Årets Trysil-Knut renn ble en kald fornøyelse for de 162 som ikke lot seg skremme av 18 blå grader. Temperaturen får nok likevel ta skylden for at det ikke ble rekordnotering i antall deltakere med rundt 30 forfall av forhåndspåmeldte løpere. Til tross for den lave temperaturen, var det betydelig raskere føre enn under fjorårets ruskevær med vind og nysnø.
Tony Bjørnbakken innkasserte sesongens andre spurtseier i et turrenn i Trysil etter sterk staking søndag. Sørskogbygdingen som er bosatt på Skarnes og går for Magnor UL, var fire sekunder foran sin tidligere sambygding, Rune Svartvadet . Petter Leistad fra Våler, som ble knepent slått i fjorårets Trysil-Knut renn, ble denne gang tredjemann, i underkant av to minutter bak tetduoen. Lillebror Bjørnbakken, Kent Remi, viste fin framgang og presterete nok sitt sterkeste turrenn noen sinne med en sterk 5. plass på totallista og klassesier i M21-25.
I kvinnenes oppgjør var Elisabeth Westby fra Elverum og Romerike PIL omlag halvannet minutt raskere enn Tove Iren Gløtheim Ryttervoll fra Brekken i kampen om nappet i den gjeve vandrepokalen. May Allergodt Framnes fra reinsvoll fulgte under halvminuttet deretter på tredjeplassen. Maren Thomasgaard, også Elverumsjente som går for Tynset IF, var fire minutter bak som fjerde dame i mål ved samfunnshuset i Søre Osen.
Samleside for Trysil-Knut rennet
De beste i Trysil-Knut rennet 2010:
Menn: | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Klasse |
1 | Tony Bjørnbakken | Magnor UL | 1:43:18 | M26-30 |
2 | Rune Svartvadet | Sørskogbygda | 1:43:22 | M41-45 |
3 | Petter Leistad | Vaaler IF | 1:45:07 | M26-30 |
4 | Jan Olav Beitmyren | Team Merida | 1:48:07 | M41-45 |
5 | Kent Remi Bjørnbakken | Sørskogbygda IL | 1:49:39 | M21-25 |
6 | Vidar Igeltjørn | Hamar Skiklubb | 1:50:05 | M36-40 |
7 | Christian Svarstad | Team Sport1 Lillehammer | 1:50:58 | M41-45 |
8 | Øystein Engesveen | Team Sport1 Lillehammer | 1:51:00 | M41-45 |
9 | Torbjørn Stalsberg | Rendalen IL | 1:51:08 | M51-55 |
10 | Trygve Olsen | IL Trysilgutten | 1:53:46 | M21-25 |
Kvinner: | ||||
1 | Elisabeth Westby | Romerike Politiidrettslag | 2:20:03 | K31-35 |
2 | Tove Iren Gløtheim Ryttervoll | Brekken IL | 2:21:34 | K36-40 |
3 | May Allergodt Framnes | Reinsvoll IF | 2:22:02 | K41-45 |
4 | Maren Thomasgaard | Tynset IF | 2:24:01 | K21-25 |
5 | Hilde Holt | Nordre Trysil IL | 2:33:15 | K41-45 |
Offisielle | resultater | Trysil-Knut rennet | 30.01.2010: | ||
K19-20 | |||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter | |
1 | Marte Wikesland Finborud | NTNUI | 3:41:08 | 00:00 | |
K21-25 | |||||
1 | Maren Thomasgaard | Tynset IF | 2:24:01 | 00:00 | |
2 | Hilde Handelsby | Gartland Sportsklubb | 2:42:19 | 18:18 | |
3 | Marianne Finborud | Scandpower BIL | 3:41:09 | 1:17:08 | |
K26-30 | |||||
1 | Agnethe Storihle | NOTEAM | 2:38:53 | 00:00 | |
2 | Gunnhild Digernes | Åndalsnes | 2:56:49 | 17:56 | |
3 | Else-Marit Bryn | Hissi | 2:58:03 | 19:10 | |
4 | Mari Anne Berg | NOTEAM | 3:34:49 | 55:56 | |
K31-35 | |||||
1 | Elisabeth Westby | Romerike Politiidrettslag | 2:20:03 | 00:00 | |
2 | Monica Strand | NOTEAM | 3:06:34 | 46:31 | |
3 | Lise Løkås | NOTEAM | 3:34:48 | 1:14:45 | |
K36-40 | |||||
1 | Tove Iren Gløtheim Ryttervoll | Brekken IL | 2:21:34 | 00:00 | |
2 | Anne-Line Kristiansen | Strandbygda IL | 2:43:00 | 21:26 | |
3 | Rita Milli | Finnstad Sportsklubb | 2:47:30 | 25:56 | |
4 | May Kirsten Olsen | Vestre Trysil IL | 3:01:23 | 39:49 | |
K41-45 | |||||
1 | May Allergodt Framnes | Reinsvoll IF | 2:22:02 | 00:00 | |
2 | Hilde Holt | Nordre Trysil IL | 2:33:15 | 11:13 | |
3 | Kaja Helstad | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:37:13 | 15:11 | |
4 | Marit Helen Syversen | NOTEAM | 2:38:41 | 16:39 | |
K46-50 | |||||
1 | Tove Stalsberg | Rendalen IL | 2:33:15 | 00:00 | |
2 | Nina Leistad | Vaaler IF | 2:41:28 | 08:13 | |
3 | Kirsten Merete Nerheim | Ullensaker O-klubb | 2:43:04 | 09:49 | |
4 | Ulla Pedersen | NOTEAM | 2:47:54 | 14:39 | |
5 | Therese Motzfelt | NOTEAM | 2:50:48 | 17:33 | |
6 | Else Hagen Mæhlum | Hamar Skiklubb | 2:55:05 | 21:50 | |
M19-20 | |||||
1 | Morten Buchholdt | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:02:32 | 00:00 | |
2 | Johan Leistad | Vaaler IF | 2:13:53 | 11:21 | |
3 | Magnus Alderslyst Kongshem | Fossum IF | 2:20:33 | 18:01 | |
4 | Henrik Svaland Aas | Bjerkely Folkehøyskole | 2:26:10 | 23:38 | |
5 | Jon Andreas Landsnes | Bjerkely Folkehøyskole | 2:49:50 | 47:18 | |
M21-25 | |||||
1 | Kent Remi Bjørnbakken | Sørskogbygda IL | 1:49:39 | 00:00 | |
2 | Trygve Olsen | IL Trysilgutten | 1:53:46 | 04:07 | |
3 | Håkon Olsrud | Nordbygda/Løten ski | 2:00:06 | 10:27 | |
4 | Einar Goplen | OSI Sykkel | 2:16:28 | 26:49 | |
5 | Stian Sannes | Overtenning SK/Storebrand | 2:18:50 | 29:11 | |
6 | Lars Alexander Garmann | Lørenskog skiklubb | 2:19:02 | 29:23 | |
7 | Niels Christian Hohle Bjønness | NOTEAM | 2:45:03 | 55:24 | |
M26-30 | |||||
1 | Tony Bjørnbakken | Magnor UL | 1:43:18 | 00:00 | |
2 | Petter Leistad | Vaaler IF | 1:45:07 | 01:49 | |
3 | Tor Eilert Navestad | Team Drittjerndalen | 1:55:05 | 11:47 | |
4 | Lars Hemsett | Åsen IL /Team Drittjerndalen | 1:59:13 | 15:55 | |
5 | Otto Solberg | Jømna Heradsbygd | 2:01:17 | 17:59 | |
6 | Tor Håkon Mangerud | Team Drittjerndalen | 2:01:19 | 18:01 | |
7 | Håvard Ellefsen | NOTEAM | 2:08:16 | 24:58 | |
8 | Torleif Sielstad | Team G-Land | 2:10:36 | 27:18 | |
9 | Marius Myhre | Team Drittjerndalen | 2:11:27 | 28:09 | |
10 | Kent Ove Moren | Mjøsen Skog | 2:13:23 | 30:05 | |
11 | Anders Tyrom | Team G-Land | 2:14:31 | 31:13 | |
12 | Paul Andre Rud | Team Drittjerndalen | 2:14:47 | 31:29 | |
13 | Runar Røstbø | Dnb NOR / Team Drittjerndalen | 2:16:54 | 33:36 | |
14 | Erik Hande | NOTEAM | 2:17:45 | 34:27 | |
15 | Øyvind Toftegaard | Skarnes IL | 2:18:31 | 35:13 | |
16 | Lars Cristian Kaxrud | Team Drittjerndalen | 2:19:08 | 35:50 | |
17 | Olve Norderhaug | Vestre Trysil IL | 2:21:44 | 38:26 | |
18 | Christian Wang | Team Wiggy | 2:23:03 | 39:45 | |
19 | Erlend Slåtten | NOTEAM | 2:23:45 | 40:27 | |
20 | Sindre Horseby | NOTEAM | 2:29:08 | 45:50 | |
21 | Arne Magnus Hekne | Åsbygda IL | 2:30:28 | 47:10 | |
22 | Jan-Viggo Johansen | Aladdin IL | 2:30:34 | 47:16 | |
23 | Geir Andre Hoksnes | NOTEAM | 2:35:01 | 51:43 | |
M31-35 | |||||
1 | Nils Granrud | Rendalen IL | 1:58:12 | 00:00 | |
2 | Håkon Leer Sandstad | MA Løp | 2:16:12 | 18:00 | |
3 | Eirik Gundersen | Team Gunda | 2:17:34 | 19:22 | |
4 | Helge Hartz | Søreng Skiklubb | 2:22:04 | 23:52 | |
5 | Einar Hartz | Søreng Skiklubb | 2:25:09 | 26:57 | |
6 | Haakon N. Weisser-Svendsen | Birkenlunden CK | 2:33:41 | 35:29 | |
7 | Joachim Holm | NOTEAM | 2:34:28 | 36:16 | |
8 | Espen A Breang | Team Svendsen | 2:37:14 | 39:02 | |
9 | Lars Svendsen | Team Svendsen | 2:38:46 | 40:34 | |
10 | Vegard Gillebo | Team Poweade | 2:39:51 | 41:39 | |
10 | Peder Ullevold | KLP BIL | 2:39:51 | 41:39 | |
12 | Vebjørn Brandal | Norgesgruppen/ASKO | 2:40:36 | 42:24 | |
13 | Tor Inge Langøien | Rendalen IL | 2:41:35 | 43:23 | |
14 | Martin Hansen | Team Svendsen | 3:02:04 | 1:03:52 | |
15 | Lars Kristian Lindberg | NOTEAM | 3:29:58 | 1:31:46 | |
M36-40 | |||||
1 | Vidar Igeltjørn | Hamar Skiklubb | 1:50:05 | 00:00 | |
2 | Jørn Helge Dahl | Hamar Skiklubb | 1:54:13 | 04:08 | |
3 | Harald Andreas Westby | Stovnerkameratene | 2:00:51 | 10:46 | |
4 | Magne Janitz | Moss Skiklubb | 2:07:42 | 17:37 | |
5 | Stig Hagen | OPIL | 2:07:56 | 17:51 | |
6 | Roger Framnes | Reinsvoll IF | 2:08:19 | 18:14 | |
7 | Hågen Kåshagen | Næroset IL | 2:11:41 | 21:36 | |
8 | Ole-Morten Svenkerud | Sitski Norway | 2:12:00 | 21:55 | |
9 | Øystein Austerheim | Saugsbrugs BIL | 2:12:09 | 22:04 | |
10 | Jo Inge Kirkhus | Glåmos IL | 2:12:22 | 22:17 | |
11 | Stein Cato Sollien | Team Landsem | 2:14:27 | 24:22 | |
12 | Torbjørn Saga | Team Daniel | 2:16:04 | 25:59 | |
13 | Ole Kristian Solberg | Solberg Racing Team | 2:16:41 | 26:36 | |
14 | Neil Marston | Nydalens SK | 2:20:48 | 30:43 | |
15 | Thomas N. Weisser-Svendsen | Sparebank1 Oslo/Birkenlunden | 2:30:32 | 40:27 | |
16 | Kjetil Korstvedt | NOTEAM | 2:34:43 | 44:38 | |
17 | Øystein Milli | Finnstad Sportsklubb | 2:47:31 | 57:26 | |
18 | Runar Rønning | Engerdal Sykkelklubb | 2:49:35 | 59:30 | |
19 | Odd Christian Hagen | NOTEAM | 2:50:01 | 59:56 | |
20 | Simen Bratlie | NOTEAM | 2:53:23 | 1:03:18 | |
21 | John Einar Johansen | NOTEAM | 3:30:01 | 1:39:56 | |
M41-45 | |||||
1 | Rune Svartvadet | Sørskogbygda | 1:43:22 | 00:00 | |
2 | Jan Olav Beitmyren | Team Merida | 1:48:07 | 04:45 | |
3 | Christian Svarstad | Team Sport1 Lillehammer | 1:50:58 | 07:36 | |
4 | Øystein Engesveen | Team Sport1 Lillehammer | 1:51:00 | 07:38 | |
5 | Inge Øyen | Strandbygda IL | 1:58:20 | 14:58 | |
6 | Kjetil Flenvold | Nordre Trysil IL | 2:03:18 | 19:56 | |
7 | Tore Sandberg | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:03:46 | 20:24 | |
8 | Christian P. Mathiesen | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:04:15 | 20:53 | |
9 | Morten Hoff | Team Sport1 Lillehammer | 2:04:21 | 20:59 | |
10 | Severin Myrbakken | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:05:27 | 22:05 | |
11 | Øyvind Tomter | Vang Skiløperforening | 2:05:32 | 22:10 | |
12 | Gjermund Skaaret | Lørdalen Sportsklubb | 2:07:45 | 24:23 | |
13 | Bjørnar Engh | Søre Osen IL | 2:08:18 | 24:56 | |
14 | Ragnar Utby | Ottestad IL | 2:09:39 | 26:17 | |
15 | Bjørn Erik Kleiven | NOTEAM | 2:11:47 | 28:25 | |
16 | Birger Wernberg | Ottestad IL - Sykkel | 2:12:07 | 28:45 | |
17 | Rolf Bjerke | Økokrim politiidrettslag | 2:13:25 | 30:03 | |
18 | Ola Kristian Hjelløkken | Østerdalen Garnison | 2:13:35 | 30:13 | |
19 | Anders Hagen | Strandbygda IL | 2:19:19 | 35:57 | |
20 | Østen Almqvist | Østerdalen Garnison | 2:19:34 | 36:12 | |
21 | Ørjan Holekim | Vang Skiløperforening | 2:19:45 | 36:23 | |
22 | Sixten Petterson | Saugsbrugs BIL | 2:19:57 | 36:35 | |
23 | Sven Eric Skoglund | Køla AIK, Sverige | 2:20:05 | 36:43 | |
24 | Øyvind Andreassen | Lørenskog skiklubb | 2:22:26 | 39:04 | |
25 | Syver Ekbrant | Køla AIK, Sverige | 2:22:45 | 39:23 | |
26 | Gudmund Jenssen | Saugsbrugs BIL | 2:30:40 | 47:18 | |
27 | Royne Svingen | Åshammar | 2:34:24 | 51:02 | |
28 | Morten Olsen | Ottestad IL - Sykkel | 2:34:43 | 51:21 | |
29 | Kai-Ingvar Strand | Vang Skiløperforening | 2:34:44 | 51:22 | |
30 | Terje Hovde | Ottestad IL - Sykkel | 2:38:56 | 55:34 | |
31 | Gerard Kort | Os IL | 2:41:11 | 57:49 | |
32 | Atle Mathiesen | Pizzanini | 2:45:04 | 1:01:42 | |
33 | Arild Hansen | NG-Data | 2:48:10 | 1:04:48 | |
34 | Øyvind Junek Solberg | Follebu Skiklubb | 2:49:40 | 1:06:18 | |
M46-50 | |||||
1 | Frank Lillegraven | ØG | 1:57:03 | 00:00 | |
2 | Arnt Nyborg | Team Sport1 Lillehammer | 2:01:04 | 04:01 | |
3 | Ottar Moum Larsen | Raknehaugen SK | 2:03:30 | 06:27 | |
4 | Olaf Johan Thomasgaard | Hernes IL | 2:04:14 | 07:11 | |
5 | Viggo Sandgrav | Lørenskog skiklubb | 2:09:24 | 12:21 | |
Trond Flatemo | Strandbygda IL | 2:09:24 | 12:21 | ||
7 | Rune Fossum | Ottestad IL | 2:16:24 | 19:21 | |
8 | Settar Al-Jabri | Gjøvik Skiklubb | 2:23:47 | 26:44 | |
9 | Finn Einar Graff | Nordre Trysil IL | 2:33:12 | 36:09 | |
10 | Pål Hansen | Ceres | 2:37:16 | 40:13 | |
11 | Bjørn-Magnus Simonsen | Ottestad IL | 3:10:46 | 1:13:43 | |
12 | Pål Anders Mæhlum | Hamar Skiklubb | 3:15:54 | 1:18:51 | |
M51-55 | |||||
1 | Torbjørn Stalsberg | Rendalen IL | 1:51:08 | 00:00 | |
2 | Per Solbakken | Lillehammer Skiklubb | 1:59:32 | 08:24 | |
3 | Steen Morten Eidsmo Johansen | Hamar Politiidrettslag | 2:08:07 | 16:59 | |
4 | Trond Olsen | IL Trysilgutten | 2:10:10 | 19:02 | |
5 | Per Erik Fosheim | Hamar Skiklubb | 2:14:13 | 23:05 | |
6 | Tormod Leistad | Eidsiva BIL | 2:15:53 | 24:45 | |
7 | Sindre Jordet | Ottestad IL | 2:17:46 | 26:38 | |
8 | Per Magnussen | NRK Bil | 2:31:58 | 40:50 | |
9 | Ole Larsen | Strandbygda IL | 2:32:26 | 41:18 | |
10 | Halfdan T Mælum | Hof IL | 2:41:36 | 50:28 | |
M56-60 | |||||
1 | Bjørn Holmseth | Trysil Sykkelklubb | 2:11:46 | 00:00 | |
2 | Erik Weisser-Svendsen | Brummundal IL | 2:14:51 | 03:05 | |
3 | Olav Martin Linge Johnsen | Magnor UL | 2:15:28 | 03:42 | |
4 | Magne Martinsen | IL Trysilgutten | 2:16:27 | 04:41 | |
5 | Per Walmsness | Vanvik IL | 2:26:53 | 15:07 | |
6 | Bjørn Nysæter | Nordre Trysil IL | 2:36:14 | 24:28 | |
M61-65 | |||||
1 | Erik Sandberg | Stor-Elvdal Skiklubb | 2:14:54 | 00:00 | |
2 | Erik Aagaard | Kjellmyra | 2:24:21 | 09:27 | |
3 | Karsten Johansen | Vanvik IL | 2:29:11 | 14:17 | |
M66-70 | |||||
1 | Trygve Hansen | Kløfta IL | 2:56:41 | 00:00 |