Bedriftsidretten arrangerer sommerløpene, og det blir ikke bare løp i denne traséen. Neste løp den 22. juni blir et tilsvarende løp, men i juli og august er det meningen å arrangere ulike terrengløp, uten at noe er bestemt angående sted.
I kveldens løp var det Tryg-Arne Alnes Løkkeborg, Emblem IL og Louise Skak, Kondis som vant 10 km på henholds vis 34.57 og 42.48.
På 5 km var det Johannes Løkkeborg Alnes, Ålesund som vant herreklassen med ny løyperekord på tiden 16.07. Den tidligere rekorden hadde Marcus Megrund på 16.13 fra 2019. Janne Elin Vatnaland, Spirit Stavanger FIK blei beste kvinne på 19.33.
De er brødre og valgte hver sin distanse. Johannes Løkkeborg Alnes (25) vant 5 km på ny løyperekord. Tryg-Arne Alnes Løkkeborg tok seg av 10 km. Når vi så nevner at kona til Johannes, Ingrid Alnes vant Ålesund Maraton 2022, vitner det om en løpeglad familie
Løpet går videre langs Lillevatnet først, senere langs Brusdalsvatnet
Janne Elin Vatnaland vinner 5 km for kvinner
Nest beste kvinne på 5 km var May Evy Nesheim
Johannes Løkkeborg Alnes valgte 5 km i dag, men har tidligere vunnet maratondistansen i Ålesund Maraton 2021
Louise Skak tar seieren på 10 km. Neste helg er Louise lagleder for Kondistreninga Ålesund sitt stafettlag i Kreftforeningens stafett for livet som går i heile 24 timer
Beste mann på 10 km var Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
RESULTATLISTE
Pl. | St.nr. | Fornavn | Etternavn | Kj. | Klubb | Distanse | Klasse | Tid |
1 | 1 | Louise | Skak | F | Kondis/Idrett | 10 km | K45-49 | 42:48 |
2 | 15 | Siv Grethe Berge | Hoff | F | NERLANDSØY | 10 km | K50-54 | 45:40 |
3 | 40 | Sharon | Svendgård | F | ELLINGSØY | 10 km | K60-64 | 52:42 |
1 | 43 | Tryg-Arne Alnes | Løkkeborg | M | Emblem IL | 10 km | M30-34 | 34:57 |
2 | 37 | Jan | Vinnes | M | ÅLESUND | 10 km | M50-54 | 38:22 |
3 | 32 | Johannes | Gardien | M | ÅLESUND | 10 km | M55-59 | 39:21 |
3 | 35 | Kristoffer | Nonstad | M | Salomon Norge | 10 km | M35-39 | 39:21 |
5 | 3 | Alf Petter | Bøe | M | Velledalen IL | 10 km | M55-59 | 39:27 |
6 | 7 | Stian | Skretting | M | LANGEVÅG | 10 km | M45-49 | 39:30 |
7 | 29 | Andreas | Nakken | M | Velledalen Il | 10 km | M15-19 | 40:04 |
8 | 48 | Thomas | Ellingsen | M | ÅLESUND | 10 km | M40-44 | 40:55 |
9 | 45 | Mathias Røsberg | Mauren | M | ÅLESUND | 10 km | M30-34 | 41:29 |
10 | 23 | Frithjof Storås | Austigard | M | Eikesdal Skytterlag | 10 km | M35-39 | 41:36 |
11 | 39 | Fridtjof | Fredriksen | M | Velledalen IL | 10 km | M55-59 | 42:13 |
12 | 5 | Ole | Lianes | M | SK Laktat | 10 km | M40-44 | 43:07 |
13 | 6 | Odd Jarle | Døving | M | Valldal IL | 10 km | M65-69 | 43:08 |
14 | 11 | Ola | Nesheim | M | Velledalen IL | 10 km | M45-49 | 43:10 |
15 | 38 | Bjørn Ove | Aaland | M | Rusten Kondisteam | 10 km | M40-44 | 44:17 |
16 | 30 | Eivind | Stavang | M | Indre Bydel Yngretr | 10 km | M40-44 | 46:21 |
17 | 41 | Kristian Havnes | Klemetzen | M | Sunnmørsposten | 10 km | M30-34 | 49:55 |
18 | 24 | Girts | Strazdins | M | ÅLESUND | 10 km | M35-39 | 57:22 |
19 | 31 | Tommy | Hasfjord | M | ÅLESUND | 10 km | M35-39 | 1:02:15 |
1 | 34 | Janne Elin | Vatnaland | F | Spirit Friidrett | 5 km | K30-34 | 19:33 |
2 | 47 | May Evy | Nesheim | F | ÅLESUND | 5 km | K45-49 | 21:01 |
3 | 28 | Anne G. Røren | Leine | F | SYKKYLVEN | 5 km | K40-44 | 22:53 |
4 | 8 | Maria Drøpping | Sæther | F | IL Valder | 5 km | K15-19 | 22:55 |
5 | 13 | Marita Hagen | Kvalsvik | F | ÅLESUND | 5 km | K30-34 | 24:37 |
6 | 22 | Camilla | Olsbø | F | Multiconsult | 5 km | K20-29 | 29:17 |
1 | 25 | Johannes Løkkeborg | Alnes | M | ÅLESUND | 5 km | M20-29 | 16:07 |
2 | 26 | Nicolas | Berg | M | ÅLESUND | 5 km | M30-34 | 19:37 |
3 | 42 | Øivind | Telstad | M | FISKARSTRAND | 5 km | M45-49 | 20:05 |
4 | 10 | Aleksander | Helset | M | LANGEVÅG | 5 km | G12-14 | 20:13 |
5 | 20 | Eldar Sindre | Valkvæ | M | ÅLESUND | 5 km | M60-64 | 21:32 |
6 | 2 | Ludvig | With | M | Kondis | 5 km | M45-49 | 21:43 |
7 | 36 | Svein Arne | Nakken | M | Velledalen IL | 5 km | M55-59 | 21:48 |
8 | 44 | Anders | Sætersmoen | M | Emblem IL | 5 km | M30-34 | 22:44 |
9 | 19 | Per Gunnar | Vasset | M | Sparebanken Møre | 5 km | M65-69 | 22:51 |
10 | 14 | Tor | Husø | M | ÅLESUND | 5 km | M60-64 | 24:39 |
11 | 16 | Helge Helsem | Hoff | M | NERLANDSØY | 5 km | M45-49 | 26:04 |
12 | 18 | Breno | Bonfatti | M | ÅLESUND | 5 km | M40-44 | 28:31 |
13 | 9 | Per Jan | Helset | M | LANGEVÅG | 5 km | M70+ | 32:48 |
14 | 21 | Anton | Hansen | M | Multiconsult | 5 km | M30-34 | 33:39 |