonny Kibsgård 1978 M   IL Solnut 12:25 40.40 2003
5 Karsten Måkestad 1956 M   IL Korlevoll 12:28 41.07 2003
6 Gunnar Våge 1958 M   IL Trio 12:58 41.31 2003
7 Kjell Otto Gard 1958 M   Stegaberg IL 12:51 42.27 2003
8 Alf Harald  Bergli 1987 M   Røldal IL 12:27 43.03 2003
9 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:20 43.48 2003
10 Terje Håland 1957 M   IF Klypetussen 13:36 43.49 2003
11 Jørgen  Eljervik 1954 M   Skånevik IL 13:26 44.18 2003
12 Erling  Askeland 1956 M   Haugesund IL 13:44 44.57 2003
13 Svein Olav Nesheim 1972 M   Odda O-lag 13:32 45.12 2003
14 Sigurd  Fresvik 1949 M   IF Klypetussen 13:58 45.44 2003
15 Kurt Reidar Jegteberg 1964 M   IF Klypetussen 14:20 46.22 2003
16 Andre Botnen 1987 M   Røldal IL 13:30 46.46 2003
17 Sigurd  Ekkje 1989 M   Røldal IL 13:32 47.28 2003
18 Martin Eikemo 1938 M   IL Korlevoll 15:33 49.05 2003
19 Kjell  Lande 1945 M   Zinken BIL 15:55 49.15 2003
20 Jon Helge Lande 1976 M   Elkem BIL 15:56 50.25 2003
21 Henning  Ørke 1986 M   IF Klypetussen 16:24 52.25 2003
22 Reidar Eikemo 1940 M   IL Korlevoll 16:12 53.46 2003
23 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 15:43 53.53 2003
24 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 17:05 54.15 2003
25 Leif Halleland 1942 M   IF Klypetussen 19:09 54.30 2003
26 Jacob Helgeland 1942 M   Haugesund IL 17:25 57.18 2003
27 Kjell Håkonsen 1943 M   IF Klypetussen 18:02 57.45 2003
28 Per Kjell Eikemo 1937 M   IL Korlevoll 18:18 60.07 2003
29 Leif Ørke 1949 M   IF Klypetussen 19:58 64.05 2003
30 Alfred Skulstad 1925 M   Hydro BIL 20:54 65.55 2003
31 Arvid Dale 1952 M   IF Klypetussen 20:02 68.46 2003
                   
  Kvinner 2004                
1 Miriam Berg Hovda 1988   K Haugesund IL 12:50 43.06 2004
2 Marit Årthun 1967   K Matre IL 12:49 43.33 2004
3 Barbro Ramstad 1984   K Haugesund IL 13:36 43.53 2004
4 Ingrid Kristiansen 1956   K IL BUL 13:11 45.01 2004
5 Jane S. Kvåle 1968   K Røldal IL 13:56 46.21 2004
6 Siv Merete 1991   K Sauda IL 15:33 50.49 2004
7 Tove Berg Birkelund 1968   K Haugesund IL   54.17 2004
8 Gunnhild Haukeland 1947   K Haugesund IL 17:51 58.25 2004
9 Konstanse Hovda 1934   K Sveio IL 22:38 72.57 2004
  Menn 2004                
1 Wiktor Berg 1959 M   Sveio IL 11:35 38.18 2004
2 Kjetil Lothe 1977 M   Stegaberg IL 11:35 38.27 2004
3 Jonny Kibsgård 1978 M   IL Solnut 11:39 38.54 2004
4 Sverre Mohagen 1957 M   Sandnes IL 12:15 39.33 2004
5 Thor Arne Dommersnes 1965 M   Stegaberg IL 12:45 40.03 2004
6 Erling  Skogasel 1957 M   IL Korlevoll 12:30 40.45 2004
7 Sigmund Pedersen 1955 M   Sveio IL 12:44 41.01 2004
8 Hans Helge Severinsen 1969 M   Karmøy Sykkelk. 12:45 41.19 2004
9 Gunnar  Våge 1958 M   Trio IL 12:48 41.29 2004
10 Kjell Otto Gard 1958 M   Stegaberg IL 12:45 41.33 2004
11 Alf Harald  Bergli 1987 M   Røldal IL 11:29 42.21 2004
12 Arvid Dale 1952 M   IF Klypetussen 12:37 42.43 2004
13 Terje  Håland 1957 M   IF Klypetussen 13:29 43.20 2004
14 Tor Kristian Buraas 1974 M   Vang O-lag 12:43 43.31 2004
15 Stig Rune Flatabø 1968 M   Ti Ty 13:14 43.48 2004
16 Svein Olav Nesheim 1972 M   Odda O-lag 13:16 43.53 2004
17 Skjalg  Duesund 1948 M   IF Klypetussen   44.45 2004
18 Kurt Reidar Jegteberg 1964 M   Matre IL 13:29 44.52 2004
19 Steinar Eriksen 1958 M   BIL Zinken 14:04 45.03 2004
20 Arne Innbjo 1939 M   Haugesund IL 13:36 45.37 2004
21 Reidar Andersen 1957 M   IL Korlevoll 13:59 46.07 2004
22 Kurt Haugland 1955 M   Uskedal IL 14:02 46.28 2004
23 Roald Lilletvedt 1960 M   Hydro BIL 15:57 47.56 2004
24 Jon Helge Lande 1976 M   Elkem BIL 15:27 48.05 2004
25 Sigve  Sæbø 1966 M   Hydro BIL 14:27 48.14 2004
26 Kjell Lande 1945 M   BIL Zinken 15:38 49.11 2004
27 Edvin Lindanger 1946 M   Stegaberg IL 14:43 49.17 2004
28 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 15:15 49.28 2004
29 Svein Valle 1951 M   IL Korlevoll 15:39 49.56 2004
30 Henning  Ørke 1986 M   IF Klypetussen 15:30 50.23 2004
31 Lars  Eikehaugen 1953 M   Bjoa IL 15:35 50.26 2004
32 Ørjan Vika 1988 M   Matre IL 13:31 50.26 2004
33 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 15:37 50.53 2004
34 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 15:18 51.34 2004
35 Vegard Årthun Berge 1993 M   Matre IL 15:12 52.59 2004
36 Svein Aarsand 1952 M   Haugesund IL 17:45 56.21 2004
37 Oscar Amdal 1932 M   Stegaberg IL 16:52 56.35 2004
38 Leif Ørke 1949 M   IF Klypetussen 17:50 58.14 2004
39 Asle Aronsen 1989 M   Djerv 1919   59.21 2004
40 Øyvind L.  Knoph 1989 M   Djerv 1919   59.34 2004
41 Jakob Mikal Kolås 1991 M   IF Klypetussen 16:17 60.29 2004
42 Per Olaf Knoph 1958 M   Djerv 1919   66.00 2004
43 Alfred Skulstad 1925 M   Hydro BIL 19:31 66.35 2004
44 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen   67.53 2004
45 Vegard Jegteberg 1990 M   Matre IL   74..01 2004
46 Jacob Helgeland 1942 M   Hydro BIL   77.00 2004
                   
  Kvinner 2005                
1 Marit  Årthun 1967   K GTI-Stavanger 13:08 45.59 2005
2 Lilly Kristin Kjellesvik 1974   K Haugesund IL 14:25 48.17 2005
3 Siv Merete 1991   K Sauda IL 14:25 48.41 2005
4 Mary Ann K.  Skavlid 1969   K Røldal IL 15:00 49.33 2005
5 Sissel H. Måkestad 1959   K IL Korlevoll 15:01 49.45 2005
6 Berit Ekkje 1952   K Røldal IL 16:05 53.54 2005
  Menn 2005                
1 Svein Erik Eide 1965 M   IL Korlevoll 11:10 37.34 2005
2 Johnny  Kibsgård 1978 M   IL Korlevoll 11:56 38.34 2005
3 Kjetil Dyrvik 1964 M   Voss IL 11:22 38.35 2005
4 Alf Harald  Bergli 1987 M   Røldal IL 11:57 40.12 2005
5 Kjetil Lothe 1952 M   Stegaberg IL 11:58 40.18 2005
6 Nils Kristian Berge 1990 M   Røldal IL 12:15 40.54 2005
7 Jørgen  Eljervik 1954 M   IF Klypetussen 12:57 42.30 2005
8 Gunnar Vaage 1958 M   IL Trio 13:08 43.30 2005
9 Karsten Måkestad 1956 M   IL Korlevoll 12:58 43.44 2005
10 Terje Håland 1957 M   IF Klypetussen 13:29 44.06 2005
11 Steinar  Eriksen 1958 M   BIL Zinken 13:45 44.52 2005
12 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:41 45.21 2005
13 Tommy Johansson 1990 M   Skånevik IL 13:43 47.16 2005
14 Ingvald Aarsand 1969 M   IL Harding 14:24 48.00 2005
15 Arvid  Dale 1952 M   IF Klypetussen 13:40 48.08 2005
16 Per Rune Kolås 1961 M   IF Klypetussen 14:28 48.09 2005
17 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 15:09 49.36 2005
18 Arild Kvalvåg 1986 M   Odda IL 15:25 49.53 2005
19 Kurt Reidar Jegteberg 1964 M   Matre IL   49.54 2005
20 Martin Eikemo 1938 M   IL Korlevoll 15:53 50.55 2005
21 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 15:26 50.58 2005
22 Nils Magnus Berge 1957 M   Røldal IL 15:30 51.44 2005
23 Helge  Vaage 1954 M   IL Trio 15:58 51.57 2005
24 Kjell Lande 1945 M   BIL Zinken 16:05 52.25 2005
25 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:05 54.47 2005
26 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 16:48 54.48 2005
27 Leif Halleland 1942 M   IF Klypetussen 17:23 55.13 2005
28 Ingvald Nordtveit 1939 M   Baldersheim IL 16:06 55.22 2005
29 Lars  Eikehaugen 1953 M   Bjoa IL 16:40 56.13 2005
30 Oskar  Amdal 1932 M   Stegaberg IL 16:09 56.52 2005
31 Kjell Håkonsen 1943 M   IF Klypetussen   70.42 2005
                   
  Kvinner 2006                
1 Miriam Berg Hovda 1988   K Haugesund IL 12:17 41.28 2006
2 Siv Merete 1991   K Sauda IL 14:07 45.46 2006
3 Hilde S. Lande 1966   K IL Korlevoll 15:26 49.59 2006
4 Maryna Novik 1981   K Vindafjord IL 15:36 52.51 2006
5 Bodil Melkevik 1952   K Haugesund IL 16:34 53.25 2006
6 Berit  Ekkje 1952   K Røldal IL   57.23 2006
6 Kirsten Lien 1973   K Røldal IL   57.23 2006
8 Guro K Birkelund Berg 1995   K Haugesund IL   60.27 2006
9 Tove Karina Berg 1968   K Haugesund IL   61.28 2006
10 Louise Årthun Bergane 1995   K Matre IL 18:09 61.31 2006
  Menn 2006                
1 Sverre Mohagen 1957 M   Conoco Phillips 12:18 39.59 2006
2 Thor Arne Dommersnes 1965 M   Stegaberg IL 12:17 40.34 2006
3 Alf Harald  Bergli 1987 M   Røldal IL 12:07 41.55 2006
4 Gunnar  Vaage 1958 M   IL Trio 13:03 42.33 2006
5 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 12:50 43.10 2006
6 Tommy Johansson 1990 M   Skånevik IL 13:24 43.46 2006
7 Terje Håland 1957 M   IF Klypetussen 13:32 44.12 2006
8 Amund Ekrheim 1991 M   Etne IL 13:16 45.24 2006
9 Lars Håkon Ramstad 1990 M   Etne IL 12:06 45.33 2006
10 Bjarne Danielsen 1952 M   Kondis 14:14 45.52 2006
11 Steinar Eriksen 1958 M   BIL Zinken 14:45 45.57 2006
12 Tor  Nilsen 1954 M     14:14 46.27 2006
13 Frank Ivan Knutsen 1972 M   Hardanger Politi 13:26 47.04 2006
14 Per Rune Kolås 1961 M   IF Klypetussen 14:48 49.07 2006
15 Jon Helge Lande 1976 M   B.I.L. Elkem 15:56 50.43 2006
16 Vegard Årthun Bergane 1993 M   Matre IL 15:10 50.55 2006
17 Roald Lilletvedt 1960 M   Hydro Karmøy BIL 15:46 51.08 2006
18 Svein Valle 1951 M   IL Korlevoll 16:26 51.11 2006
19 Kjell Lande 1945 M   BIL Zinken 16:44 52.21 2006
20 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 16:34 52.27 2006
21 Øystein Eide Eskeland 1945 M   Stord IL 15:47 52.28 2006
22 Leif Halleland 1942 M   IF Klypetussen 17:15 54.41 2006
23 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:35 55.02 2006
24 Jørgen  Eljervik 1954 M   IF Klypetussen 18:40 55.19 2006
25 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 17:24 56.38 2006
26 Oskar  Amdal 1932 M   Stegaberg IL 16:53 57.16 2006
27 Lars Kvåle 1966 M   Røldal IL   57.23 2006
28 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 17:31 57.37 2006
29 Helge  Berget 1948 M     18:09 58.26 2006
30 Jakob Mikal Kolås 1991 M   IF Klypetussen 17:11 60.53 2006
31 Lasse Helland Larsen 1990 M   Odda Fotballklubb   75.48 2006
31 Alexander B. Moe 1988 M       75.48 2006
33 Jakob Helgeland 1942 M   Haugesund IL   78.00 2006
34 Kjell Håkonsen 1943 M   IF Klypetussen 23:58 78.54 2006
 --- Helge  Vaage 1954 M   IL Trio 16:00 Brote 2006
                   
  Kvinner 2007                
1 Miriam Berg Hovda 1988   K Haugesund IL 12:23 42.15 2007
2 Maryna  Novik 1981   K Vindafjord IL 14:36 48.00 2007
3 Jeanene Thorsen 1971   K Etne Kommune 14:51 48.37 2007
4 Hilde S. Lande 1966   K IL Korlevoll 14:56 48.40 2007
5 Bodil Melkevik 1952   K Haugesund IL 16:32 53.23 2007
6 Anne Kleiven 1965   K IL Skjoldar 17:11 58.37 2007
7 Guro K. Birkelund Berg 1995   K Haugesund IL 18:54 66.22 2007
8 Turid Straumsøy 1970   K Skånevik IL 20:10 70.40 2007
9 Anna Hus 1966   K Skånevik IL 20:10 72.33 2007
  Menn 2007                
1 Kjetil Lothe 1977 M   Stegaberg IL 11:52 40.22 2007
2 Steffen  Hjelmeland 1991 M   IL Trio 12:50 43.01 2007
3 Arvid Dale 1952 M   IF Klypetussen 12:49 43.12 2007
4 Jørgen  Eljervik 1954 M   IF Klypetussen 13:21 44.22 2007
5 Skjalg  Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:06 44.24 2007
6 Kurt Reidar  Jegteberg 1964 M   Matre IL 14:30 48.38 2007
7 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 15:30 50.23 2007
8 Øystein Eide Eskeland 1945 M   Stord IL 15:10 50.35 2007
9 David Kleiven 1991 M   IL Skjoldar 15:31 51.49 2007
10 Per Rune Kolås 1961 M   IF Klypetussen 15:52 52.07 2007
11 Tobias Nieber 1966 M   IF Klypetussen 15:51 53.14 2007
12 Erik Rullestad 1994 M   IL Korlevoll 15:11 54.51 2007
13 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 17:22 56.28 2007
14 Oskar  Amdal 1932 M   Stegaberg IL 17:25 58.44 2007
15 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 17:37 59.21 2007
16 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen   59.34 2007
17 Kjell Lande 1945 M   BIL Zinken   55.50 2007
                   
  Kvinner 2008                
1 Anne Kleiven 1965   K IL Skjoldar 18:56 66.34 2008
  Menn 2008                
1 Jørgen  Eljervik 1954 M   IF Klypetussen 13:45 45.47 2008
2 Sondre  Rullestad 1991 M   IL Korlevoll 13:45 47.24 2008
3 Sigve Ølfarnes 1968 M   Stord IL 14:08 48.28 2008
4 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:43 45.25 2008
5 Terje Håland 1957 M   IF Klypetussen 16:05 50.45 2008
6 Jostein Skare Thygesen 1995 M   IL Korlevoll 14:32 50.54 2008
7 Tobias Nieber 1966 M   IF Klypetussen 14:30 51.54 2008
8 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 15:55 52.30 2008
9 Erik Rullestad 1994 M   IL Korlevoll 15:03 52.44 2008
10 Øystein Eide Askeland 1945 M   Stord IL 16:02 53.42 2008
11 Sigbjørn Haukås 1949 M   Lærdal BIL 16:43 53.59 2008
12 Ståle Tungesvik 1957 M   IF Klypetussen 15:52 54.40 2008
13 Kjell Enok Grude 1950 M   Sørlo A/S 16:50 55.44 2008
14 Leif Halleland 1942 M   IF Klypetussen 18:20 56.05 2008
15 Per Rune Kolås 1961 M   IF Klypetussen 16:31 57.02 2008
16 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 17:32 57.10 2008
17 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:46 58.37 2008
18 Gisle Sellevold 1951 M   Spiridon Langløperlag 18:46 61.21 2008
19 Ruben Kleiven 1996 M   IL Skjoldar 22:03 84.30 2008
                   
  Kvinner 2009                
1 Maryna Novik 1981   K Vindafjord IL 13:30 43.59 2009
2 Marit Årthun 1967   K Matre IL 13:42 45.56 2009
3 Siv Merete 1991   K Sauda IL 15:36 51.05 2009
4 Anne Kleiven 1965   k IL Skjoldar 17:57 64.04 2009
  Menn 2009                
1 Thomas Finshus 1988 M   Stegaberg IL 12:03 40.10 2009
2 Sverre Aksland 1949 M   Stegaberg IL 13:25 43.43 2009
2 Erik Rullestad 1994 M   IL Korlevoll 13:07 43.43 2009
4 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:14 44.56 2009
5 Arild Bjordal 1971 M   Haugesund IL 13:28 45.42 2009
6 Reidar Andersen 1957 M   IL Korlevoll 14:16 47.41 2009
7 David Kleiven 1991 M   IL Skjoldar 14:56 50.05 2009
8 Eirik Berge 1995 M   Matre IL 15:45 52.21 2009
9 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 16:21 52.43 2009
10 Jan Egil Leirstein 1965 M   Strandebarm IL 16:22 53.27 2009
11 Øystein Eide Eskeland 1945 M   Stord IL 16:12 53.37 2009
12 Kurt Raymond Jegteberg 1997 M   Matre IL 16:25 53.49 2009
12 Kurt Reidar Jegteberg 1964 M   Matre IL 16:25 53.49 2009
14 Ørjan Vika 1988 M   Matre IL 15:46 54.15 2009
15 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:26 54.47 2009
16 Arnt  Heggøy 1966 M     16:14 55.30 2009
17 Sven Kristiansen 1963 M     16:34 59.35 2009
18 Svein  Aarsand 1952 M   Haugesund IL 18:10 60.30 2009
19 Ruben Kleiven 1996 M   IL Skjoldar 17:51 63.50 2009
                   
  Kvinner 2010                
1 Kjersti Fresvik 1992   K Røldal IL 13:19 44.16 2010
2 Marit Årthun 1967   K Matre IL 13:07 45.07 2010
3 Maryna  Novik 1981   K Vindafjord IL 14:10 47.20 2010
4 Grethe Tesdal 1970   K   14:17 52.22 2010
5 Monica Klippenberg 1976   K Etne Svømmekl. 15:46 53.46 2010
6 Bodil Melkevik 1952   K Haugesund IL 17:31 56.33 2010
7 Martina Koenig 1962   K Haugesund IL 17:51 58.41 2010
8 Randi Vågshaug 1985   K IF Klypetussen 17:32 60.43 2010
9 Anne Kleiven 1965   K   18:39 62.29 2010
10 Elisa Bjørk Jacobsdottir 1969   K Etne Svømmekl. 22:20 71.23 2010
11 Ellinor Austrheim 1998   K Vindafjord IL 21:11 73.57 2010
  Menn 2010                
1 Laban Onderi Siro 1984 M   Kenya 10:10 33.51 2010
2 Ragnar  Stølsmark 1985 M   GTI-Stavanger 10:37 35.25 2010
3 Gaute Kvåle 1995 M   Røldal IL 10:55 38.03 2010
4 Rasmus Stølsmark 1985 M   GTI-Stavanger 12:00 39.18 2010
5 Thomas Finshus 1988 M   Stegaberg IL 11:22 39.31 2010
6 Thor Arne Dommersnes 1965 M   Stegaberg IL 12:35 40.49 2010
7 Nils Kristian Berge 1962 M     12:28 42.02 2010
8 Erik Rullestad 1994 M   Fjæra og Rullestad 12:36 42.34 2010
9 Lars Kvåle 1966 M   Røldal IL 12:36 42.36 2010
10 Jarle Kvåle Kolbeinsen 1986 M   IF Klypetussen 12:36 43.20 2010
11 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 13:35 45.17 2010
12 Arild Bjordal 1971 M   Haugesund IL 13:24 46.41 2010
13 Arild Austrheim 1966 M   Vindafjord IL 13:44 46.46 2010
14 Sondre  Rullestad 1991 M   Fjæra og Rullestad 13:02 46.57 2010
15 Kurt Reidar Jegteberg 1964 M   Matre IL 13:46 47.23 2010
16 Frank Ivan Knudsen 1972 M   Hordaland Politi 13:44 48.04 2010
17 Jostein Skare Thygesen 1995 M   IL Korlevoll 13:32 50.10 2010
18 Terje Håland 1957 M   IF Klypetussen 14:22 50.28 2010
19 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 16:31 50.30 2010
20 Håvard Kvåle 1996 M   Røldal IL 14:21 52.46 2010
21 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 16:25 52.49 2010
22 Jan Ove Hemnes 1965 M     14:50 52.51 2010
23 Kurt Raymond Jegteberg 1997 M   Matre IL 15:43 53.42 2010
24 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:13 53.49 2010
25 Odd Gunnar Nilsen 1951 M   Stegaberg IL 16:52 55.22 2010
26 Ruben Kleiven 1996 M   Skjold IL 15:45 56.57 2010
27 Kaspar Zwicky 1951 M   Haugesund IL 17:15 58.18 2010
28 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 17:49 59.19 2010
29 Anders Tjøsvold 1963 M     17:28 60.25 2010
30 Tøres Rullestad 2000 M   Fjæra og Rullestad 16:18 62.24 2010
31 Ole Rullestad 1996 M   Fjæra og Rullestad 14:22 64.58 2010
32 Leif Ørke 1949 M   IF Klypetussen 22:03 71.50 2010
33 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 21:53 76.02 2010
                   
  Kvinner 2011                
1 Maryna Novik 1981   K Vindafjord IL 13:43 45.06 2011
2 Trude Sølvi Nordstrøm 1975   K   13:23 45.15 2011
3 Kjersti Fresvik 1992   K Røldal IL 13:40 47.09 2011
4 Kristine Røgelstad 1996   K Skånevik IL 18:11 62.22 2011
5 Lene Røgelstad 1993   K Skånevik IL 18:12 62.30 2011
  Menn 2011                
1 Laban Onderi Siro 1984 M   IF Klypetussen 10:18 33.35 2011
2 Francis Kipketer Chesumei 1976 M   Kenya Int. 09:58 34.39 2011
3 Robert Kibor Limo 1985 M   IK Ymer - Sverige 11:09 37.24 2011
4 Thor Arne Dommersnes 1965 M   Hydro BIL 13:03 42.44 2011
5 Jan Birger Hansen 1958 M   Haugesund IL 13:21 43.09 2011
6 Jens Tjøsvold 1961 M   Statoil BIL 13:35 45.01 2011
7 Erik Rullestad 1994 M   Fjæra og Rullestad 12:16 45.58 2011
8 Jostein Skare Thygesen 1995 M   IL Korlevoll 13:31 46.09 2011
9 Bjørn Ketil Sørvik 1975 M   Bremnes Seashore 13:22 47.21 2011
10 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen 14:03 47.48 2011
11 Arild Bjordal 1971 M   Haugesund IL 13:57 48.07 2011
12 Thomas Lübs 1961 M   WFB Waldshut 15:10 52.04 2011
13 Jan Ove Hemnes 1965 M     15:08 53.05 2011
14 Tom André  Alstadsæther 1980 M   NTNUI Trondheim 16:39 53.16 2011
15 Thor Øystein Velde 1984 M   Auklandshamn IL 16:39 53.16 2011
16 Arve Henningsen 1972 M   Tellneslærarane 15:54 54.06 2011
16 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 15:49 54.06 2o11
18 Sven Kristiansen 1963 M     15:33 55.38 2011
19 Øystein Eide Eskeland 1945 M   Stord IL 16:11 56.07 2011
20 Thor Christian Jacobsen 1980 M   Auklandshamn IL 16:47 56.47 2011
21 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 18:10 58.22 2011
22 Odd Olav Aga 1998 M   Koll IL 16:03 59.05 2011
23 Oskar  Aga 2001 M   Lyn IL 16:03 59.38 2011
23 Stian Hole 1969 M   Lyn IL 16:03 59.38 2011
25 Anders Tjøsvold 1963 M     17:35 62.24 2011
26 Olav Samland 1963 M   IF Klypetussen 17:50 62.51 2011
27 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 19:46 67.16 2011
28 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 19:46 67.20 2011
 -- Ole Rullestad 1996 M   Fjæra og Rullestad 13:16 Brote 2011
                   
  Kvinner 2012                
1 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 13:09 42.38 2012
2 Tina Barane 1981   K Etne IL 14:44 48.30 2012
 -- Elisabeth Totland  Lauareid 1997   K Kongsberg IF 17:35 Brote 2012
  Menn 2012                
1 Kristian Heggebø 1988 M   Vindafjord IL 12:03 39.55 2012
2 Bjørn Ketil Sørvik 1975 M   Bremnes Seashore 12:39 42.35 2012
3 Daniel Fiveland 1992 M   Sauda IL 13:09 44.35 2012
4 Torstein  Kjerpeset 1987 M   IL Trio 13:10 44.36 2012
5 Skjalg  Duesund 1948 M   IF Klypetussen 14:50 48.27 2012
6 Vidar  Mikkelsen 1971 M     14:52 49.11 2012
7 Svein Åge Mikkelsen 1975 M     15:44 51.55 2012
8 Kristoffer M. Hauso 1998 M   Grimo IL 15:02 53.24 2012
9 Sven Kristiansen 1963 M   IF Klypetussen 15:24 53.43 2012
10 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:09 54.49 2012
11 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 18:12 57.55 2012
12 Per Rune Kolås 1961 M   IF Klypetussen 17:40 59.42 2012
13 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 18:45 60.01 2012
14 Sondre Lauareid Hovda 1999 M   IF Klypetussen 15:52 60.27 2012
15 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 16:58 63.27 2012
16 Tøres Rullestad 2000 M   Fjæra og Rullestad 15:45 63.30 2012
17 Vetle Lauareid Hovda 2002 M   IF Klypetussen 19:09 78.44 2012
18 Erik Totland Lauareid 2002 M   Kongsberg IF 19:16 78.51 2012
                   
  Kvinner 2013                
1 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 13:12 43.09 2013
2 Aud Elisabeth Stuhr 1976   K Sauda IL 13:50 46.39 2013
3 Tina Barane 1981   K Etne IL 14:31 48.44 2013
4 Linda Merethe Lie 1984   K   16:42 55.58 2013
5 Astrid Espeland 1962   K Sauda IL 17:11 56.22 2013
6 Cecilie  Andersen 1988   K Odda O-lag 17:41 57.08 2013
7 Lillian Nordengen 1981   K   17:21 58.02 2013
8 Carina Hornenes 1984   K   18:16 61.32 2013
9 Kjersti Andersen 1963   K Odda O-lag   79.00 2013
  Menn 2013                
1 Erik Rullestad 1994 M   Haugesund IL 11:13 37.10 2013
2 Øystein Ekrheim 1997 M   Etne IL 12:10 41.04 2013
3 Torstein  Kjerpeset 1987 M   IL Trio 12:11 41.06 2013
4 Jan Steinsund 1957 M   Haugesund IL 13:01 42.09 2013
5 Hans Rune Eikeskog 1962 M   Stegaberg IL 12:56 44.10 2013
6 Kjell Otto Gard 1958 M   Stegaberg IL 13:50 46.03 2013
7 Sverre Aksland 1949 M   Stegaberg IL 14:10 46.37 2013
8 Matias Berge 2001 M   Stegaberg IL 13:57 48.35 2013
9 Sverre Johan Nærheim 1968 M   IL Gular 15:15 50.54 2013
10 Tøres Rullestad 2000 M   IL Korlevoll 12:11 51.19 2013
11 Hans Stødle 1960 M   Sauda Sykkelklubb 15:24 51.26 2013
12 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 17:53 55.55 2013
13 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:42 57.08 2013
14 Anders Tjøsvold 1963 M   Haugesund IL 12:11 61.49 2013
15 Leif Ørke 1949 M   IF Klypetussen 21:01 67.40 2013
16 Kristoffer M. Hauso 1998 M   Grimo IL Brote Brote 2013
                   
  Kvinner 2014                
1 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 12:31 40.33 2014
2 Kirsti Sønstabø 1966   K Spirit Stavanger   46.38 2014
3 Aud Elisabeth Stuhr 1976   K Ny Von Sauda   47.44 2014
4 Grethe  Tesdal 1970   K     49.07 2014
5 Mariann Markhus Vevatne 1982   K Etne IL   49.43 2014
6 Solgunn Vaa 1978   K     52.26 2014
7 Gro Anita Aa. Imsland 1975   K     53.25 2014
8 Astrid Espeland 1962   K Sauda IL   55.08 2014
9 Gunvor S. Medhus 1974   K Røldal IL   56.48 2014
10 Helga Kjetland 1975   K     57.25 2014
11 Gunn Bastlien 1976   K Sauda IL   58.10 2014
12 Lillian Nordengen 1981   K     58.49 2014
13 Jane Myhre 1961   K     58.56 2014
14 Carina Hornenes 1984   K     59.25 2014
15 Agnes O. Lykkebø 1970   K Røldal IL   60.31 2014
16 Anette Lauareid Hovda 1976   K IF Klypetussen 19:00 64.12 2014
17 Cecilie  Bruaas 1975   K     65.53 2014
17 Ann Mari Nordengen 1985   K     67.22 2014
19 Elisabeth  Sævareid 1967   K IF Klypetussen 23:58 81.13 2014
19 Synnøve Sævareid 1982   K IF Klypetussen 23:58 81.13 2014
21 Maria S. Medhus 2001   K Røldal IL   90.41 2014
21 Madelen O.  Lykkebø 2002   K Røldal IL   90.41 2014
  Menn 2014                
1 Thomas Finshus 1988 M   Stegaberg IL 11:27 39.35 2014
2 Johnny  Vea 1972 M   Haugesund Triatlonkl. 12:19 40.46 2014
3 Matias Berge 2001 M   Stegaberg IL 12:53 43.56 2014
4 Tor Arne Sandvik 1975 M   IF Klypetussen   44.45 2014
5 Kenneth Dragøy 1983 M   Haugesund Triatlonkl.   44.57 2014
6 Ørjan Løhaugen 1984 M   IF Klypetussen 13:34 46.58 2014
7 Nils Kristian Berge 1990 M   Røldal IL   47.27 2014
8 Svein Åge  Mikkelsen 1975 M       47.53 2014
9 Tore Imsland 1970 M       49.14 2014
10 Jens Tjøsvold 1961 M   Statoil BIL   50.03 2014
11 Sondre Lauareid Hovda 1999 M   IF Klypetussen   50.24 2014
12 Michael Grøte 1972 M   Haugesund Triatlonkl.   51.32 2014
13 Bård Olav S. Medhus 2002 M   Røldal IL   52.50 2014
14 Vetle Lauareid Hovda 2003 M   IF Klypetussen   54.17 2014
15 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 16:47 54.20 2014
16 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 16:45 55.39 2014
17 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen 17:07 55.58 2014
18 Tobias Apostel 1974 M   Frankfurt Tyskland   57.18 2014
19 Anders Tjøsvold 1963 M   Haugesund IL   58.01 2014
20 John Karsten Hustveit 1974 M   IF Klypetussen 17:43 65.20 2014
21 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 22:31 74.25 2014
                   
  Kvinner 2015                
1 Kjersti Fresvik 1992   K IL Gular 12:32 41.25 2015
2 Janne Elin Vatnaland 1991   K Spirit Stavanger.   43.14 2015
3 Ellinor Austrhem 1998   K Haugesund IL   44.33 2015
4 Hilde Solland Plassen 1968   K Haugesund IL   45.50 2015
5 Kirsti Sønstabø 1966   K Spirit Stavanger   48.06 2015
6 Kaidy Dale 1986   K     53.30 2015
7 Tove  Karbøl 1966   K Sauda IL   54.18 2015
8 Monica Rasmussen 1973   K     56.03 2015
9 Astrid Espeland 1962   K Sauda IL   57.00 2015
10 Jane Myhre 1961   K     57.46 2015
11 Liv Sæbø Stava 1975   K     58.50 2015
11 Hergborg Lothe Stava 1967   K Haugesund Triatlonkl.   58.50 2015
13 Carina Hornenes 1984   K     69.55 2015
  Menn 2015                
1 Thomas Finshus 1988 M   Stegaberg IL 11:27 39.29 2015
2 Tor Arne Sandvik 1975 M   IF Klypetussen   42.49 2015
3 Matias Berge 2001 M   Stegaberg IL   43.38 2015
4 Johannes Dale 1982 M       44.26 2015
5 Mats  Rasmussen 1994 M       44.42 2015
6 Kjell Otto Gard 1958 M   Stegaberg IL   44.45 2015
7 Einar H. Hauge 1973 M   Team Eindun   45.53 2015
8 Svein Åge Mikkelsen 1975 M       47.40 2015
9 Ørjan Løhaugen 1984 M   IF Klypetussen   46.32 2015
10 Sverre Aksland 1949 M   Stegaberg IL   46.37 2015
11 Johannes Selvik Tornes 1984 M       46.53 2015
12 Arild Austrheim 1966 M   Vindafjord IL   47.02 2015
13 Sindre Ekornrud 1984 M       47.50 2015
14 Hans Rune Eikeskog 1962 M   Stegaberg IL   47.55 2015
15 Niklas Rasmussen 1997 M       48.50 2015
16 Jens Tjøsvold 1961 M   Statoil BIL   49.42 2015
17 Skjalg Duesund 1948 M   IF Klypetussen   50.47 2015
18 Jan Erik Fedje 1973 M   Etne IL   50.49 2015
19 Kjetil Nygård Seljelid 1982 M       51.34 2015
20 Arnstein Arvesen 1956 M       54.36 2015
21 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen   54.44 2015
22 Inge Lundervold 1979 M       56.03 2015
23 Anders Tjøsvold 1963 M   Haugesund IL   56.21 2015
24 Gunvald Gundersen 1942 M   IF Klypetussen   57.55 2015
25 Øystein Eide Eskeland 1945 M   Stord IL   58.02 2015
26 Per Rune Kolås 1961 M       60.29 2015
27 Henrik Kolstø Hansen 1990 M   Skånevik Fjordhotell   60.58 2015
28 Jacek Marian Armatynski 1976 M   Skånevik Fjordhotell   62.27 2015
29 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen   69.07 2015
                   
  2016 - pga. et ras gikk løpet i en alternativ løype på ca. 7 km      
  Kvinner 2016                
1 Maryna  Novik 1981   K IF Klypetussen   26.33 2016
2 Solveig Aksnes 1987   K     29.50 2016
3 Monica Rasmussen 1973   K Avaldsnes IL   34.03 2016
4 Line Toftlund     K     39.33 2016
4 Helene  Meister 1981   K     39.33 2016
6 Kjersti Andersen 1963   K Odda O-lag   45.00 2016
  Menn 2016                
1 Lars  Lunde 1997   M Stord T&IL   24.13 2016
2 Matias Berge 2001   M Stegaberg IL   26.39 2016
3 Tor Arne Sandvik 1975   M IF Klypetussen   26.46 2016
4 Ronny Rasmussen     M     27.01 2016
5 Niklas  Rasmussen 1997   M     27.46 2016
6 Ørjan Løhaugen 1984   M IF Klypetussen   28.17 2016
7 Einar H. Hauge     M     28.54 2016
8 Nils Saltnes 1979   M IF Klypetussen   29.11 2016
9 Kristoffer Ekornrud 1989   M IF Klypetussen   30.14 2016
10 Sindre Ekornrud 1984   M IF Klypetussen   30.39 2016
11 Joakim Berge 2003   M     32.32 2016
12 Kjetil Nygård Seljelid 1982   M     33.02 2016
13 Knut Langhelle     M Ølen IL   38.18 2016
14 Gisle Sellevold 1951   M IF Klypetussen   44.49 2016
                   
  Kvinner 2017                
1 Susanne Wigene 1978   K Haugesund IL 12:42 41.34 2017
2 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 15:48 52.31 2017
3 Trine R. Byggstøyl 1984   K   16:19 53.11 2017
4 Tove  Karbøl 1966   K Sauda IL 16:36 54.49 2017
5 Kathrine T. Matre 1989   K Etne IL 18:16 60.09 2017
6 Margrethe  Tungesvik 1989   K Statoil BIL 18:16 61.43 2017
7 Carina Hornenes 1984   K   18:39 62.37 2017
8 Andrine Hagen 2000   K IL Korlevoll 20:07 67.50 2017
9 Kjersti Andersen 1963   K Odda O-lag 20:52 68.28 2017
10 Renata Palamarz 1976   K IF Klypetussen 22:00 70.29 2017
  Menn 2017                
  Lars Lunde 1997 M   Stord IL 10:47 35.53 2017
1 Øystein Halvorsen 1997 M   IL Korlevoll 11:32 39.04 2017
2 Bjørn Klokkerstuen Kjellesvik 1989 M   Etne IL 12:21 41.58 2017
3 Bård Olav S. Medhus 2002 M   Røldal IL 12:14 42.46 2017
4 Reidar Austrheim 2001 M   Ølen IL 13:54 44.10 2017
5 Henrik Vervik 1987 M   SRS 13:53 45.30 2017
6 Kristoffer  Ekornrud 1989 M   IF Klypetussen 13:52 45.37 2017
7 Einar Hauge 1973 M   Team Eivindvn. 14:12 45.43 2017
8 John T. Almås 1986 M   Stord IL 13.30 46.10 2017
9 Øystein Opedal 1983 M     14:15 46.19 2017
10 Sindre Ekornrud 1984 M   IF Klypetussen 14:24 46.22 2017
11 Sindre Vikanes 1986 M   SRS 14:14 46.31 2017
12 Terje Eilerås 1959 M   Haugesund Triatlonkl. 14:13 46.51 2017
13 Marius Kallevik 1988 M   Vormedal IL 14:57 49.01 2017
14 Ørjan Løhaugen 1984 M   IF Klypetussen 14:59 49.39 2017
15 Tor Arne Sandvik 1975 M   IF Klypetussen 15:24 51.04 2017
16 Morten Johansen 1974 M   Skånevik IL 15:18 51.37 2017
17 Robert Stråbø Melkeraaen 1974 M   Fjæra og Rullestad 16:10 51.42 2017
18 Martin Kristiansen 1995 M   Skånevik IL 15:39 53.08 2017
19 Roy Åge Bjotveit 1987 M   Boa Flooring 15:50 53.10 2017
20 Bård Johansen 1985 M   Skånevik IL 15:37 53.14 2017
21 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 17:50 58.43 2017
22 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 22:04 76.59 2017
                   
  Kvinner 2018                
1 Pernilla Eugenie Epland 1990   K Stord IL  11:30 39.19 2018
2 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 12:38 40.49 2018
3 Ellinor Austrheim 1998   K Haugesund IL 13:33 44.37 2018
4 Mariann Markhus Vevatne 1982   K Sport 1 - Etne 14:25 48.13 2018
5 Guro Stople Sørhus 1983   K   14:58 50.58 2018
6 Kristine Vik Ekornrud     K Etne IL 16:35 56.08 2018
7 Marit Eriksen     K   17:31 57.37 2018
8 Silje Lundal Eintveit 1990   K IL Gro 17:10 57.57 2018
9 Idun Øvernes 1987   K   17:30 58.10 2018
  Menn 2018                
1 Okubamichael Fissehatsion 1995 M   IK Tjalve 09:55 33.19 2018
2 Lars Lunde 1997 M   Stord IL 10:14 34.07 2018
3 Thomas Finshus 1988 M   Stegaberg IL 11:24 38.42 2018
4 Tor Arne Sandvik 1975 M   IF Klypetussen 12:59 43.43 2018
5 Egil Strømme 1984 M     13:24 45.10 2018
6 Kristoffer Ekornrud 1989 M   IF Klypetussen 13:32 45.14 2018
7 Henrik Sebastian Epland 1999 M     13:38 45.27 2018
8 Nils Saltnes 1979 M   IF Klypetussen 13:58 45.34 2018
9 Bård Johansen 1985 M     14:05 48.04 2018
10 Ove Ivesdal 1972 M   IF Klypetussen 14:08 47.33 2018
11 Svein Åge Mikkelsen 1975 M     14:59 48.24 2018
12 Jan Åge Brekke 1977 M   KRIK-Skjold 14:24 49.18 2018
13 Torbjørn Tveita Reiso 1986 M     14:37 49.46 2018
14 Arild Austreim 1966 M   Vindafjord IL 15:22 49.58 2018
15 Karl Bertil Wiborg 1982 M   Øl og Kondis 15:23 51.40 2018
16 Magne Berge 1972 M   IF Klypetussen 15:40 52.12 2018
17 Kjetil Espeland 1971 M   Omega AS 16:11 52.19 2018
18 Leif Hole 1964 M   Vindafjord IL 16:34 53.13 2018
19 Bengt Langeland 1997 M     15:23 54.27 2018
20 Jacek Marian Armatynski 1976 M   IF Klypetussen 17:06 58.51 2018
21 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 17:32 60.21 2018
22 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 17:31 61.03 2018
23 Erich  Monteiro 1977 M     20:58 71.19 2018
24 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 22:58 73.43 2018
                   
  Kvinner 2019                
1 Maryna Novik 1981   K IF Klypetussen 11:59 41.23 2019
2 Sara  Aarseth 1986   K Spirit Stavanger 12:55 42.07 2019
3 Mari Arnestad 1991   K Club Solo 12:55 43.00 2019
4 Anne Kleiven 1965   K   17:36 58.53 2019
5 Amalie Asheim 1995   K   17:01 59.12 2019
6 Berit Asheim 1966   K   17:02 59.14 2019
7 Anette Lauareid Hovda 1976   K IF Klypetussen 17:55 59.33 2019
8 Ingrid Markhus Knudsen 1985   K Etne IL 19:51 64.48 2019
9 Helene Bårtvedt Leonardsen 2003   K IF Klypetussen 21:45 74.12 2019
10 Kari Marie Tjelmeland 1972   K IF Klypetussen 22:12 75.27 2019
  Menn 2019                
1 Lars Lunde 1997 M   Stord IL 10:01 33.49 2019
2 Ørjan Grønnevig 1991 M   Spirit Stavanger  09:45 34.42 2019
3 Sindre Solbakken Omvik 1993 M   Rosendal Turnlag 11:19 35.58 2019
4 Stian Vestbø 1981 M   Haugesund IL 11:15 38.05 2019
5 Håkon Rossehaug 1982 M   Sveio IL 11:28 38.31 2019
6 Nils Haktor Bua 1991 M   Spirit Stavanger  11:45 39.30 2019
7 Morten Kolltveit 1988 M   Tørvikbygd IL 12:13 40.04 2019
8 Bjørn Sundvor 1984 M   Spirit Stavanger. 12:56 41.53 2019
9 Reiner Brandstetter 1961 M   TB Neuffen 12:30 42.40 2019
10 Bjørn Klokkerstuen Kjellesvik 1989 M   IF Klypetussen 12:23 42.45 2019
11 Andreas Kleiven 1992 M   NTNUI Trondheim 13:26 43.17 2019
12 Øyvind Andreas Sandø 1983 M   Head Energy BIL 12:53 43.32 2019
13 Bjørn Kjetil Sørvik 1975 M   Bremnes Seashore 12:54 43.39 2019
14 Ørjan Løhaugen 1984 M   IF Klypetussen 12:59 44.06 2019
15 Erik Totland Lauareid 2002 M   Kongsberg IF 13:37 44.37 2019
16 Ruben Kleiven 1996 M   Stegaberg IL 13:26 44.49 2019
17 Morten Gravdal 1977 M   Kvinnherad Elektro 14:03 45.08 2019
18 Nils Saltnes 1979 M   IF Klypetussen 13:35 45.15 2019
19 Tor Arne Sandvik 1975 M   IF Klypetussen 14:27 45.35 2019
20 Henrik Vervik 1987 M   SRS 13:24 45.51 2019
21 Sindre Vikanes 1986 M   SRS 12:54 45.59 2019
22 Johannes Selvik Tornes 1984 M     13:16 46.01 2019
23 Kristoffer Ekornrud 1989 M   IF Klypetussen 13:48 46.29 2019
24 Bjørn Ivar Svendsen 1967 M   Team Masiv 14:05 46.59 2019
25 Ove Ivesdal 1972 M   Omega AS 13:50 47.18 2019
26 Johannes Selvik Dale 1982 M     13:46 47.45 2019
27 Lasse Helland Asheim 1963 M   Vindafjord IL 14:36 48.25 2019
28 Jan Åge Brekke 1977 M   Krik-Skjold 13:54 49.07 2019
29 Torstein Lilleland Skjold 1996 M   IF Klypetussen 14:15 49.10 2019
30 Bjørn Tore Enerstvedt 1982 M   Sveio IL 14:43 49.20 2019
31 Hans Kristian Osaland 2003 M   Ølen IL 14:15 49.30 2019
32 Torbjørn Tveita Reiso 1986 M   IF Klypetussen 14:36 48.38 2019
33 Svein Bjarte Brendeland 1971 M   Spirit Stavanger 14:28 49.38 2019
34 Tomas Kleiven 1994 M   UBS Tri 15:40 50.21 2019
35 Torodd Nilsen 1981 M     15:41 50.23 2019
36 Magne Berge 1972 M   IF Klypetussen 15.13 50.26 2019
37 Simon Rørtveit 1990 M     15:44 51.39 2019
37 Rune Skumsnes 1976 M   Fitjar IL 15:16 51.39 2019
39 Jan Inge Hegglund 1953 M   Equinor ASA 15:20 51.40 2019
40 Morten Johansen 1974 M   Skånevik IL 15:53 52.50 2019
41 Lars Fredrik Osaland 2003 M   Ølen IL 15:13 53.14 2019
42 Lars Kristian Aastvedt 1990 M   Etne IL 15:26 53.15 2019
43 Egil Gangstø 1986 M   Bjoa IL 17:10 54.02 2019
44 Bård Johansen 1985 M   Skånevik 16.26 55.33 2019
45 Stian  Bauge 1984 M   Bjoa IL      
46 Kjetil Kim Espeland 1971 M   Omega AS 18:15 57.32 2019
47 Jan Erik Fedje 1973 M   Etne IL 17:53 59.08 2019
48 Trygve. Haaland 1970 M   IF Klypetussen 18:14 59.22 2019
49 Jacek Marian Armatynski 1976 M   IF Klypetussen 17:33 60.35 2019
50 Trygve Gunnar B. Henriksen 1969 M   IF Klypetussen 18:13 63.45 2019
51 Harald  Måge 1954 M   IF Klypetussen 18.58 64.34 2019
52 Eivind Gangstø 1954 M   Bjoa IL 20:22 66.16 2019
53 Rune Svendsen 1971 M   Team Masiv 19:11 66.43 2019
54 Odd Gunnar Nilsen 1951 M   IF Klypetussen 22:05 67.08 2019
55 Olav Svendsen 1950 M   Team Masiv 21:54 70.09 2019
56 Marius Sinnes 2002 M     23:56 71.41 2019
57 Gisle Sellevold 1951 M   IF Klypetussen 22:38 77.19 2019

 Menn 2020

Pl. St. nr. For/mellomnavn Etternavn Klasse Klubb/sted Bergpris Mål 
1 102 Zerei Kbrom Mezngi M23-34 Spirit Stavanger  9.18 0:31:38
2 101 Senay Fissehatsion M23-34 IK Tjalve  10.09 0:34:28
3 104 Sindre Solbakken Omvik M23-34 Rosendal Turnlag  10.46 0:34:30
4 103 Lars Lunde M23-34 Stord IL / Aktiv365  10.40 0:36:08
5 105 Johannes Thomsen M35-39 Stord IL  11.05 0:36:44
8 106 Erik Rullestad M23-34 Fjæra og Rullestad IL  12.11 0:40:45
7 132 Stian Haugland M35-39 Frisk Treningssenter  12.26 0:41:21
8 107 Bjørn Ketil Sørvik M45-49 Bremnes Seashore  12.26 0:41:41
9 111 Bjørn Kjellesvik M23-34 IF Klypetussen  12.30 0:41:46
10 108 Johnny Vea M45-49 Haugesund Triathlon  13.09 0:43:19
11 146 Knut Ringheim Lunde M23-34    13.31 0:43:34
12 117 Hans Christian Osaland M16-17 B-Laget Lundeneset  13.01 0:43:37
13 144 Øystein Olsen M40-44 Kolnes Runners  13.02 0:43:59
14 114 Bjørn Ivar Svendsen M50-54 Spirit Stavanger  13.22 0:44:12
15 122 Sindre Ekornrud M35-39 IF Klypetussen  13.26 0:44:22
16 142 Vebjørn Sørbotten M23-34    13.44 0:45:03
17 110 Ørjan Løhaugen M35-39 IF Klypetussen  13.47 0:45:35
18 112 Tor Arne Sandvik M45-49 IF Klypetussen  13.43 0:45:38
19 113 Nils Saltnes M40-44 IF klypetussen  13.47 0:45:44
20 130 Magne Berge M45-49 IF Klypetussen  13.41 0:45:51
21 119 Raymond Lundestad M23-34 Ølen VGS Idrettsfag  14.00 0:46:27
22 135 Erling Bjarte Rullestad M23-34 Etne IL  13.34 0:46:36
23 115 Alf Harry Andersen M50-54    14.01 0:46:42
24 120 Åge Mikael Hjellestad M40-44    14.13 0:47:16
25 109 Svein Mikkelsen M45-49    14.06 0:47:22
26 118 Torodd Nilsen M35-39    14.11 0:47:58
27 116 Håkon Hansen M40-44    14.02 0:48:04
28 137 Torleif Fjæra M55-59 Fjæra og Rullestad IL  14.40 0:48:08
29 141 Leif Arne Flåte M23-34 IF Klypetussen  14.14 0:48:22
30 147 Hans-Petter Høglien M23-34    15.31 0:49:42
31 131 Ole Eirik Mæland M35-39 If klypetussen  15.10 0:49:45
32 152 Bård Johansen M35-39 IF klypetussen  15.09 0:50:03
33 143 Lars Øvernes M23-34 Etne IL  14.24 0:50:43
34 161 Arnstein Arvesen M60-64 Haugesund/Sportsm.  16.36 0:51:54
35 156 Kjetil Kim Espeland M45-49 I F Klypetyssen  15.21 0:52:28
36 134 Leif Hole M55-59 Vindafjord IL/Omega  18.42 0:53:02
37 145 Ole Bernt Thorbjørnsen M50-54    16.24 0:53:26
38 133 Alexander Bringedal M23-34 Team Bringedal  16.19 0:54:15
39 157 Tore Wiksnes M50-54 Kolnes Runners  17.44 0:56:07
40 155 Rune Svendsen M45-49 IF Klypetussen  16.43 0:58:11
41 160 Alf Bringedal M55-59 Team Bringedal  18.12 0:58:42
42 163 Eric W. Mills M65-69 Etne IL  19.15 0:59:32
43 140 Alexander Hardeland M23-34    19.13 0:59:43
44 154 Jan Ivar Bringedal M23-34 Team Bringedal  17.45 1:00:52
45 162 Harald Måge M65-69 IF Klypetussen  18.34 1:01:19
46 153 Jacek Marian Armatynski M40-44 IF Klypetussen  18.42 1:02:42
47 164 Odd Gunnar Nilsen M65-69 IF Klypetussen  20.23 1:03:06
48 149 Johannes Skj. Løhaugen M13-14 Etne il  16.33 1:05:06
49 165 Eivind Gangstø M60-64 Bjoa il  20.32 1:06:21
50 180 Gisle Sellevold M65-69 IF Klypetussen  22.34 1:13:03

Kvinner 2020

Pl. St. nr. For/mellomnavn Etternavn Klasse Klubb/sted Bergpris Mål 
1 123 Maryna Novik K35-39 IF Klypetussen  12.12 0:40:10
2 168 Katrine Sør-Reime K35-39 Røldal  13.18 0:44:52
3 139 Mariann Vevatne K35-39 Etne IL  13.48 0:46:13
4 124 Kirsten Lien K45-49 Røldal il  13.37 0:46:38
5 125 Helena Hope K23-34    14.10 0:46:45
6 138 Ingrid Fjæra K23-34 Fjæra og Rullestad IL  15.10 0:51:40
7 150 Berit Asheim K50-54    15.40 0:52:24
8 158 Anette Lauareid Hovda K40-44 IF Klypetussen  18.10 0:59:10
9 166 Carina Hornenes K35-39    18.36 0:59:27
10 167 Ingrid Markhus Knudsen K35-39 Etne  18.27 0:59:43
11 171 Mari Kjellesvik K23-34    18.04 1:00:07
12 151 Helene Bårtvedt Leonhardsen K16-17 IF Klypetussen  20.33 1:07:15
13 169 Anne Elisabet Skjold K45-49 Ølen  20.31 1:08:32
14 170 Kari Marie Tjelmeland K45-49 IF Klypetussen  21.02 1:08:57


2021:

Klasse: St. Fornamn Etternamn Klubb Bergpr. MÅL
. nr.       2930 m .
Kvinner            
KV 40-44 25 Maryna Novik IF Klypetussen 12.44 41.36
KV 35-39 19 Annette Velde Sande BFG Bergen Løpekl. 13.51 44.29
KV 35-39 8 Mariann Vevatne Etne IL 13.51 46.26
KS 17 Helena Hope   14.03 46.31
KV 55-59 29 Berit Asheim Sandeid 16.01 52.32
KV 40-44 33 Anette Lauareid Hovda IF Klypetussen 16.57 56.45
KV 45-49 13 Anne Elisabet Skjold Ølen  19.48 66.29
KV 35-39 18 Carina Hornenes Etne 18.49 76.31
Menn            
MS 32 Tom Erik Karlsen Ølen VGS - Idrettsfag 10.58 35.32
MV 35-39 30 Ola Odland Stord IL - SRS 12.55 40.26
MV 35-39 34 Stian Haugland Ølen IL 12.18 40.48
MV 50-54 9 Bjørn Ivar Svendsen Spirit-Stavanger 12.37 41.21
MV 40-44 20 Øystein Olsen Kolnes     12.41 41.54
MV 35-39 4 Sindre    Ekornrud IF Klypetussen 13.18 43.12
MV 40-44 21 Åge Mikael Hjellestad Ølen 13.11 43.36
MV 45-49 6 Ove Ivesdal Omega 365 13.15 44.18
MS 11 Åsmund Norheim Etne IL 13.10 44.55
MS 15 Kristoffer Ekornrud IF Klypetussen 13.27 45.10
MV 40-44 27 Tor Olson Haugesund 13.12 45.33
MV 35-39 24 Johannes Selvik Tornes Bergen 13.07 46.02
MS 23 Morten Stiansen Haugeland Team Sportsmanden 13.50 46.03
MV 60-64 10 Terje Eileraas Haugesund Triathlon 14.26 46.23
MV 40-44 14 Torodd  Nilsen Sveio 13.54 46.35
MV 45-49 26 Magne  Berge IF Klypetussen 14.07 47.38
MV 40-44 31 Tor     Malmin Haugesund IL 14.10 49.04
MV 50-54 1 Rune Svendsen IF Klypetussen 15.07 51.36
MV 60-64 16 Roger Løkken Vindafjord/T. Løkken 17.04 56.10
MV 35-39 35 Baard Aksnes Stord       16.48 57.31
MV 65-69 7 Eric W. Mills Etne IL 18.44 59.10
MV 50-54 12 Trygve Gunnar  Bj.-Henriksen IF Klypetussen 18.36 62.11
MV 65-69 5 Harald Måge IF Klypetussen 18.44 62.12
MV 65-69 22 Odd Gunnar Nilsen IF Klypetussen 20.20 63.57
MV 65-69 2 Gisle Sellevold IF Klypetussen 22.15 74.28