(Bildetekster til galleriet over kommer!)
Herrelag i motgang.jpg
De to beste lagene "Fjorårets vinnere" (til v.)  og "Generalene" side om side i en krevende motbakke i Melåsberget. (Foto: Andreas Kokkvold) 

86 deltakere var bokstavelig talt "helt på jordet" i Melåsberget -  men samtidig på riktig sted for å få ta fysiske hindringer på strak arm lørdag formiddag. 48 mer eller mindre erfarne hinderløpere, 20 lekne gutter og hele 28 lekne jenter med god spredning i alder og tempo stilte i individuelle klasser.
 

Jentene tøffest
Også i lagkonkurransen var kvinner det sterkeste kjønn, med 9 lag i kvinneklassen (med flertall jenter) mot 4 tremannslag i den rene herreklassen. Det samme var også tilfelle i fjorårets utgave da 2/3 av de 125 deltagerne i skogen på Terningmoen var kvinner. 

Forest Run er et hinderløp som passer for alle uansett treningsbakgrunn! Det er mange utfordringer underveis, men det er mulig å løse alternativeroppgaver hvis det ikke er mulig å  gjennomføre alle hinderne. 
 

FOREST RUN Elverum 2020Team Segadal viser ordentlig måljubel. (Foto: Andreas Kokkvold)
 

Alle er vinnere, men...

«Generalene», Christer Bæk, Lars Hammeren og Ivar Bjørnstad vant herreklassen og «The Sisters», Monika Lothe Urke, Rakel Enoksen Hagen og Dorte Løvhaug Johnsen, stakk av med seieren i konkurransen for lag med flest kvinner.

Beste herrelag.jpg"Generalen" (fra v.) Lars Hammeren, Ivar Bjørnstad og Christer Bæk med førstepremien i lagkonkurransen.  (Foto: Marita K. Wik)

Tom Erik Karlsen og Caroline Slørdahl Conradi var dagens beste individualister. Alle overvant imidlertid i tur og orden høydeskrekk, klaustrofobi og diverse andre utfordringer og må med rette benevnes som dagens vinnere....

Tre beste kvinner.jpgDe tre beste kvinner individuelt (fra v.):  1.Karoline Slørdahl Conradi, 2.Sofie Granskogen Bjerregård og 3. Hilde Slørdahl Conradi. (Foto: Marita K. Wik)

Tre beste menn.jpgDe tre beste gutta individuelt i kronologisk rekkefølge (fra v.): Tom Erik Karlsen, Erlend Stafset og Thomas Rønningen. (Foto: Marita K. Wik)

Forhåndsomtale: Den 3. utgaven av Forest Run på Jømna 3. oktober
Tidligere reportasjer på kondis.no:
Høst-hinderløpet 2018: Varm velkomst for hinderløp i Elverum
Forest Run 2019: Kvinner i stort flertall i Forest Run i Elverum
 

Resultater Forest Run 03.10.2020:

 
 
 
 
Plass
Kvinner Individuell
 
 
1
Karoline Slørdahl
Conradi
00.48.07
2
Sofie Granskogen
Bjerregård
00.49.53
3
Hilde Slørdahl
Conradi
00.52.35
4
Kerstin
Gustafson
00.59.55
5
Nora
Janszrud
01.02.40
6
Maja Winther
Iversen
01.04.30
7
Karen
Tanum
01.05.56
8
Mina
Tronslien
01.09.15
9
Anja
Høibraaten
01.11.52
10
Anemone
Myrvold
01.16.22
11
Anne
Lersveen
01.27.47
12
Kirsten
Gjengstø
01.28.00
12
Andrea
Jensen
01.28.00
13
Mari
Øyvåg
01.30.49
14
Linda
Langstrand
01.30.51
15
Antonina
Lulka
01.33.18
16
Ignacy
Lulka
01.33.32
17
Aneta
Jacobsen
01.36.00
18
Evy
Balsnes Klettke
01.40.30
19
Tove
Jansrud
01.46.04
19
Anette
Sveen
01.46.04
19
Mariann
Furali
01.46.04
19
Syvlia
Furali
01.46.04
23
Kristin
Sigstad Berge
01.46.44
23
Hanne
Sigstad
01.46.44
23
Elida
Berge
01.46.44
26
Cathrine
Kollhus
02.55.00
26
Charlotte
Hansen
02.55.00
 
 
 
 
Plass
Menn individuell
 
 
1
Tom Erik
Karlsen
00.35.00
2
Erlend
Stafset
00.40.11
3
Thomas
Rønningen
00.43.09
4
Håvard
Gundersen
00.44.34
5
Jon-Vegard
Johnsen
00.46.34
6
Erlend
Gundersen
00.46.59
7
Peter
Svensson
00.47.03
8
Kai Roger
Emmerud
00.51.21
9
Morten Øystein
Vellesen
01.00.25
10
Karl Emil
Myrvold
01.02.30
11
Nicolai
Lujan Foss
01.02.38
12
Johan
Tanum
01.05.55
13
Idar
Danielsen
01.15.34
13
Elias Skaug
Danielsen
01.15.34
14
Matias
Sveen
01.21.16
15
Adam
Jacobsen
01.33.15
16
Piotr
Lulka
01.33.32
17
Lukas
Jacobsen
01.37.50
18
Maxim
Balsnes Klettke
01.40.30
19
Ole
Sigstad
01.46.44
20
Enver
Krasnigi
02.07.15
 
 
 
 
Plass
Lag- flest kvinner
 
The Sisters
1
Monica Lothe
Urke
00.59.15
1
Rakel Enoksen
Hagen
00.59.15
1
Dorte Løvhaug
Johnsen
00.59.15
 
Team Glum
2
Øyvind
Åsen
01.08.21
2
Trine
Nilsen
01.08.21
2
Lene
Nilsen
01.08.21
 
Team HoT1, Team HoT2, Team HoT3
3
Eline
Bjørnseth
01.08.27
3
Nina B
Christensen
01.08.27
3
Birgit
Judin
01.08.27
3
Inger Anne
Stene
01.08.27
3
Anne Cathrine
Ovenstad
01.08.27
3
Margrethe
Blakstad
01.08.27
3
Gina
Lianger
01.08.27
3
Ingunn
Blom-Hagen
01.08.27
 
Kompani Satsebrakke
4
Marie
Norum
01.09.37
4
Pernille
Bjørnstad
01.09.40
4
Frida
Flogård
01.09.47
 
Liggeunderlaget
5
Alja
Selimic
01.11.09
5
Kristine
Torgersen
01.11.14
5
Mirela
Bjerke
01.11.25
 
Bootcamp Hønefoss
6
Kjetil
Grime
01.22.10
6
Karianne Strand
Skjølsvik
01.22.10
6
Anne Christin
Dyrud
01.22.10
 
 
 
 
Plass
Lag- flest menn
 
Generalene
 
 
1
Christer
Bæk
00.49.20
1
Lars
Hammeren
00.49.20
1
Ivar
Bjørnstad
00.49.20
 
Fjorårets vinnere
2
Christoffer
Hvammen
00.49.57
2
Tore Kristen
Stafset
00.49.57
2
Aleksander
Haug
00.49.57
 
Team Ta Fatt
3
Kjetil
Olsen
00.55.34
3
Thomas
Andreassen
00.55.34
3
Frode
Bondal
00.55.34
 
Team Deoxys
4
Adrian
Lundby
01.12.28
4
Cathrine
Lundby
01.32.25
4
Martin
Lundby
01.32.25
 
Team Segadal
 
 
5
Nicolai Segadal
Moe
01.40.16
5
Ruth-Jorunn Segadal
Breiland
01.40.20
5
Oliver
Moe
01.40.20

 

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957